Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bárányhimlő elleni oltást...

A bárányhimlő elleni oltást érdemes beadatni? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én decemberben adattam be,6750 ft volt.Az unokahúgom az ovi előtt kapta meg és a járvány idején 2 db pöttyel letudta a dolgot.
2009. márc. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyi idős volt akkor a babád? Az enyém 8 hónapos. Várjak még vele?
2009. márc. 3. 10:22
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
12,a Prevenar 2. oltásával együtt kapta.Most azt mondta a védőnő,hogy a 9 hós határt 18-ra tolták ki.Az alatt nem adják be,de azért kérdezz rá a te védőnődnél is ha be szeretnéd majd adatni.
2009. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg 9 hó fölött adják, én még nem hallottam, h kitolták volna, de lehet... érdemes beadatni igen, nem a pöttyök, hanem a szövődmények miatt. agyhártyagyuszi pl. olyan 7000 ft körül van igen.
2009. márc. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is beadattam anno, de most szólt a doktornőnk, hogy ismétlőt kell belőle adni, mert állítólag egy nem ad elég védettséget! Attól függetlenül mi megúsztuk a járványt egy oltással is, de van akin kijött egy oltás mellet is! Én ajánlom mert tényleg sok szövődmény mostanában és elég durvák!
2009. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
10:33as vagyok. elkapja a himlőt attól, h kap oltást, csak enyhébb a lefolyása. és itt nem a pöttyökön van a hangsúly, mert viszket és kész... hanem tényleg a szövődményei drasztikusak...
2009. márc. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi ezt kaptuk:

[link]

9 hó és 12 éves kor között 1 oltás elég.

2009. márc. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat!
2009. márc. 3. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!