Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erdemes beadatni a baranyhimlo...

Erdemes beadatni a baranyhimlo elleni oltast?

Figyelt kérdés
2021. dec. 1. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek négy gyereke van, hármon áent szinte észrevétlenül a bárányhimlő, a kicsivel két hétig voltak a Heim Pál-ban, az sem volt biztos, hogy életben marad, utána pedig a látása miatt aggódott, mert az egyik szemére nem látott, amikor már jobban lett. Végül megúszták egy látáscsökkenéssel. Tudom, szerencsére nem gyakori ez a lefolyás, de senkinek sem kívánom, amit ő akkor átélt.
2021. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Mi úgy döntöttük, beadatjuk. Mi is hallottunk rosszakat, sajnos nem annyira veszélytelen.
2021. dec. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező, nem? Mi beadattuk, nem volt semmi gond. Akkor nem volt kötelező, fizettünk érte.
2021. dec. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Mi most kértük nagycsoportosnak, és nekünk fizetni kell érte, úgy tudom.
2021. dec. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Ismerôsöm felnôttként lett övsömörös, ami a gyerekkori bárányhimlô után bentmaradt vírusoktól alakul ki. Azt mondta, rettenetesen fájt, senkinek se kívánja. Ô emiatt oltatta be a gyerekeit. És is beoltattam a gyerekeket. Bár nálunk eddig nem volt nagyon rossz tapasztalat a bárányhimlôvel, de ôszintén, viszket, kellemetlen, heget hagyhat, és van épp elég más betegség, ami miatt otthon kell maradni a gyerekkel. Nem hiányzik ez nekünk.
2021. dec. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt beoltattam, akkor még fizetősek voltak.

Én nem voltam, rettegek tőle

2021. dec. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem kötelező, hanem fizetős. Én beadattam mind a kettőnek, mert elég rosszakat hallottam én is erről a betegségről. Aztán a védőnő meg letolt, hogy ő nem javasolta (bocsi, az én gyerekem, talán el tudom dönteni). Ő azt mondta, hogy állítólag az oltás felnőtt korban már nem véd, és ha a gyerekem terhesen kapja el, akkor az baj (ezt amúgy tudtuk.) Én megkérdeztem utána a gyerekorvost, hogy erről neki mi a véleménye, és azt mondta, hogy valóban volt olyan, aki felnőtt korban elkapta, ezért is adnak emlékeztető oltást. Az enyémek mind a ketten kettőt kaptak. Mindenesetre azért a védőnő beletette a bogarat a fülembe, majd mondom a lányomnak, hogy mielőtt terhes lesz, nézessen ellenanyagot, és ha nincs, akkor adassa be magának megint. Első gyereknél még nem is gond, de aztán az ovis hazahozhatja neki, ha akkor terhes. Egyébként azt mondták, ha el is kapja, nem lesz súlyos, csak terhesen nem kéne.
2021. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom az oltás már kötelező és ingyenes a 2018. július után született gyerekeknek. Az én nagyobbik fiamnak még fizetős volt de beadattuk, a kicsinek most nem is kérdés mert kötelező lesz.
2021. dec. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező oltás, nincs más választásod.
2021. dec. 2. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére a környezetemben nem hallottam rosszat a bárányhimlőről. (Súlyos kimenetel, felnőttkori bárányhimlő stb.) Gyerekként kaptam el. Ezek miatt én nem akartam volna be, de megtudtam, hogy kötelező, így mindkét gyerekem megkapta/megkapja.
2021. dec. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!