Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen érdemes a...

Mennyi idősen érdemes a bárányhimlő elleni oltást beadatni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 27. 13:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül?
2008. dec. 27. 13:01
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


9 hós kortól adható, de érdemes megvárni vele a 15 hós kort. Az oltással 15-20 nap alatt alakul ki a védettség. Bármilyen más oltással együtt adható.

Az árát sajna nem tudom

2008. dec. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én sem tudom, hogy mennyibe kerül, a barátnőmék a 15 hós oltással egyszerre adatták be.

2008. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Ha még nem határoztad el teljesen, hogy beadatod a babádnak a védőoltást, akkor megosztanék Veled valamit. Gyógyszerészek mondták nekem, hogy ha jót akarok, akkor nem adatom be a babámnak, mivel csak 20 évig nyújt védettséget. Ha valaki a bárányhimlőt felnőttkorban kapja el, akkor nagyon komoly tünetekkel járhat, SŐT nők esetén még akár meddőséget is okozhat a felnőttkori bárányhimlő. (Bele sem gondolok, hogy terhesen elkapva milyen szövődményekkel járhat.)

Véleményem szerint gyermekkorban átesni rajta egyáltalán nem vészes, fel sem veszik. Azért nem hiszem, hogy minden ellen be kellene oltani a gyerekeinket.


Ha tehetném, én lebeszélnélek róla.

Zita (35 hetes kislány anyukája)

2008. dec. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ma kérdeztem a doktornőt arról hogy meddig véd,azt mondta állandó védettséget ad.Azért mondják hogy 10-15 év,mert kb.akkor kezdték gyártani a vakcinát.
2009. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Zita,én pont azért oltatom be a kicsifiam,h nehogy pont akkor kapja el valakitől mikor én épp babát várok...

szóval gondolni kell a környezetre is!

az,h nem "hat",csak 15 -20 évig,na bumm,akkor 15 évente kibir egy szurit a köv.15 év védelme érdekében,sztem..

2010. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!