Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az orrszívózás babakínzás? Én...

Az orrszívózás babakínzás? Én úgy érzem.

Figyelt kérdés
Egyszerűen kettéhasad a szívem, amikor a 3 hónapos kislányommal ezt csinálom, már attól félek, hogy megutál..de tudom, hogy jobb lesz neki utána..
2010. szept. 3. 12:43
1 2
 1/19 Adnil25 ***** válasza:
100%

Nem kínzás. Gondolj bele, ő még nem tudja kifújni aki nóziát és a száján se tud még levegőt venni.

Az lenne kínzás ha hagynád úgy hogy ne kapjon levegőt.

És ne félj attól hogy megutál. NEM FOG. Te vagy az anyukája és nálad jobban nem fog szeretni senkit.

2010. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Próbáld ki Te is, én is csak utána nyugodtam meg. Hideg, de nem fáj!
2010. szept. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem kínzás, sőt, a baba megkönnyebbül tőle mert porszívózás után kitisztul az orra és kap levegőt, nem sok baba szerei magát a folyamatot, de ha nem csinálná a szülő nagyobb baj lenne, mert megtelne az arc és homloküreg váladékkal, vagy fel kell szúrni a baba fülét, ettől még nem fog megutálni,

12 hós kislány anyucija:)

2010. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én kipróbáltam,mielőtt kiszívtam a z orrát, és egyáltalán nem fáj.Persze,hogy sír,főleg ha porszívósat használsz.Az lenne a kínzás, ha nem szívnád ki,és még betegebb lenne.Amúgy nem fog megutálni, kis idő múlva nem is fog rá emlékezni.
2010. szept. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kínzás.Én orrszívó porszívót használok.Az még hangos is.Viszont van amit lehetetlen kézi szívóval kiszedni.A kisfiamnak arcüreggyulladása volt,mert a gyerekorvos rosszul kezelte,ezért mi 2 hónapig napi 5-6 alkalommal használtuk.A végén már nem is sírt hanem segített fogni.Persze azóta újra "fél".De ők még nem tudják kifújni,ha nem szívod ki,akkor rosszabb lesz.Nem fog utálni érte.Sőt emlékezni sem fog majd rá.
2010. szept. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
én is kipróbáltam, nem kellemes (úgy próbáld ki, hogy a szabad orrlukat bedugod szintén). utána sokkal jobb neki. mi hamar megszoktuk, hogy ha nátha akkor szívunk. nyugi. ha ordít akkor le kell fogni sajna, apa segítsen. ne hagyd benne a trutyit szerintem
2010. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kellemetlen az tuti, de kell szívni. Én itt tanultam egyik kedves anyukától egy ügyes trükköt, hogy fogjam le kíméletesen a babát, így nagyon hamar túl voltunk minden orrszíváson. (földre ülsz, lábad között a baba fejjel feléd, háton, és a lábaddal óvatosan lefogod a karját, feje pedig a két combod között van. Így tudod használni mindkét kezed, nem sérted meg a nóziját, mert nem tudja elrántani a fejét.) Vot, h egy héten át naponta többször kellett szívni, nem utált meg a babám, sőt a porszívó a kedvence, nem lehet nélküle neindítani, áhítattal lesi, tapogatja, sőt táncol is a "zenéjére" :)

11 hós baba anyukája

2010. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az a kínzás, ha nem kap levegőt. Az orrszívó nem kínzás, kellemetlen, de jobban lesz utána. Miért utálna meg ezért?
2010. szept. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kínzás!

A nagy hang miatt sírnak nem azért mert fáj. Az enyém már magának is odateszi az orrához, 18 hónapos.

2010. szept. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én is azt gondoltam ameddig terhes voltam és nem próbáltam a hagyományossal kiszívni a gyerek az orrát. Az elsőnél már teljesen kiakadtam, hogy mit fogok csinálni szegény gyerekkel, mire ő nevetett közben és egyáltalán nem hatotta meg, hogy én porszívózok.
2010. szept. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!