Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha orrszívózás...

Mit tegyek, ha orrszívózás után is szörcsög a babám orra?

Figyelt kérdés

9 hós kislányomat ma elvittem orvoshoz, mert tüsszög, váladékos az orra, és néha köhög, mert az orrváladék a szájába kerül. Csak reggeli és esti tengervízes spay.s orrszívózást, és napi két nasivinos orrspayzést javasolt az orvos.

Kiszívtam most este a babám orrát, de szörcsög azóta is, de tudom, hogy a túl sok orrszívás tönkreteheti a nyálkahártyát.

Párologtatok a szobájában, de van egyéb javaslatotok, hogy mit tegyek?


2010. nov. 23. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem sima gyógyszertári orrcseppet írtak, négyszer lehetett egy nap csepegtetni. én két alkalommal szívtam ki, és akkor utána csepegtettem, nem elötte.így még a maradék elvizesedik, sokkal jobb a gyógyszertári szerintem, és lényegesen olcsóbb, én direkt ilyet kértem.
2010. nov. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha szörcsög, csak az a lényeg, hogy kapjon rendesen levegőt. Majd ha már meggyógyult és kitisztult az orra teljesen, nem fog szörcsögni. Mikor az én babám volt taknyos, éjjel és napközben is 1x vagy 2x orrszívóztam (porszívóval), így kapott levegőt, tudott aludni.
2010. nov. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is ez van mindig, ha náthás.

Leszívom neki, és 2 perc múlva mintha semmit nem csináltam volna:-S

Sterimar, meg napi 2x Nasivin szokott lenni nálunk is, mást nem nagyon lehet tenni.

A köhögésére a DM-ben vettem saját márkás Hustensaft-ot, nekünk használt.

2010. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Talán próbáld meg a Sinupret cseppeket, ez egy gyógynövényes szirup, kisbabáknak, 1 éves kor alatt 10 cseppet kell adni naponta 3x. Az én kisfiam már szeptember óta volt taknyos, ezen kívül semmi más tünete nem volt, de én is sokszor szívtam az orrát meg fújtam a sterimar-t, otrivint... Egyszer ezen az oldalon olvastam az említett cseppekről és használt. Két héttel ezelőtt, pénteken kezdtem el használni nála és már hétfőre teljesen tünetmentes volt. Ő is köhögött egy kicsit a sok takony miatt, de arra is nagyon jó a csepp.
2010. nov. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
van tejed? érdemes kipróbálni cseppenteni a nózijába anyatejet, csodákat művel és védi a nyálkahártyáját is.
2010. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a válaszokat, az anyatejes dolgot még ma kipróbálom, aztán az említett gyógynövényes cseppet is. Sajnos már nem csak szörcsög, hanem nehezen kap levegőt, és cumizni sem tud így, pedig ezzel vissza szokott aludni.

Most megpróbálunk kammillás gőz alá bújni. :(

2010. nov. 23. 21:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!