Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan terelitek el a babátok...

Hogyan terelitek el a babátok figyelmét orrszívózás közben?

Figyelt kérdés
4 hónapos,eddig nem volt rá szükségünk. Most kicsit náthás. Milyen kreatív ötleteitek vannak,hogy megszeresse,ne sírjon?
2010. szept. 30. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mielőtt bekapcsolod, add oda neki a szívó részét játszani. Kedvesen beszélj hozzá, te is legyél nyugodt.
2010. szept. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az enyém 1,5 hónapos volt kb, mikor megfázott, egy hónapig kellett szívnom az orrát. Már akkor is utálta. Nehezen ment. Most 6 hónapos lesz, úgy csinálom, hogy leülök az ágyra, terpeszbe, az ő lábai az én lábaim között van, a két kezére ráteszem a lábaim, közel a fejéhez, így se a kezét, se a fejét nem bírja mozgatni. Na jó, a fejét azért sikerül neki mindig elfordítani, de így elég könnyű. Remélem érthető volt.
2010. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ja! Szeretni nem hiszem, hogy fogja. Az enyém egyébként nagyon régóta nem sír tőle. Előző voltam.
2010. szept. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én picim soha nem sírt tőle.Mindig mondom neki,h mi lesz,mire számítson.Megnézzük a porszívót,az orrszívót is.Mielőtt bekapcsolom a porszívót mondom neki,h ne féljen,ne ijedjen meg,mert zúgni fog.Aztán ha már szív akkor a nózija hegyét meg a kis arcocskáját-a még tiszta-orrszívóval 'böködöm'-nem jut eszembe jobb szó erre,tehát játszunk,nevetgélünk ezen,hogy az orra hegyét szipojozom.Aztán mondom neki,hogy na akkor most kiszedjük onnét azokat a csúnya fikucikat és kiszívom neki.Semmi ellenvetése nem szokott lenni.Közben is nevetgélek,h nézd már ott a nagy fikuc,mindjárt kijön,meg szurkolok a fikucnak,h kibújjon,meg ilyenek és kész is vagyunk.A végén pedig nagyon megdícsérem milyen nagyon ügyi volt!Mi mindent így csinálunk,játékosan bevezetm a dolgokat,mindent elmondok mi lesz-még azt is,h a szuri picit rossz lesz-és nem szokott nagy sírás lenni semmiből!!!
2010. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó válaszolótól kérdezném,hogy mennyi idős a babád?
2010. szept. 30. 22:14
 6/18 anonim ***** válasza:
Nemsoká 8 hós,de egészen pici korától így csináltuk,én hiszem,hogy érti amit mondunk neki!
2010. okt. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

már egy hetesen brutál módon orrszívózni kellett, marha beteg lett. Én nem cifrázom, nem szépítem. Csináltam mindenféle varázskört és kedvességet régen, de felesleges, ugyanúgy bőg. Inkább légy gyors és tudd le mihamarabb.

Most 1.5 éves és ordít mindvégig, de ahogy kikapcsolom már kacag és egy csepp könnye sincs, szval műbalhé ám. Gyorsnak kell lenni és elfelejteni utána.

2010. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Én lányom is 4 hós volt, amikor először használtuk. Nagyon sírt. Kedvesen kell hozzá beszélni, ha megoldható nem erősen lefogni, hanem csak gyengéden lefektetni/ültetni. De nem biztos, hogy bejön. nem nagyon van tuti trükk. Kellemetlen tényleg, kipróbáltam magamon is. :D

Viszont ha többször használod megszokja. Nekem egy hét után már fel se ébredt rá éjjel sem. :)

2010. okt. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4-5 hónapos volt a lányom amikor először használtuk az orrszívót, első nap még sírt miatta aztán megszokta. Mikor már kicsit nagyobb volt odaadtam neki és kiszívta a mackó orrát, az enyémet stb. Most már 2 éves a lányom és ha érzi, hogy taknyos jön és szól, hogy szívjuk ki az orrát. Sőt a múltkor elővette a porszívót és az orrszívót is és csak utána szólt, mert nem tudta bedugni a porszívót. Egyébként már egyedül is megy neki. Azt tudom javasolni, hogy ne fogd le, illetve ha másképp nem megy akkor igen, de lehetőleg ne kényszerítsd, mert akkor utálni fogja. Nem azért, mert olyan rossz érzés, hanem mert nem tud mozogni.
2010. okt. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Megpróbálom minél gyorsabban leszívni. Ennél rosszabb dolgok is vannak, amit "meg kell csinálni" a gyerekkel.

Egyébként ez időszakosan változik. Nagyobbik lányomon látom, hogy egyik betegségnél nem zavarja, másiknál meg üvölt. Most három éves, van amikor leszívja magának, van a mikor kéri hogy én szívjam, és akkor sír közben (mert azt úgy kell :o) .

Én is a fölé térdelős módszert ajánlom, úgy a leggyorsabb.


Jobbulást!

2010. okt. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!