Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még itt olyan anyuka...

Van még itt olyan anyuka akinek nem szuperszonikusan fejlődik a babája?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mindig csak olyanokat olvasok, hogy babám 7 hónapos és fel áll, 8 hónapos és sétál.......stb.

Az én drágám 10 hónapos múlt és még nem is kúszik csak pörög forog minden hova, amúgy nagyon okos mert már egy csomó mindent mond magától./ holnap megyünk fejlődés neurológiára/

Volt valaki hasonló cipőben?

Lassan fejlődött a babája mozgásfejlődése de nem volt semmi baja?


2010. aug. 26. 08:32
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem vagyunk egyedül :)
2010. aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
:)
2010. aug. 26. 12:28
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia !

11,5 hónapos a fiam.Megfordult három hónaposan hasról hátra,négy hónaposan vissza.Ezt csinálta két hétig, majd hat hónapos koráig egyszer sem fordult meg.Hat hónaposan kezdett újra forogni hátról hasra,egy hónap múlva vissza, de csak elvétve,mindig hason akart lenni.Nyolc hónaposan forogva közlekedett, kilenc hónaposan kezdett kúszni.10,5 hónaposan ült fel egyedül, négykézlábra is akkor állt, és csak addig,amíg felült.Ja, tíz hónaposan felállt,tehát hamarabb állt fel, mint ült.És tegnap kezdett el végre mászni 11,5 hónaposan, de még inkább kúszik, ha gyorsan akar eljutni valahova.Most már állandóan feltérdel, és ha meg tud kapaszkodni valahova,feláll.De még nem lépegetz.Neki lazák az ízületei, amúgy egy hónapja jár hozzánk gyógytornász hetente kétszer.

2010. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Mikortól tudjátok hogy lazák az ízületei?Születése óta vagy később derült ki?
2010. aug. 26. 16:24
 15/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Már kilenc hetesen volt fejtartási problémája, de az helyrejött három hónapos korára tornával.Utána folyamatosan jártunk kontrollra féléves koráig havonta.Aztán nem kellett menni csak 9,5 hónapos korában,akkor derült ki, hogy csípője és a válla gyenge.Aztán egy hónapot vártunk, mire kaptunk időpontot a rehabilitációra.Közben én kerestem magán gyógytornászt, aki házhoz jön heti két alkalommal.Háromszor voltunk a rehabon, most megint nem tudunk járni három hétig legalább, mert nincs időpont.Sok a gyerek, kevés a gyógytornász.Pedig jó lenne még az is plusszban,de még jó, hogy ez a heti két alkalom is van.

2010. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Hát igen sajnos a virágzó magyar egészségügy :(

Mielőbbi " gyógyulást" kívánok nektek!

2010. aug. 26. 21:45
 17/21 anonim ***** válasza:
Nálunk a forgás és a mászás történt az átlagnál kicsit később, 6 hónaposan kezdett forogni, és 11 hónaposan mászni. Kúszott ugyan, de féloldalasan sokáig, a bal oldalát használta, a jobbat inkább csak húzta, mint egy sérült katona :) és emiatt nem tudott mászni. Én is voltam vele dokinál, de azt mondták semmi baja, majd mászik. Így is lett. Viszont nagyon hamar elindult, 1 évesen már ment, ezt álmomban nem gondoltam volna, ahhoz képest hogy 6 hónaposan kezdett forogni. Remélem minden rendben lesz nálatok!
2010. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, 22.34-es

az én kisfiam most 14 hónapos de nem mond még semmit

2010. aug. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

tegnap 09:08 vagyok


Az ízületek az én lányomnál is lazák, pont mint nálam, a csípőizület lazasága miatt indult kicsit későn a kúszás. Végül nem kellett gyógytorna, de egy másik babának éppen emiatt kellett, mert nem tudta térden megtartani magát, szétcsúszott a lába.

Csak még eszembe jutott egy előző kommentről.

2010. aug. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

1. oldalon már válaszoltam. Csak annyit fűznék hozzá, hogy nekünk is lazák a csípőízületek (nem teljesen, de szétcsúszott mászás közben a lába békába) és 2 gyógytornász is megnézte. Az első, a kiutalt volt, aki azt mondta, hogy tologassuk mindig össze a lábát mászás közben :S. Aztán a barátnőm anyukáját is elhívtuk (akiben nagyon megbízunk), és ő azt mondta, hogy ne tologassuk, nem lehetünk ott minden percben, hogy ezt csináljuk. Azt mondta, alkati adottság (nekem is ilyen, lótuszülés, "nyakbaláb" simán megy még mindig) :) és kész. Eltelt pár hónap, és normálisan mászik már egy ideje. Bútorok mellett meg lépeget.

Amúgy ő az úszást javasolta, amikor már egyszerűbb járatni, pár éves korától. Nem kifejezetten erre a "problémára", hanem úgy általánosságban tesz jót.

2010. aug. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!