Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még itt olyan anyuka...

Van még itt olyan anyuka akinek nem szuperszonikusan fejlődik a babája?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mindig csak olyanokat olvasok, hogy babám 7 hónapos és fel áll, 8 hónapos és sétál.......stb.

Az én drágám 10 hónapos múlt és még nem is kúszik csak pörög forog minden hova, amúgy nagyon okos mert már egy csomó mindent mond magától./ holnap megyünk fejlődés neurológiára/

Volt valaki hasonló cipőben?

Lassan fejlődött a babája mozgásfejlődése de nem volt semmi baja?


2010. aug. 26. 08:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A lányom 8 hónapos állt fel de csak 14 hónaposan indult el. 2 éves és még nem beszél egy két szó csak. Dejó kedvű és mindig mosolyog:-)

Engem nem zavar a lényegt hogy egészséges!


Erre mindig azt mondom hgy néma, hason kúszó, pelenkás 6 évest még nem láttam...mindenkinek eljön az ideje:-)

2010. aug. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Várom a továbbiakat!

2010. aug. 26. 08:39
 3/21 anonim ***** válasza:

Az enyém kb. 6 hónaposan kezdett először forogni (akkor is nagy nehezen egy héten max. 2szer) , vinni is kellett gyógytornához. Megállapította 5 perc után, hogy ennek a gyereknek semmi baja, szépen emeli mindenét, csupán "lusta" tenni a dolgokért. 8 hónaposan forgás nélkül! elkezdett kúszni hátrafelé, majd gyorsan mászni. Amikor már mászott, forgott is. Én elejétől azt éreztem nála, (ezért se aggódtam h nem forog) hogy azért nem teszi, mert nincs "oka" rá. Ahogy mászott és tegyük fel az oldalán volt egy tárgy, vagy csak jól esett neki a hátára fordulni egyből megfordult. Az is erősítette bennem, hogy jó a megérzésem, hogy mellesleg mindent úgy csinált, ahogy a "nagykönyvben " meg van írva, elkezdett gügyögni, érdekelte a kis keze, megfogta a cumisüveget, forgatta a tárgyakat ...Mondtam magamnak, ha itt ennyire ügyes, csak nincs fejlődési gond. 13 hónaposan elkezdett járni, mostmár ezt fejleszti.

Szóval nem kell mindig bepánikoltatni az anyukat,ha nem pont akkor kezd el egy mozgásformát. Ezzel csak azt akartam leírni. (személyes példaként)

2010. aug. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Igen, pl. mi :)

Most 14 hónapos és még nem jár, vezetgetve sem akar, így nem erőltetjük. Csak ágy- bútor mellett kapaszkodik. De a megforduláson kívül (4 hónapos) mindent később csinált. Pl. 10,5 hónaposan ült először, ültetni sem lehetett, nem is engedte és szintén nem erőltettük mi sem. Egyébként nálunk úgy bukott ki a dolog, hogy a tanácsadáson 10 hónaposan nem tudott "ráülni" a mérlegre, elborult... El is gyorsan gyógytornászhoz, hogy ez nagyon furcsa, ilyenkor már rég' ülni szoktak. (Azóta sem értem, hogy miért így reagáltak: ő volt az első gyerek a praxis alatt, aki még nem ült 10 hónaposan??? :)) 1 hónap múlva kaptunk időpontot, de addigra már ült - magától. A szakvéleményre meg ráírták, hogy lazák a csípőízületeti és hogy 1 hónappal el van maradva a kovács juliskához képest :S Meg is beszéltük otthon a gyerekkel, hogy kapja össze magát, de gyooorsan. na, viccet félretéve, nálunk nincs szervi ok, egyszerűen így fejlődik és kész. Remélem nálatok is minden rendben lesz, majd írj ! :)

2010. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mi is lassan kezdtünk el forogni is és + még dagi gyereknek van titulálva! Bár milyen orvoshoz elvisszük rögtön azzal kezdi, hogy milyen kis alultáplált baba, éheztetjük? :)

Én sem pánikoltam mindig megkérdeztem a gyerek orvost még mindig nem baj, még mindig nem? Mindig annyival elintézte, hogy dagi rá ér!

Most anyukám ment be a rendelésre beutalót kérni mert én nem nagyon értem rá és neki már azt mondta itt a legszebb ideje, hogy elvigyem fejlődés neurológiára.

Jó mi?

Majd megírom mi volt!

Várom még a válaszokat :)

2010. aug. 26. 08:57
 6/21 anonim ***** válasza:

Mi is...

De egyébkét ez úgy van nálunk, hogy van, amit már nagyon tud a lányom és elég hamar is (szerintem) és van, amit viszonylag későn kezd.

Enni gyönyörűen eszik villával, iszik egyedül, a kanál még kicsit nehézkes. "Olvas" szinte a kezdetektől és remekül megért nagyon régen egyszerű utasításokat.

Nálunk inkább a mozgása az, amivel mindig, mintha le lenne maradva, mert valamikor 9-10 hónapos korban állt fel, 10-11 volt, mikor négykézlábazni kezdett és "csak" most, 14 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit.

Nem tudom, nálunk ez mitől van, gondolom szerepet játszik, hogy volt egy pici oxigénhiányos állapot, ami abból látszott, hogy a koponya ct-n volt egy cisztikus kép, ami felszívódott. (vagy ilyesmi) és talán az is hatott rá, hogy sokáig nem mertem a földre tenni mozogni, mert nálunk nagyon hideg a padló és féltettem, nehogy felfázzon.

De egyébként is úgy látom, hogy a lányom agyban nagy :-), olyan, mint egy kis szivacs.

Azokat meg óvatosan kezeld, amikor ilyen szuper babákról mesélnek, mert én sem vagyok benne biztos, hogy a hónapokat jól írtam le neked, az anyukák felejtenek ám :-)))

2010. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:

Ja és persze elég nagy baba is volt a lányom, most is nagyobb kicsit a korosztályához képest, ezért is lehetett nehezebb a mozgás neki.

2010. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs és te sem tartozol abba a csoportba, sőt, más se. :)


Kinek ebben, kinek abban fejlődik jobban a babája. Mert látod, a tied egy csomó mindent mond magától. :) Mi ez, ha nem szuperszónikus fejlődés ezen a területen? :)

2010. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ne izgulj. Szerintem azért nem kúszik, mert nincs "rászorulva". Az enyém is ilyen, inkább csak gurul.

De a szuperszonikusan fejlődő babáknál is megáál egyszer a fejlődés. Pont tegnap találkoztam egy anyukával, akinek 1 évesen még nem jár a kisfia. Ez csak azért furcsa, mert amikor 6 hónapos volt a baba, sírt nekem az anyuka, hogy megvették azt a drága babakocsit és a gyerek már nem is fogja használni ,mert már bútorok mellett lépeget. Biztos nemsokára magától is megy és akkor már nem akar babakocsiba ülni. Persze éreztem a büszkeséget is a hangjában. De mondtam neki, hogy azért még várja ki a végét. Szóval ez a gyerek még egy percig nem kúszott, nem mászott és itt van 1 évesen és vezetgetni kell. Hát szerintem inkább lasabban fejlődjön, de menjen át minden lépcsőfokon, vagy legalábbis majdnem mindegyiken.

2010. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek aranyosak vagytok nagyon :)
2010. aug. 26. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!