Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit láthatott vagy érezhetett...

Mit láthatott vagy érezhetett a temetőben?

Figyelt kérdés
Múlt héten a temetőben jártunk (apukám sírjára vittünk virágot)férjemmel és 7 hónapos kisfiammal. Bementünk a temetőbe és amint a sírokhoz értünk elkezdett nyűgölődni a baba, majd sírni. Odamentem apukám sírjához én tettem vettem, elültettem a virágokat, addig párom tologatta a bébit, csak sírdogált..kivette a kocsiból, akkor is sírdogált. Ekkor még nem gondoltunk semmire. Bár párom feltűnően ideges volt. Aztán tegnap ismét kimentünk öntözni és virágot vinni. Megint ugyanaz a szituáció, amint beértünk a bekötőútról a sírok mellé, kisfiamnak ismét görbül a szája, párom azonnal megfordult és kifelé tolta a babát, majd menet közben visszaszólt, szerintem valamit lát! A hideg futkozott rajtam, én ilyesmire sose gondoltam volna, azt hittem, szimplán nem tetszik neki a temető. Aztán mikor végeztem kimentem én is és akkor mondta a párom, fiúnk úgy nézett rá, mintha kérte volna a segítségét, mert félt valamitől. Egyébként nagyon vidám eleven baba, sosem sír, senkitől nem fél, okos, korához képest nagyon ügyes. Mi a fene lehetett amitől megijedt? Belegondolni is rossz, mit érezhetett szegényke.
2010. aug. 20. 10:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én egyszer pontosan azt csináltam, amit 15:51 írt. Annak ellenére, hogy nem hiszek az ilyesmiben, de annyira megijedtem, hogy ösztönből reagáltam így. Kislányom ebédelt, az etetőszékben ült, és egyszercsak rettentően eltorzult az arca, csak nézett rémülten a levegőbe a vállam felett, és aztán keservesen sírni kezdett. Nem ment a TV, semmi hang, vagy fényhatás nem érte hirtelen, vagy ilyesmi. Erre megfordultam, és csak belekiabáltam a levegőbe, hogy tűnj el, de valami oltári vadul, dühösen. Kislányom egy pillanat alatt megnyugodott, és evett tovább szépen. Akkor 10 hónapos volt....
2010. aug. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Atya ég... vissza a középkorba?

Szegény gyereknek még MINDEN új, mindenre így reagálnak.

2010. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

sztem nem kell lebecsülni a gyerekeket. A múlt héten felrobbant az az újszülött osztály, a férjem meg akarta nézni a hírekben, hogy mitől, de a kislányom (2 éves)annyira kezdett sírni és kiabálta, hogy "kapocsa ki apa", hogy muszáj volt. Azelőtt sose kérte, és nem is mutattak semmi szörnyűséget, csak szakértők osztották az észt a tv-ben. De a kicsilányom teljesen kibukott.

A temetőt én nagyon szeretem, nyugalom van ott és sajnos sok közeli családtagom. Az pont olyan része az életünknek, mint akármi más. Nem kell elhitetni sem a gyerekkel, sem magunkkal, hogy az nem tartozik hozzá az élethez.

2010. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisbabak meg nem tudnak beszelni ezert nekik az erzekuk nagyon fejlett es sirassal kommunikalnak ha nem tetszik nekik valami. Mivel nagyon fejlett nekik az erzekuk megerzik azt ha feszultseg, szomorusag veszi oket korul (es lassuk be a temeto tele van szomoru emberekkel, hangulattal) meg ha mi nem is mutatjuk. A 3 dimenzios latas csak a 13-dik hettol egeszen a 6 honapos korukra alakul ki teljesen, ezert minden (meg az ures fal is ahol egy egyenes fut) erdekes tud lenni es mosolyt kelto vagy eppen ijeszto. En szemely szerint nem hiszek a szellemkbe es ezert probalom mindig a tudomanyos oldalat keresni a dolgoknak ettol fuggetlenul nem mondom azt, hogy nem leteznek csak en nem hiszek bennuk ezert inkabb azt valasztom, hogy a vilag erdekes szamukra es minden ujtol meglepodnek vagy megijednek. Lehet eszukbe jut egy alom az ures fal lattan. Pl ejjel almukba ott volt a falnal valaki akit masnap keresnek amikor meglatjak a falat es ezert bamuljak mosolyognak. A memoriajuk erosebb lesz es emlekeznek mar az almaikra csak meg osszekeverik a valosaggal.
2010. aug. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!