Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Halottak napjakor bevigyem a...

Halottak napjakor bevigyem a temetőben a babám?

Figyelt kérdés
10,5 hónapos lesz, nem igazán tudom hova tenni, de a tudat, hogy temetőbe megyünk, hát ..., nem szívesem visze be. Ti beviszitek a picit?
2009. okt. 9. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én tavaly bevittem és idén is be fogom. Miért ne vinnéd? Ő még nem tudja, hogy az micsoda, és ha nincs hova raknod, nem is tudom mi a kérdés alapvetően...
2009. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nyugodtan vidd be. Egyrészt úgysem tudja, másrészt ha tudná sem lenne baj. Én is kezdetektől viszem a lányomat. Most 3 éves, mondja, hogy megyünk dédipapához meg dédimamához, de még így sem érti a dolgot. Múltkor a kezébe adtam a virágot, hogy fogja meg, mert tele volt a kezem, a sírig szépen hozta, majd odaadta azzzal a mondattal: "Te add oda!" Szóval még ő sem érti, hogy mi van.
2009. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem otthagyni akarod.Mért ne vinnéd.Adj a kezébe egy szál virágot,amit otthagy.Érteni csak később fogja.De mért baj az,ha tudja,hogy az anyjának valaki fontos van ott??Amit tőled lát,csak azt várhatod el tőle a későbbiekben.
2009. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazából csak az "zavar" kicsit, hogy temetőbe viszek ilyen pici babát. Tudom hülyeség, de anyukám mondta, hogy míg nincs megkeresztelve, nehogy bevigyem a temetőbe (babona). Persze ő már megvan keresztelve, csak mégis "félek" bevinni, ezek a hülye babonák... :-) Persze én nem hiszek bennük. Akkor beviszem, csak nem akarom, hogy furán nézzenek rám, igaz arra már nem lesz olyan pici és ha ügyes lesz addigra már menni is fog, már nem sok idő kell hozzá.
2009. okt. 9. 15:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám 10 hónapos. 2 hónapos terhes voltam, mikor meghalt a bátyám motorbalesetben. Rendszeres látogatói vagyunk a temetőnek sajnos :( A babámat nem zavarja, sétának fogja fel, elvan a babakocsiban. Én is úgy fogom fel, hogy séta... Mást nem tudok tenni, ez van.

A temetőben mindig elkerüljük azt a részt, ahova a babák vannak temetve, mert attól rosszul vagyok :(

2009. okt. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Én nem viszem. Nem is tudtam ezt a keresztelős dolgot, én sem vagyok megkeresztelv, meg vallásos sem. De a mi családunkban az a szokás, hogy kisbabát nem viszünk temetőbe. Ezért elég ritkán is járok, tudom, hogy megszól érte az egész család. Én amúgy is mindig sírok apukám sírjánál, nem kell, hogy a baba lássa, csak kétségbe esne.
2009. okt. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Mint ahogy az utolsó válaszoló írta, hogy elsírja magát, az más. Az tényleg nem kell a babának. Ha esetleg te is elsírod magad a sírnál, akkor apával addig sétáljanak arrébb amíg te kisírod magad, de szerintem a temető nem egy borzasztó hely, ha nem ahhoz szoktatod, hogy az valami félelmetes,,misztikus hely, akkor természetes lesz neki később is. Én például szeretek temetőben sétálni, megnyugtat.
2009. okt. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan! Neki ez érdekes lesz, sok szép szín, illatok, emberek, mozgás, fények. Mi is nagyon szeretünk a temetőbe menni ilyenkor. Az ovis is jön, gyújt gyertyát, és valamit magyarázunk neki, de olyan neki még, mint a mese. Nem szomorú, hanem érdekes.

A gyermeked a családhoz tartozik, természetesen mehet veled.

2009. okt. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Kereszteld meg te ideiglenesen! Hints rá egy kis szenteltvizet, és mondd: "megkeresztellek téged, Lilikévé, az Atya Fiú Szentlélek nevében, Ámen!" És mondj egy imát: "Drága Jézus, vigyázz az én gyermekemre, amíg az egyházad tagja lesz! Köszönöm, Ámen!"

És akkor nyugodt légy!

Mikor akarod keresztelni?

2009. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem baj szerintem az se ha sírsz. Nem kell a pindurkával sem elhitetni, hogy mindig mindenki vidám. Van bánat is, meg szomorúság is. Ő még csak most tanulja az érzelmeket.
2009. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!