Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babykomp? Igen vagy nem? Nem...

Babykomp? Igen vagy nem? Nem tudok dönteni!

Figyelt kérdés

Tudom lesz aki mellette van, meg ellene, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy vegyek-e. Van ahol azt olvasom, hogy tök jó bla bla, a másik tábor, meg totál ellenzi?


Akinek van, használta a babánál, miért tartja jónak?

Akinek nincs, miért nem vett, vagy nem tartja jónak?


2010. aug. 19. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egyértelmű NEM! Nem volt egyiknek se, nem is akartam. Nem tesz jót a gerincüknek.
2010. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Én megkérdeztem a gyógytornászt, aki azt mondta, hogy eszembe se jusson venni. Így utána már nem is volt téma.
2010. aug. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%

én vettem, de még nem tettem bele, mert még nem ül, majd talán pár hónap múlva.

nyilván nem órákat fog benne tölteni, nem hinném, hogy napi félórától olyan nagy baja lenne. én és a tesóm is kompoztunk, semmi bajunk ebből kifolyólag az elmúlt 25 évben nem volt.

2010. aug. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
NEM!!!
2010. aug. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Az egészségügyi szakemberek egyértelműen nem ajánlják, főleg a túl korai használatot. Amíg nem áll fel a baba saját maga , addig nem szabad még rövid időre sem bele ültetni.

Nagyon fontos a mászás is, kimutatták, h azok a gyerekek akiknél kimaradt a mászás sokkal gyakrabban fordul elő tanulási nehézség(írás, olvasás , számolás, ill. nyelvtanulási probléma).Sokkal jobb ha inkább leteszed a szőnyegre és hagyod hemperegni,mászni.

Nem beszélve tényleg a gerinc megterheléséről, ha teheted akkor inkább ezen a pénzen valami hasznos dolgot vegyél( de ez csak az én véleményem.


Remélem segítettem a döntésben.

2010. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%
Nekünk van és nagyon szeretem.Tök jól el van benne addig míg pl:elmosogatok..aztán úgyis kiveszem. Nálunk az utcában kb mindenkinek volt, a szomszédok egymásnak adták kölcsön...na ez kb 20-25éve volt...mindenki makk egészséges senkinek semmi baja nincs a gerincével:! de döntsd el te:D
2010. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Valamennyire segítettetek.

2010. aug. 19. 17:54
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem veszek!
2010. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt. Egyrészt én is olvastam, hogy mennyire ártalmas lehet, ezért úgy voltam vele, ha már ennyien ellenzik lehet benne valami, nem szeretnék kockáztatni. A másik, hogy a lakásunk nem olyan nagy, küszöbök vannak, szőnyeg van, szóval ezekben simán megakadt volna és esik nagyot. Amíg mosogattam nekem a babám pihenőszékben volt, azt is lehet hurcolni és abban is lehet játszani, már ha egyáltalán olyan a baba (az enyém úgy sem igazán bírt ki 10 percet sem, pedig táncolva-énekelve mosogattam, hogy szórakoztassam). Amúgy meg hagytam had fedezze fel a lakást, ahogy neki tetszik, forgolódva, kúszva-mászva. A bébikompban sem szabad felügyelet nélkül hagyni, így inkább én a sajátomat a földre raktam és ott kedvére nézelődhetett, nem kellett félnem, hogy kárt tesz magában vagy a bútorban. Aztán meg kapott egy rugós hintát, abban napi összesen fél órát elugrabugrált, addig mosogattam, csináltam a dolgom nyugodtan, mivel azzal nem tudott elesni. Sőt, a rugós hintát orvosok is ajánlják, mert ez erősíti a lábakat, a gerincet a komppal ellentétben. Ekkor már 8 hónapos volt a babám.
2010. aug. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%
Csak anyukáknak jó,mert leköti a gyereket,de a babának tényleg nem,ez az igazság...
2010. aug. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!