Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babykomp kell vagy nem? Jó...

Babykomp kell vagy nem? Jó vagy nem? Vélemények?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 17:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell és nem is igazán egészséges a használata. A lábakat kényszertartásban tartja, a még ülni nem tudó baba gerincét megterheli... emellett még balesetveszélyes is. ortopédusok kimondottan tiltják a használatát. Ja! és még a járás tanulásban sem segít...
2011. jún. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én utálom, mindig is utáltam, mert balesetveszélyes, erre anyósom, a kifejezett kérésem ellenére hozott egyet, hát majdnem fejre esett belőle a gyerek. Csak azért nincs a szemetesben mert nem fér bele. Le vele!

morcosanyu

2011. jún. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

rövideket játszani vele igen, ebben tartani nem.


viszont ha megtanulja lökni magát vele, akkor egyrészt fel kell szészülni rá, hogy eléggé rendszeresen oda fogja csípni az ujját (fogja a szélét és nekilöki magát valaminek), meg kell 30-40 nm szabad hely, hogy értelme legyen.


szóval összességében nem praktikus.

ha van egy valakinek kölcsönbe, akkor próbáljátok ki, de pénzt nem adjatok érte, nem éri meg.

2011. jún. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is osztom az előttem szólók véleményét! Babysitterként volt bőven tapasztalatom vele. Mondanom sem kell, hogy utáltam, de volt olyan család ahol kifejezetten kérték, hogy jó sokat legyen benne a gyerek, hogy hamar megtanuljon járni. Mondanom sem kell, hogy 1,5 évesen kezdett el menni a kicsi, de akkor is azért mert már rohangáltak vele, orvostól orvosig és az egyik jól le... őket, hogy miért teszik ki ilyen hülyeségnek a gyereküket. A második gyereket már nem tették/tettük bele, így 11,5 hónaposan már ment!


Unokatesók 3 gyerkőce( mind a 3 külön családban) szintén kompot használtak, 14-15 hónaposan indultak el, az egyiknek nincs semmi szokatlan tünete, a másik kettőnek sajnos van. Az egyik O-lábú a másiknak meg már most rossz a tartása (4 éves). Az Én fiam 13 hónapos, soha nem engedtem kompba tenni, bár kaptunk 3-at is, inkább úgy voltam vele, ha ülni akar megtanulja hogy kell, ha elszeretne indulni szintén megfelelő megerősödés mellett úgy is elindul. Így 11 hónaposan elkezdett járni! Szerencsére eddig nem okozott neki gondot, hogy nem volt kompja! Emellett valóban nagyon balesetveszélyes!Én is UTÁLOM!!!!

2011. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam semmi jót róla, nem mis vettünk.
2011. jún. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én se vagyok a pártján. 2 gyerkőm van, egyik se kompozott szerencsére, a nagy 8 hósan, a kicsi 15 hósan indult el, önerőből :D Azóta se állnak meg :D:D:D


Mostani párommal tervezzük a gyereket, mondtam neki, hogy van minden, szinte semmit nem is kell majd venni. Amikor soroltam, akkor közbeszúrta: bébikomp? Erre rávágtam, hogy Na azt nem!!!

Kiváncsi voltam az általános véleményre. Jöhet még, ha van, hogy tudjam neki mutatni az érveket, és ellenérveket! :) KÖSZI

2011. jún. 14. 18:02
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is szükségtelennek, és rossznak tartom a bébikompot.


Korábban is beszéltünk már erről az ortopéd orvossal, és mondta, hogy sikítani tudna, ha kompban lát gyereket:)


Plusz egy ismerős nagyon csúnyán járt, a babája elesett a komppal, és visszanyomta a fogát az ínybe, műteni kellett:(

Persze baleset máskor is történik, de nyilván a komppal való esést nem tudja tompítani a gyerek, mert nem tudja a kompot megtartani:(

2011. jún. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Bar ez nem valasz a kerdesedre :P de en kerdeztem kb 3 hete

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..



az en velemenyem hogy NEM, azota mar maszunk ezerrel el fel is all a kezembe, labanba kapaszkodva :P

2011. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!