Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 hónapos fiamnak felforral...

Az 5 hónapos fiamnak felforraljam az ásvány vizet vagy nem kell?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én csapvizet szoktam forralni, meg Janát adok forralás nélkül (bár rá van írva, hogy felbontástól számított 24 óra múlva forrald fel, hiába van az elejére írva, hogy babáknak forralás nélkül adható, a hátoldalán más van....)

Nem tudom milyen ásványvízre gondoltál, de akkor már inkább a csapvizet forralnám, mint más fajta ásványvizet.

2010. aug. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy Te, mint laboros, nem tudod, hogy amit ténylegesen gyógyszereket kipisilünk, meg sokan a WC-be öntik ki a maradékot, az mind-mind benne marad a vezetékes csapvízben... És azok bizony forralással sem tűnnek el a csapvízből! Nem véletlenül nem ajánlják az orvosok sem jó ideig forralatlanul adni a babáknak a vizet. De tudod mit? Dugd csak homokba a fejed... Én inkább adom a gyereknek a palackozott ásványvizet, amire rá is van írva, hogy adható a csecsemőknek is. Egyébként meg amikor felforraltam a csapvizünket, gusztustalan trutyik úszkáltak benne, a palackozott ásványvízzel viszont soha nem tapasztaltam ilyet.
2010. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szerintem félreértés csupán, Banyuci. Lehet, hogy nálatok tényleg nem ok a csapvíz. Nálunk szuper. De nincs gond szerintem a forralással és az ásványvízzel sem, csak nem szabad kizárólagosan azt adni. Én is adok neki néha ásványvizet, narancslevelet, teát, főleg persze csapvizet. Én magam eléggé érzékeny vagyok a coli bacira és szerintem nem tesz jót, ha egy baba későn találkozik vele, mert annál nagyobb kárt csinál. A legtöbb embernek a mindenhol előforduló coli semmi bajt nem okoz, kvázi természetes az előfordulásuk. De ha forralod egy éves koráig, aztán is áványvizet adsz, akkor talán nem is találkozik vele a szervezete, csak későn. Fene tudja, nekem a többi érzékenységgel/allergiával is hasonló gondom van. Ha nem találkozik sosem laktózzal, gluténnel, honnan alakulna ki a felhasználásuk képessége (kivéve persze az eleve érzékenyen születettek). Én csak azt akartam mondani tehát, hogy szerintem semmi nem jó, ha kizárólagos.
2010. aug. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!