Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az 5 hónapos fiamnak felforral...

Az 5 hónapos fiamnak felforraljam az ásvány vizet vagy nem kell?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igen, és csak nátriumszegény vizet adjál neki.
2010. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
előző vagyok, csak a jana-t nem kell.
2010. aug. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

szia!


Ne vegyél neki ásványvizet, ugyanis azokra sokkal lazább szabályok vonatkoznak, mint a csapvízre, tehát az ásványvíz szennyezettebb (biokémiai vizsgálatok: www.interpressmagazin.hu/uploads/ipmteszt/viz_teszt.pdf).


Menjen a sima csapvíz. Nekünk három gyerekünk van, de ennyi idős korukban már nem forraltuk a vizet és a tejet sem (azt hat hónapos koruk óta kapják).

2010. aug. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én is s sima felforralt és lehűtött csapvizet javaslom.
2010. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Én a vizet még forralom, viszont én is tejet adok neki nem pedig tápszert. Azért jó hogy nem vagyok egyedül, már azt is olvastam, hogy 3 éves korig tápszert kell adni, amit kicsit túlzásnak tartok.

7 hónaposak vagyunk.

2010. aug. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szentkirályi menteset nem kell, janát és vöslauert sem (én soha nem forraltam egyiket sem). Viszont másfajta ásványvizet ne adj a babádnak, mert a legtöbb tartalmaz fluoridot is. Csak olyanfajtát vegyél, amire rá van írva, hogy adható csecsemőknek is.
2010. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
á. vizet ne adj neki, csak babavizet, az 1. válaszoló válasza miatt. a csapvizet forrald, a babavizet 24 óra elteltével. 5 hónaposan még kicsi. a tejről meg nem kérdezett senki asszem. húúú most jól lepontoztok:)))))
2010. aug. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, én 3 hós kora óta nem forralom, csapvizet kap, nem ásványvizet. Semmi baja, természetesen.
2010. aug. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aki csapvizet ad a babájának, ráadásul forralatlanul, attól megkérdezhetném, hogy tisztában van-e azzal, mennyi hormon, gyógyszermaradvány és egyebek vannak a vízben? Amit mi kipisilünk ilyen vegyi anyagokat, nem tudják ám kitisztítani belőle, azt a csapvízzel szépen újra bevisszük a szervezetünkbe. Biztos, hogy ezzel akarjátok mérgezni a pici babákat???
2010. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia Banyuci! Hormon meg mifene? Ha van is, a forrástól gondolod hogy meváltozik? A forralás egy dolgot tesz: a colit és talán még egy-két bacit megöl (amelyek érzékenyek erre a hőre). A legtöbb ásvány- és babavíz ugyanolyan minőségű, mint a jó csapvíz. Szerintem ha tudod, hogy az otthonodban a csapvíz nem rossz minőségű (pl. valamivel szennyezet, ezt azért lehet tudni), akkor nem árthat. Én biológus vagyok, ráadásul laboros. Láttam már csudákat babakajákkal és vizekkel kapcsolatban. Szerintem nem illik bírálni másokat. Ha szerinted aza a jobb, akkor add azt, de ne mondd azt másnak, hogy árt azzal, amit tesz. Mindenki jót akar a babájának. Én is, ezért adok neki csapvizet, nem adok neki SOHA biot, sok husit kap, hamar hozzátápláltam, mert szerintem ez a jó. Van aki másra esküszik. Tuti, hogy valahol középen van az igazság, ezt is meg azt is kell kapni a babának, semmiből nem túl sokat.

PS. Olyan jó lenne, ha nem dőlnénk be ezeknek a média butaságoknak, hogy hormon van a vízben, meg az anyatejre nem lehet allergiás a baba, meg nem szabad sót ennie... szegény babák.

2010. aug. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!