Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj az, ha az ember...

Miért baj az, ha az ember gyereke tényleg ügyesebb a korosztályánál?

Figyelt kérdés
Komolyan, olyan érzésem van sokszor, hogy emiatt kell szégyenkeznem vagy mentegetőznöm.
2010. aug. 13. 12:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Teljes mértékben megértelek...:(

az én kisfiam a mozgásfejlődésben elég lassan haladt, a vele egykorúak már másztak, ő meg se mozdult. 14 hónaposan indult el, de azóta meg sem áll. Viszont másfél évesen már 2-3 szavas mondatokban beszélt, most 20 hónapos, gyönyörűen beszél mindent, bármiről. Na, amikor ez kiderül kapom a rosszalló tekinteteket, főleg amikor a játszótéren hallják az anyukák. egyébként ezt tökre nem értem, 3 éves korukra nagyjából egy szinten lesznek. Kinek ez megy jobban kinek az. Én még sosem irigykedtem ilyesmiért, tőlem ez nagyon távol áll.

2010. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

SOHA ne szégyenkezz, vagy mentegetőzz! Én már rosszul vagyok, ha babakocsis anyukát látok közeledni, mert -tisztelet a kivételnek- "indul a versengés". Minden baba más és más. Amit tud, arra legyél büszke, amit meg nem, azt majd később ugyanolyan jól fogja tudni, mint más babák. Kislányom 9 hónapos és 8 hónaposan fordult át először. Akinek mondtam, mind orvosbhoz akart küldeni, mert elmaradt. Az senkit nem érdekelt, hogy 5 hónaposan hasonfekvésből felült, hogy 7 hónaposan felállt. Akkor néha úgy el voltam keseredve, hogy 3-4 hónappal fiatalabbnak hazudtam, hogy nem mondják elmaradottnak.

Szóval SOHA NE törődj senkivel, szeresd és légy rá nagyon büszke!

2010. aug. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, így van, minden gyermek más, és a saját érettségi fokán sajátítja el a dolgokat!

A barátnőm kisfia egy idős az enyémmel, 2 évesek. Míg mi folyékonyan beszélünk, verselünk, addig ők egy kukkok sem mondanak szinte, de látszik rajta, hogy megért mindent. De az ő kisfia meg úgy mászik mindenhova, mint egy "kis csimpánz", szóval nagyon ügyes!

De soha nem lettünk volna irigyek a másik csemetéjére, szerintem ez igen rossz felfogás néhány anyuka részéről!

Te pedig igenis legyél büszke nyugodtan rossz szájíz nélkül a saját gyermekedre!!!

2010. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én már szóba sem merek állni senkivel, mert egyből ájuldoznak, hogy az ő babájuk miket tud, csinál. Soha nem mondok semmit, hogy miket csinál a babám, de ha kérdezik akkor válaszolok. Például megkérdezték, hogy ül-e a babám. Mondtam, persze, de azt már nem merem megmondani, hogy 5 hónapos kora óta, mert mondták már azt, hogy azért túlozni nem kéne. 6 hónapos korában felállt, 7 hónaposan a bútorok mellett lépkedett, 10 hónaposan a formabedobóba mind a 4 formát bedobta. Viszont már 1 éves elmúlt, de még mindig nem megy önállóan. Csak néhány lépést tesz meg, ezt persze el is mondom. Ilyenkor mondják: mondtam én, hogy nincs is olyan ügyes babád, csak túloztál. Na ilyenkor képen törölném őket.

2010. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13,25-ös vagyok.Komolyan mondom,itt olvasva hogy miket kaptak már anyukák anyukáktól,háát,vajon mi váltja ki egy nőből ha anya lesz ennyire buta,szüklátókörű és rosszindulatú tud lenni?miért nem tud egy anya örülni egy másik anya örömének,büszkeségének?persze hála vannak kivételek.
2010. aug. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!