Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bilire szoktatásnak hogy...

Bilire szoktatásnak hogy kezdjek neki? Érdemes 11 hósan neki állnom?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 05:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Majd 2 éves kora körül érdemes. Addig csak véletlenül sikerülhet. A baba még nem érett ehhez,akkor sem,ha van aki azt állítja,hogy neki sikerült.
2010. aug. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem sok értelme van,de lehet próbálkozni.Az én kisfiam 15hósan 1hétig belepisilt utánna nem volt hajlandó ráülni egészen 2éves koráig akor viszont 1hét alatt szobatiszta lett csak alváshoz kap pelust.
2010. aug. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges most a biliztetés, ha ráülteted lehet 1-2 x pont akkor bele pisil, de nem tudja még vissza tartani, ill. jelezni hogy neki pisilni kakilni kell. Jövő nyáron már biztos lesz annyira értelmes hogy ezt a dolgot megtudod vele beszélni, és akkor már vissza is tudja tartani a pisit, szól ha biliznie kell!
2010. aug. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg érdemes. Az igaz, hgy nem tudja irányítani, de sok gyerek, akit 2 évesen tesznek rá, fél tőle, stb. Ha baba korban ráteszed, sikerül neki bele a dolog, anya, apa örül, akkor sikerélménynek fogja fel, és megszokja. Nekem barátnőm rátette, ismertette már akkor a kislányát, mikor stabilan ült, és nem volt 2 éves, mikor szobatiszta lett. És nem kellett erőltetnie semmit. Az ő barátnője nem foglalkozott ilyen hamar ezzel a dologgal, és Xy-t hívogatja, hogy 2,5 évesen még mindig kell pelenka nappalra is, mert üvölt tőle. Persze mindig van példa-ellenpélda, de szerintem semmit nem ront el, ha hamarabb próbálják. Az én kisfiam ma 7 hónapos, pár hónapon belül ki szeretném próbálni. Nagyjából már lehet tudni, mikor kakil a baba, és nem kell órákon át ücsörögnie a bilin.
2010. aug. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólóhoz,Nyugodtan próbálkozz ha úgy érzed.Minden baba másképp fejlődik,sógornőm kislánya 10 hónaposan kezdte el a bilizést és 1 éves korára szobatiszta lesz.Én a június végén kezdtem biliztetni a lányom,most 15 hónapos,és 90%-ban a bilibe megy a pisi és a kaka is.Nem mindig szól,de ha megkérdezem,hogy kell-e pisilni,akkor válaszol.

Ez gyerek és szülő függő,baja egyáltalán nem fog származni belőle,akkor sem ha nem is érett rá.Legalább ismerni fogja.Szerintem mindenképp megéri próbálkozni!

2010. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem várj még vele!Több az ellenpélda mint az hogy valaki 1 éves kora előtt szobatiszta lesz!Nem érett rá a gyerek és ha tul hamar kezditek később "visszafejlődik".Én is probálkoztam mindegyik gyerekemnél 1 éves kora körül de pár honap után még rosszabb lett a helyzet,mert ha egyszer kétszer bemegy a pisi vagy kaka és akkor viszont nem dicséred meg akkor rosszul érinti és félni fog tőle.A védőnök is 2 éves kor után ajánlják.Mert addigra már van annyi éntudat és büszkeség,akarat és értelem a gyerekbe hogy megértse mit vársz tőle.Tudom nem olcsó mulatság a pelus de a gyerek érdeke hogy ne erőltesd és lehet hogy később magátol fogja mondani hogy mikor kell neki.


3 gyermekes anyuka

2010. aug. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!