Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 és fél hónapos babám nem...

10 és fél hónapos babám nem ül még kezdjek aggódni szerintetek?

Figyelt kérdés
Mászik feláll bútorok mellett lépeget de ülni nem tud.Mi lehet ennek az oka?
2011. okt. 16. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy-egy fejlődési szakasz kihagyása komoly fejlődés és tanulásbeli problémákat vonhat maga után. Már régen szakemberhez kellett volna vinned a picit.
2011. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
inkább orvostól kéne megkérdezni
2011. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az anyukák itt általában feleslegesen aggódnak a babájuk fejlődése miatt de lehet hogy Neked már azért el kéne kezdeni utánajárni a dolgoknak, szakemberhez vinni a picit mert ennyi idősen már magától, stabilan kéne ülnie.
2011. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is megnézetném orvossal és gyógytornásszal is. (leginkább dévényessel)

Nálunk is voltak mozgásproblémák, de szerencsére gyorsan kerültünk szakemberhez és nem lett lemaradás, ami meg volt, azt hamar behozta. Az enyém 8 hónaposan kezdett ülni, majd aztán magától felülni. Ez számít átlagosnak, de az átlagosak között is késeibbnek, mert sok-sok baba már 7 hónaposan megül, ha fel még nem is.

2011. okt. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ül le magától? Oldalra sem tolja ki a fenekét, ha mászik? Nem teszi le a fenekét a két térde közé sem? Ha leülteted, akkor tud ülni, vagy elborul? Ezek nagyon fontos kérdések, amiket tisztázni kell. Ha semmilyen formában nem ül, akkor érdemes konduktorhoz fordulni. Az én kisfiam sem ült a klasszikus módon, de a két térde közé beült mászás után, és a doktornő szerint ez így teljesen rendben volt.
2011. okt. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
36. héten született azt azért el kell mondanom.Mászni másfél hónapja mászik elötte csak kúszott.Ha mászik akkor kitolja oldalra a seggét de nem ül.Ha leültetem akkor ha figyel valamire pl reklám a tv-ben akkor szépen ül de ha nem figyel akkor előreborul.A doki szerint majd ha elkezd menni akkor fog megtanulni ülni ha majd a seggére puppan
2011. okt. 16. 14:39
 7/9 A kérdező kommentje:
huppan
2011. okt. 16. 14:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha kitolja a fenekét, akkor abból lesz a kiülés oldalra. Egyébként ha koraszülött, akkor azt bele kell számítani a mozgásfejlődésbe, így már nem olyan nagy a baj. Egyébként szerintem is állásból fog megtanulni ülni, ha letottyan a popsijára.
2011. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lányom is állásból tanult meg ülni, onnan huppant a fenekére. Mivel korababa, 1 hónappal kevesebbnek kell számolnod a korát mozgásfejlődés szempontjából (az én fiam 28 hétre született, mi majdnem 3 hónapot kell, hogy korrigáljunk).

Nem akarok kötözködni, és nem vagyok prűd, sem konzervatív, sem az a mindent babanyelven, kényeskedő becézéssel előadó anya típus, de nem lehetne "segg" helyett fenéknek vagy popsinak hívni a babád alsó fertáját? :))) Bocs az offért!

2011. okt. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!