Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13,5 hónapos fiam, még nem...

13,5 hónapos fiam, még nem jár önállóan! Kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés

8 hónapos kora óta mászik, 10 hónaposan állt fel először a kiságyban,és pár napra rá már széépen lépegetett, a bútorok mellett!!

Mostmár alig-alig kapaszkodik, néha pár másodpercre megáll a saját lábán,de aztán lecsücsül!!

Mennyi a max idő, amikor már KELL járnia??

És a járás, inkább fejben dől el?Vagy fizikailag amikor megérik rá?


2011. jún. 9. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyenkor kezdett járni, a szomszédé pedig 16 hónaposan. Én ott rontottam el, hogy sokáig fogtam a kezét és nem is akart egyedül járni, pedig épphogy fogta a kisujjamat, de akkor is kísérgetnem kellett.

Ha kapaszkodva lépeget és meg-megáll, szerintem ne aggódj. Lehet, hogy pár nap múlva már menni fog egyedül is.

2011. jún. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pár nap??:)) Jó is lenne!!:)

Nem tudom..valahogy azt látom rajta, hogy neki így teljesen jó, hogy mászik..:))

Ha fogom a kezét, akkor lábujjhegyen "csámpázik":) ,kinézetre elég messze van a járástól!

Ha csak az egyik kezét fogom/fognám, úgy nem is hajlandó még megpróbálni sem..egyből leül a popra,és mászik!

2011. jún. 9. 23:51
 3/11 anonim ***** válasza:
A jó mászó babák később tanulnak meg járni, de ezért ne aggódj. A mászás fontos.
2011. jún. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A mászás fontosabb ebben az életkorban. Amúgy az átlag, ameddig általában el kell kezdenie a babának járni, az 18 hónap. Bőven ráértek még.
2011. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mivel a 18. hónapig kell elindulnia, így ráértek, mivel a mászás a legfontosabb.

11 hónaposan indult el egyedül a lányom, soha nem vezetgettem, nem ültettem, nem babykompozott. Mivel ezek hátráltatják a mozgásfejlődését.

Ja és ne aggódj, hamarosan rohanhatsz utána, mivel a lányom 1 hét próbálkozás után, már egyedül ment, most 16 hónaposan szalad. :)

2011. jún. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam csak 17 hónaposan kezdett el egydül járni , bőven van még ideje .
2011. jún. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a fiam betöltött 16 hónaposan kezdett járni, és ő is 8 hónapig mászott előtte.
2011. jún. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
15 hónaposan indult el a fiam
2011. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
0%
Ne aggódj! Imátkozz
2011. jún. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam is éppen ennyi idős, még ő sem tud egyedül menni. Mászni viszont imád, és ha van miben kapaszkodni, akkor megy is. Nem aggódom, de sok esetben már jó lenne, ha tudna járni. Nem tud egy helyben ülni, kis sajtkukac, és nem rakhatom le mindenhol a földre, hogy másszon!
2011. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!