Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora most a babád? Fiú,...

Mekkora most a babád? Fiú, lány? Mennyi idős? Anyatejes vagy tápszeres? Mikor kezdted a hozzátáplálást és mivel? Volt valami betegsége (ekcéma, allergia, aszthma. )?

Figyelt kérdés
Kommenteket nem szeretnék, csak kíváncsi lennék az arányokra. Köszi, ha válaszolsz!
2010. aug. 1. 13:34
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az enyém 4.5 hós fiú. 7.3 kg, 64 cm és eddig anyatejes. Tervezem, hogy 6 hós korig az is marad. Egyébként ekcémás sajnos.
2010. aug. 1. 13:35
 2/14 anonim ***** válasza:
Kisfiu a babam es 6 honapos, pont 7kg (bocsi, a hosszat nem tudom de nem merem most meg mert alszik :)). Anyatejes + tapszert kap potlasnak mar 2 hetes kora ota. Most kezdtuk meg csak a hozzataplalast eddig csak baba rizset evett tapszerrel vegyitve. Jovoheten jon a repa, alma, korte pure. Soha nem volt meg beteg, nincs ekcemank, allergiank es aszthmank se.
2010. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 17 hónapos lesz 1 hét múlva, 12 kg és 82 cm.

(3950 grammal és 56 cenitvel született.)

Közel 6 hónapig anyatejet kapott, akkor kezdtem a hozzátáplálást gyümölccsel (alam, barack, banán, körte, szilva)

Még mindig szopik, 3-4x, nagyon jó evő

Ne allergiás, nem ekcémás és nem aszthmás.



A nagyfiamnál -sajnos, 3 hósan kezdtem a hozzázáplálást, ez egy évtizede volt, neki 1 évesen jött ki a az ekcémája. Hogy kijött volna e enélkül nem tudom, apja is az, de szerintem rásegítettem ezzel a korai hozzátáplálással.

21 hónapig szopott.

2010. aug. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, hogy milyen arányra vagy kíváncsi.


Két gyermekem van, mindkettőnél tejfehérje és szója allergia van. Illetve a nagy két éves korára kb. kinőtte.


Kizárólag anyatejesek voltak, a nagy 5,5 hónaposan kinézte a számból a banánt, így ici-pici mennyiséget adtam neki, a kicsi 7,5 hónapos koráig semmit nem volt hajlandó elfogadni az anyatejen kívül.

Súlyuk/hosszuk úgy vélem átlagos, nem szoktam mérni, csak a védőnő a kontrollokon...


Tudom, hogy nem kértél tanácsokat :o), de én a helyedben megpróbálnám tesztelni, hogy mitől lehet ekcémás, mert nálunk is az én diétázásommal jöttünk rá arra, hogy mire allergiás a kizárólag szoptatott baba.

Sajnos az orvosok keveset tudnak, de talán úgy érdemes elindulnod, hogy utána nézel, mitől ekcémásak a felnőttek/gyerekek, és azt kivonod néhány hétig az étrendedből... (Pl. csoki, kakaó, ha jól tudom ilyenek...)

2010. aug. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Utolsónak: igazából a tápszer/anyatej arány, illetve a hozzátáplálás kezdete érdekel.


Az étrendemből már szinte mindent kivontam. Tejterméket még csak nyomokban sem eszem, semmi egyéb allergént sem. Az étrendem kb. 3 féle ételből áll már egy hónapja. (félek is valami hiánybetegségtől, de a gyerek miatt megéri, szedek vitamit). Néha-néha kap tápszert (tejfehérje allergiásoknak valót), de így is egy-két folt van még rajta. De köszi a tanácsot!!


Igazából egymás elleni kommenteket nem szerettem volna, nem célom a provokálás, egymás ellen uszítás egyáltalán. Sem az ítélkezés, mindenki úgy csinál mindent, ahogy ő jónak látja. :))

2010. aug. 1. 14:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Egy éves volt a fiam múlt héten. Valamivel tovább szopizott kizárólag, mint 5 és fél hónap. Őszibarackot kapott, mert az almát egy az egyben kiköpte. Még szopik reggel este. 9,5 kg, 76cm.

Volt ekcémája a paradicsomtól, de már egy ideje nem jött ki, és a múlt héten már megpróbáltuk újra a paradicsomot, egyenlőre nincs nyoma (szerencsére)

2010. aug. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

13:56 vagyok:

a tejfehérje allergiásoknak való tápszer is tehéntejből készül (a hypoallergénre gondolsz, ugye?)csak ott egy speciális eljárás segítségével széttrancsírozzák a fehérjék szerkezetét, sajnos akik nagyon érzékenyek, azok azt sem viselik el.

Ha szedsz táplálékkiegészítőt (én a terhes vitamint szedtem tovább + vasat), akkor nem lesz hiánybetegséged! Én is jól vagyok, a nagy 19,5 hónapos koráig szopott, ekkor már 6,5 hónapos volt a pocaklakó, és így sem lett semmi bajom, azt leszámítva, hogy nagyon lefogytam.

2010. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

13:56

Már nem a HA-s tápszert adom, hanem Pepti 1-et. Szintén hasonló, mint a HA-s de ezt még annál is jobban széttrancsírozzák. Most Pregomin-t fogok próbálni, ha egyáltalán kell. (jobb lenne csak anyatej)

2010. aug. 1. 15:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia!7 hetes a kisbabám és kislány.4200g és 57cm.(2700g és 49cm-el született)Anyatejes!:)Eddig még nincs semmilyen betegsége,remélem nem is lesz.:):)
2010. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

13:35

Biztos kell az a hozzátáplálás? (Úgy értem tápszerpótlás!)

A méretei alapján jó kondiban van!

Az első babámnál én is izgultam, hogy nem elég neki a tej, de vaklárma volt, kiderült hamar.

A második gyermekemnél már magabiztosabb voltam, elhittem, hogy van elég tejem. Az orvos felírta a tápszert, mert úgy gondolta, hogy 6 hét alatt csak 140g hízás kevés neki. Én meg zsebre tettem, és csak tovább szoptattam, a köv. hónapban minden rendben volt szerinte is...

A babák nem híznak lineárisan, nem KELL, hogy ugyanannyit gyarapodjanak mindig, és attól még jól vannak.


Persze lehet, hogy nálatok más a helyzet, csak azért írtam ezt le, mert sokszor az orvos/védőnő képes elbizonytalanítani az embert úgy, hogy közben belül érzed, hogy minden rendben van...

2010. aug. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!