Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kontra ujjszopás. Melyikr...

Cumi kontra ujjszopás. Melyikről mi a véleményed? Melyiket részesíted előnyben és miért?

Figyelt kérdés
Nem vitát indítok, csak érdekel a véleményetek. Érvek, ellenérvek.
2010. júl. 30. 23:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam kb. 1,5 hónapos korában kapott cumit. Én nem akartam neki adni, anyukám vett egyet, de aztán megbékéltem vele, mert annyira aranyosan tudott cuppogni rajta. És nem mellékesen, elvolt magában is egy kis időt. Csak akkor panaszkodott, ha kiesett a cumi.

Na ez tartott kb 2 hónapig. Akkor rátalált a kezére és az ujjacskáira, azóta a cumi egyszer sem volt a szájában. Nem is fogadja el, tolja kifele a nyelvével, és már gyömöszköli is az öklét a szájába.

Mindkettőnek van előnye is hátránya is.

Szóval a legnagyobb igazság szerintem abban a mondatban van, amit egy nem tudom hányas hozzászóló írt: úgysem te döntöd el, hogy a babád melyiket fogja szeretni, használni!

2010. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem törvényszerű,h vagy-vagy.4 gyerekem van,de se cumijuk nem volt,se az ujjukat nem szopták.

Az ujjszopás annyiból "jobb",h amikor már két kézzel játszik,muszáj kivennie a szájából,de a cumit nem.

2010. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Én cumi párti vagyok. Húgom is, unokatestvérem is, férjem húga is ujjszopósak. 12, 37 és 28 évesek.

Én nem engedem/engedném hogy a fiam az ujját szopja. Eldeformálhatja az állkapcsot, a fogakat, az ujját meggyötri, és az életbe nem tudom elvenni tőle.

3-4 hetes korában, amikor már nagyon nem bírta a fürdés utáni teendőket vacsora előtt, kapott cumit, hogy megnyugodjon. Siettünk, nem kaja helyett nyomtam a szájába. :) Azóta többször bekerül a cumi, amikor kicsit nyugtalanabb, jól jön. Nem ész nélkül, mivel amint megnyugszik kiköpi, ha elaludt, és nem köpi ki, elveszem. Általában cumi nélkül alszik el, csak napközben van rá szükség.

Az orális élmény fontos, tehát azt engedem, hogy a szájába tömködje a kezét, ujjait, de nemegnyugvásra használja az ujjacskáját.

2010. aug. 1. 02:11
 14/14 anonim ***** válasza:

Hoppá!

Akkor meséld már el légyszi, hogyan tudod "nem engedni", hogy szopizza az ujját! Mi az, hogy "nem engeded"??? :-)


Amint azt a soraidból kiolvastam, Nálatok nem arról van szó, hogy nem engeded, vagy nem hagyod, hanem arról van szó, hogy egyszerűen elfogadja a babád a cumit....

Szerencséd van, ennyi.


Az én első gyerekem is lazán elfogadta a cumit, elnyammogot rajta elalvás előtt pár percig, aztán kiköpte.

7 hónapos korában elvettem tőle, probléma nélkül leszokott. Igen ám, de most, 10 évesen rágja a körmeit, vagy ropogtatja az ujajit, szóval mindig van nála valami éppen aktuális kényszertevékenység - olvastam egy cikket valahol, pont erről, hogy mivel járhat az, ha túl korán elorozzuk a gyermektől a cumit.


A most egy éves lányomnak már a kórházban a szájába dugták a csecsemősök a cumit - tényleg szüksége volt rá. Aztán pár hónaposan megtalálta az ujját, kiköpte a cumit, azóta csak ujjszopi.

No és mi van akkor, ha eldeformálódik a szájpadlás? Több embert is ismerek, akik még 8. osztályban is szopták az ujjukat, mostanra semmi látszatja, teljesen rendben van az álluk, szájuk, fogaik. Azt, hogy milyen belül a szájpadlásuk, miért érdekes?


Gondolkodtam rajta, hogy veszek a kislányomnak keserű körömlakkot (kifejezetten az ujjszopás leszoktatására való), de Isten ments, hogy majd felnőtt korára tele legyen kényszeres tevékenységekkel, amiatt, hogy most megfosztom valami olyantól, amit A BABÁK ÖSZTÖNÖSEN CSINÁLNAK, AMIÓTA VILÁG A VILÁG! ÉS BIZTOSAN OKKAL CSINÁLJÁK! HA NEM LENNE OKA, NEM SZOPIZNA MINDEN MÁSODIK GYEREK.

2010. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!