Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi kontra ujjszopás. Melyikr...

Cumi kontra ujjszopás. Melyikről mi a véleményed? Melyiket részesíted előnyben és miért?

Figyelt kérdés
Nem vitát indítok, csak érdekel a véleményetek. Érvek, ellenérvek.
2010. júl. 30. 23:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A első fiam nem cumizott, viszont két hónapos korában megtalálta az ujját, azután kisangyal lett az addig hasfájós, állandóan síró kisbabából. Nagyon megnyugtatta, szinte állandóan szopta a (csakis )bal nagyujját. 20 hónapos volt, mikor elkezdtünk rászólni miatta, hogy vegye ki a szájából a kezét, mert akkor már játszótéren mindent összefogdosott és úgy vette a szájába. Kb 1 hét alatt teljesen leszokott róla, azóta egyszer sem jutott eszébe. Most 27 hónapos.

A kisebbik fiam most fél éves, ő kezdettől fogva elfogadta a cummit és nagyon nyugodtan elvolt vele, viszont mióta használja a kezeit, azóta kiveszi, de visszatenni nem tudja még. Így állandóan rakosgatni kell a szájába, mert azért hiányzik neki. Az ujját ő nem szopja sosem.

Most én azt mondom, jobb az ujjszopás, nem kell állandóan cumit keresgélni-nyomkodni a szájába, az ujját meg akkor szopja, amikor szüksége van rá. Persze van, aki szerint az ujjszopásról nehezebb leszokni, de nálunk ezt már cáfolta a nagyfiam.

2010. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Cumiról könnyebb leszoktatni, mert csak elveszed tőle, és nincs többé. Az ujját nem tudod tőle elvenni.


Nekem speciel mindegy, hogy az ujját szopja vagy a cumit. Az ujját még nem fedezte fel, így cumival alszik. Ez pótolja nála a cicit, mert sajnos nem szopik, fejem neki. Pedig szopiznia muszáj, az ő korában még elsődleges az orális örömszerzés. 4 hónapos.

2010. júl. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

én kiskoromban cumiztam egy ideig,de aztán rászoktam az ujjamra.mindig a jobb kezemen szoptam az ujjam nagyon sokáig.próbáltak róla leszoktatni,mikor még elkezdtem,de nem jött össze és feladták.aztán 4. osztályos voltam,mikor elhatároztam,hogy na már most tényleg leszokok róla.mondtam anyunak,hogy vegyünk egy cumit,hátha akkor abba hagyom.megvettük a cumit,fura volt azzal aludni,de legalább nem az ujjamat szoptam.és a cumival pedig nehezen aludtam el,aztán kb. 2-3 hét után le is szoktam mindkettőről.

15/L

2010. júl. 31. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, mint az utolsó válaszoló, csak én 13 évesen "szoktam le" az ujjszopásról. Vagyis szoktattam le magam. A fogaim előre állnak, nagyon csúnyák. Kamaszként nem érdekelt, most meg nincs 1 millióm megcsináltatni.

A Fiam kb. 2 hétig cumizott, de, amikor már túlságosan sokat kelt fel éjjel, mert kiesett a szájából, elvettem. Nem szopja az ujját.

2010. júl. 31. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nálunk cumival kezdett a kislányom. Nem akartam neki adni, de itt volt a védőnő mikor egyszer keservesen sírt a babika. Mondta, ha nem vagyok teljesen cumi ellenes próbáljam neki odaadni. És láss csodát, béke lett. Ekkor volt 3 hetes. (Most 16 hetes.) Azóta felfedezte az ujját, és nem fogadta el a cumit. Most egy hete (mióta bejött a lehülés és frontos időszakok vannak) újra cumival alszik el esténként. És nem tudok mit tenni. Ez azt hiszem a gyermekeink -talán első önálló- választása. (Persze, ha anyuka megmutatja a cumit...)
2010. júl. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom cumizik kb 1 hetes korától.Nekem a védőnő mondta hogy én döntsem el hogy cumizzon vagy az ujját szopja.Sok rosszat hallottam az ujszopásról,pl amit irt az egyik válaszoló is,hogy a fogai rosszul nőnek.Nincs gond a cumival ha nem kell neki kiköpi.Alvás közben is akár,és nem ébred fel hogy újra tegyük a szájába.Egyébként meg olyan édes ahogy cumizik:-))
2010. júl. 31. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a cumi, mint az ujjszopás.
2010. júl. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem volna, hogy cumizzon, mert elég sokat sírt az elején, és gondoltam hogy megnyugtatná, mert cicin megnyugodott.De nem volt hajlandó, és azóta sem, most már 10,5 hónapos.Az ujját viszont szopja, de szerencsére nem egész nap, csak ha álmos,így nem is látszik semmi az ujján.
2010. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy cumi, vagy újjszopás: úgysem te döntöd el!


A cuminak valóban az a nagy előnye, hogy sokkal könnyebben leszokik róla, úgyhogy meg lehet próbálkozni vele.

Mi azzal kezdtük, aztán a lányom egy szép napon megtalálta az ujját, és azóta nem kellett neki cumi.

2010. júl. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon szerettem volna, ha a fiam az ujját szopja,merthogy az mindig kéznél van, de mióta látom barátnőm lányát, hogy egész nap a szájában az ujja, még játék közben is, rájöttem, hogy ugyanez jelenti a hátrányát is, és most már örülök, hogy nem szokott rá. Persze a cumira is rá lehet szoktatni egy babát annyira, hogy egész nap a szájában lógjon, de ez sem normális dolog szerintem. A fiam csak elalváshoz kapja meg, egy idő után ki is esik a szájából, és nem is keresi. Nem mellesleg, leszoktatni is könnyebb lesz róla.
2010. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!