Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi vagy ujjszopás?

Cumi vagy ujjszopás?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 hónapos csak anyatejes, nem cumizik, nem iszik cumisüvegből. Folyamatosan szopja az ujját ha lhes ha nem , vagy egyszerre 4 ujja is a szájában van. Anyukán szerint el fog sorvadni az ujja, ezt nem szeretném, mit csináljak,????????

Próbáljam rászokatni a cumira, egyszerűen nem tudom...

Segítsetek!!!!!!!!!!! Köszönöm


2010. jan. 2. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia ! Az én kisfiam is nemsokára 4 hónapos lesz ,és szintén kizárólagos anyatejes ! Se cumi se cumisüveg !

Nem hinném ,hogy elsorvadna az ujja ,egyébként is nyilván mocorognak a fogcsírái ,ezért is tömi a kezeit ,ujjait a szájába !Amúgy a cumival vigyázz,mert oda lehet a jó szopási technikája !!!És még valami ,van is ismerősöm éjjel 15 percenként ébred ,mert kiesik a baba szájából a cumi és vissza kell adni neki !

2010. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

elsorvadni az ujja, mert egyfolytában a szájábann van? ezt még nem hallottam.

sztem ne aggódj emiatt, én úgy vagyok, hogy inkább a kezeit mint a cumit.

de rá is kérdezhetsz a védőnőnél, de sztem tényleg nem kéne emiatt aggódnod.

2010. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Elsorvad az ujja!:))))Ezt még én sem hallottam.

Az ujjszopás annyiból jobb,h amikor már ül és két kézzel tud nyúlni a játékok után,Akkor muszáj lesz kivenni a szájából a kezét.

Én nem szoktatnám cumira,4 gyerekem van,egyik sem volt cumis,bár ők az ujjukat sem szopták.

2010. jan. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én cumi párti vagyok, már a kórházban is volt neki, azóta is használjuk, másfél éves.

Az hogy az ujját szopja folyamatosan, semmi baja nem lesz!

2010. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy vagyok, ahogy te, négy hónapos a kisfiam, csak anyatejes.Se cumi, se cumisüveg, pedig próbáltam.Az ujját szopja.Baja nem lesz tőle, a férjem, és az Anyukám is szopta 3-4 éves koráig, semmi nem látszik.És jól írta az egyik válaszoló, így legalább nem kell folyamatosan visszaadni a cumit, mert kiesik.
2010. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az en 11 hos lanyom is csak az ujjat szopja. Hiaba akartam raszoktatni a cumira fogalma sincs mit kell csinalni vele, pedig mar nem szopik, hanem tapszert kap. Eddig meg nem sorvadt el az ujja:)
2010. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát sztem nem érdemes cumira szoktatnod. Én is adtam a babámnak, de nem nagyon kellett neki, néha-néha elfogadta, aztán megtalálta a kezét és a cumi a kukába. De nem szopja, hanem rágcsálja, turkálja a száját. Már majdnem 10 hós, de nem nem lett ujjszopós...nem ér rá, kell a keze, h nyüzsizzen, kapaszkodni, kúszni -mászni...én nem vagyok cumipárti, pláne szopizós babánál...van egy ismerősümk, akit 5 hósan rászoktattak a cumira és azóta non-stop a szájában van...mert azzal együtt is lehet kúszni-mászni, felállni...sztem légy türelmes, ha elkezd mászni akkor le fog róla szokni
2010. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


az én csak szopizó kislányom 4-5 hónapos kora körül szopizta az ujját, aztán elhagyta. Szóval van remény, hogy nem lesz ujszopis.

De ha 4 ujja van a szájában, azt inkább rágcsálja a fogcsirák miatt.

Nem adnék neki cumit, várj egy kicsit, hátha elhagyja.

2010. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ujjszopás előnye az, hogy amikor a gyermeknek dönteni kell, hogy játszik-e a kezével, vagy a szájához emeli, könnyebben marad el, mint a cuclizás - hiszen cuclival a szájban akár még játszani is lehet. A cuclizás előnye viszont az, hogy könnyebb róla lemondani, mint az ujjszopásról, hiszen a „csábító „kéz mindig ott fekszik előtte a párnán, a vágyott tevékenységhez mindössze egy mozdulat szükséges.
2010. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!