Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák segítségét...

Tapasztalt anyukák segítségét kérhetném?

Figyelt kérdés
Kislámyom 11 hetes és nem tudom, hogy magától elkezd-e megfordulni oldalra, hasra vagy kell egy kicsit fejleszgetni. Ha igen, akkor hogyan. Egy kicsit aggódom, mert sokszor olvasom itt, hogy 5-6 hetes és már oldalára fordul vagy már éppen hasra is fordul.
2010. júl. 28. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem feljődnek egyformán, tehát ne aggódj. Nekünk úgy kellett fejlesztgetni, hogy a lábánál/csípőjénél kellett óvatosan fodítani, aztán mehetett a karja is. Sok baba nem szeret hason lenni egyébként.
2010. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell különösen "fejlesztgetni",gyakran kell hasra tenni,ameddig bírja addig úgy hagyni és magától rá fog jönni... :)

Az 5-6 hetes korban a forgás pedig egy elég extrém eset lehetett,ne izgulj nem vagytok még lemaradva semmiről. :)

2010. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudod fejlesztgetni, hogy érdekes dolgokat pakolsz köré, amit meg akar előbb-utóbb kaparintani.
2010. júl. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak, nem egyformák a gyerekek sem, mint ahogy mi felnőttek sem. De úgy tudod gyakorolni, hogy oldalán van a babád, az alsó keze testével derékszögben kinyújtva a fenti keze az alsóval párhuzamosan, és ezt a kis kezét húzod úgy hogy forduljon. Ezt mutatta nekünk a doki anno.
2010. júl. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is 11 hetes és még nem fordulgat! Azok tényleg extrém eseteket,amikor 4-5 hetesen már megfordulnak!
2010. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is első baba,én is mindenre tanítani akatam!Mutattam neki (irányítottam a kis testét) hogy hogy is kell majd azt csinálni,de rájöttem hogy amíg nem Ő akarja addig ha fejre állok sem tudom megtanítani!Mikor magától rájött, akkor meg ha akartam volna sem hagyta abba!Kaja után egyből hasra,majd a kaja ki :)!

Szóval hagyd szerintem, tényleg igaz hogy tudják Ők mit mikor hogyan!Inspirálni viszont lehet hoyg köré pakolsz szép színes dolgokat!De mutgatni fölösleges!Persze normális határok között!Mi dévényen,de mondta gygytornász hogy minden rendben van a lányommal,csak mindent kihúz az utolsó pilanatig amíg még normális időben van!Kaptunk egy táblázatot!

4-5 hónapos korában(betöltött 6 hóig normális)forog hasról hátra és vissza is!

6-7 hós korában kúszik

8-9 hósan mászik váltott kar-lááb technikával

Felül

10 hósan feltérdel

11 hósan bútorok mellett áll és lépked

12 hósan önállóan jár

Ha ezek nincsenek meg nekünk akkor kell mennünk újra!

De nálunk pl 5,5 hósan ült a lányom 6,5 hósan magától felállt,már most (8 hós lesz)kapaszkodva sétálgat,de kúszni 1,5 hete kúszik!Mivel már nehezen tudom hason tartani nála ezért lett ilyen soká!De ha betöltött 10 hóig nem kezd mászni akkor elviszem,hogy azért ne maradjon ki!

Bocsi hogy hosszú lettem!

Ne aggódj böven ráér a kisbabád4

2010. júl. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 4-5 hetesen megfordult babák nem ügyesek, hanem pont valami miatt problémásak, merevek, feszesek. Gyógytornát igényelnek!!!

A normál gyerek 4-6 hónap tájékán kezd forogni!!!

2010. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, arra nem gondoltál, hogy ezek a babák erősebbek, mint az átlag? Miért kell az ördögöt a falra festeni, hogy bajuk van? AZ én babám 3 napos korától tartja a fejét, még a kórházban voltunk, tartotta.... 5 naposan oldalról hanyatt fordult, 4 hetesen hasról a hátára. Forogni is tud márjobb oldalfekvésből bal oldalfekvésbe.

A 6 hetes ortopédiai vizsgálaton mindent megnéztek, nem csak a csípőt, minden OK. Erős baba, 4,4 kg-mal született, vézna, semmi tokája vagy pufi arc, csupa csont és izom, amiből kiáll...

2010. júl. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!