Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák segítségét...

Tapasztalt anyukák segítségét kérem, kisebesedett és begyulladt cici témában, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Lányomnak felül is jönnek a fogai, és most többet cicizik fájdalomcsillapítóként mitn valaha. Az egyik mellemen egy nagy lukat sikerült csinálnia a sok szívással az alsó fogával, ami nem csúnya de nagyon fáj. Emellett, hogy ezt pihentessem sikerült begyulladnia a mellemnek a tej miatt is, így nem tudom mit tegyek. Ha etetem belőle, nagyon fáj, ha nem etetem még jobban begyullad. Leválasszam?
2009. dec. 13. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bármennyire is fáj szoptasd, amennyit csak tudod, muszáj kiszívnia a bennmaradt tejet, mert súlyosan begyulladhat. Én múlt héten pont emiatt voltam lázas, gyakran szoptattam, és 2 nap alatt elmúlt.
2009. dec. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne ciciztesd fölöslegesen,mert szétáztatja és könnyebben kisebesedik.A beteg melledből is etetni kell,mert komoly problémád is lehet(legszélsőségesebb:műtét)belőle.Ahogy elöttem írták ,le kell szivatnod.Kenegesd bepanthennel és levegőztesd a melled,hogy meggyógyúljon.
2009. dec. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Garmastant használok, de olyan gyakran meg nem merem kenegetni, mert ugye nem mindig kiszámítható mikor cuppan rá a cicikre, és félek h gyakori menyniségben már káros lehet, illetve nincs is ideje gyógyulni a gyakori szoptatás miatt. Egy-egy cicizés még gátolja is a gyógyulásban , úgy látom. Amikor valaki leválaszt egy babát, mondjuk külső okok miatt muszáj neki, akkor mit csinál, h ne gyulladjon be a tejtől a cicije?
2009. dec. 13. 19:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is sokszor begyullad a cicim a fogacskái miatt okozott sebektől.4-5 nap mire nálam elmúlik a gyulladás, és bizony addig is keményen szoptatom a lurkót mert fejéssel nem ürül ki a begyulladt rész...vagy én nem tudom rendesen kimaszírozni.A maszírozást tudom ajánlani a gyulladásra.Szopiztatás előtt jó alaposan maszirozd át a cickód, és tudom hogy nagyon fáj, de a kicsid jól kiszopizza a tejet,utána tegyél rá langyos borogatást.Amikor csak lehet, maszírozd.Napokig is eltart míg javulni kezd és sajna egy rémálom a szoptatás ilyenkor, de csak az elején.Ahogy kezd ürülni a cici úgy tompul a fájdalom.A sebre én hagyom rászáradni az anyatejet,és sokat hagyom szabadon, ha vissza teszem a melltartóba, akkor pamut mellbetétettel takarom. Nekem már a multkori a nyolcadig eset volt hogy begyulladt, és sebes lett, de nem akartam abba hagyni a szopiztatását, igaz egy éves múlt, és nem sokat számít a tejem.A leválasztást nem is tudom hogy kell csinálni, biztos nem megy egyről a kettőre...
2009. dec. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem, ha kisebesedett a mellbimbóm, telefejtem a melltartóbetétet anyatejjel és azzal borogattam, hipp-hopp rendbe tette. A gyulladt tejcsatornákra meg mindenképp az a jó, ha kifejed teljesen, vagy kiszívatod vele. Vagy a pároddal, ha nem undorodik tőle. Mielőtt még meglincselnétek, vannak olyan férfiak, akik megteszik ezt az asszonyért.
2009. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19.30-as vagyok.Én nem bírtam magamnak maszírozni annyira fájt,ezért a férjem kértem meg.Volt,hogy hideg vizzel borogattam,amit nem szabad,de akkor már nem érdekelt és olyan jól esett.Érdekes módon jobban szívta a baba is.Nem tudom miért.
2009. dec. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
DM-ben lehet venni pici dobozos, tudusos mellápoló kenőcsöt (a doboza nincs meg, azon volt magyarul a neve, a tubuson csak németül van:Babilova Brustwarzen Salke), ezzel kenheted és ha jól emlékszem nem kell lemosni, szopizhat így. Ráadásul ha megmarad ajakbalzsamnak használható.
2009. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a Sudocrem vált be mellre, amikor kisebesedett. A tejcsatorna gyulladásra pedig a dunszt kötés, plusz ezeregy szoptatás.
2009. dec. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!