Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek egy kibírhatatlan...

Mit tegyek egy kibírhatatlan anyóssal? Már elmondtam neki én is férjem is, hogy ne szóljon bele a gyreknevelésbe. Sőt elmondták neki már többen is a családban.

Figyelt kérdés
Mégis belemagyaráz,okoskodik,pofázik.Eddig jóban voltam vele,viszont naprólnapra jobban utálom már.Mit tehetek?Egyszerűen nem hallja meg amit mondunk neki,pedig diplomás ember!!!
2010. júl. 25. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Öregszik,ez már korral jár!Jobb ha hozzászoksz vagy elkerülöd és nem huzod magad rajta annál rosszabb!Tudom mondani könnyü, én se birok velük!
2010. júl. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
figyu, a legtöbb anyós jobban tudja, ezt el kell fogadni, mégpedig úgy lehet h nem kell folyamatosan vele lenni, felesleges ellenkezni, azt úgyse hallja meg, inkább: köszönöm a jótanácsot és otthon úgyis azt csinálod ami a te mércédnek megfelel.
2010. júl. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
és mivan ha valaki együtt is lakik vele?nem kötötözködésképpen írtam,csak engem meg az a verzió érdekelne.sajna énis ebben a cipőben járok,csak nekem a párom sem akar mellém állni.
2010. júl. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én párom nagyanyja is ilyen. De ő még célozgat is a konkrétumok mellé. Megőrít! mindig takargatja a babát, meg fogdossa a kezét, h jajj de hideg. és megfázik... úgy mondanám neki, h attól fázik meg, ha leizzasztja. meg a cumit kritizálja folyton. de én nem merek mondani semmit. a "saját" rokonaimnak igen, de neki...
2010. júl. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Húhúúú:D az én "kedves, kedvenc anyósom" itt lakik a szomszédban:S. Ha férjem kimegy pl füvet vágni, akkor rögtön letámadják a szülei. Jönnek, mint a muslincák. Jön a kérsz egy kávét duma, holott tudhatná, hogy a kávéhoz rá fog gyújtani, szal nem kéne erőltetni óránként a kávét(anyós). Aztán következik az, hogy ezt és ezt kéne csinálni a kertünkben. Decemberben költöztünk be, szinte újjáépítettük a házat 5en. Férjem, az öccse, anyukám, apukám, és én. Amíg mi dolgoztunk a 40 fokban, addig ők kiültek a kertbe, és néztek minket, meg pofáztak, hogy jaj sosem fogtok ti beköltözni stb. Anyósom folyton megjegyezte, hogy 9 hónapos terhesen már nem kéne bicajoznom. De az nem zavarta, hogy kénytelen voltam téglát pakolni, szobákat festeni, létrázni, vakolni, glettelni, csempét fugázni, bútorokat emelgetni, mert sajnos kicsit kevés volt a segítségünk. Aztán amikor már "kész" voltunk, csak a bútorokat raktuk ide-oda, akkor átmertek jönni, és mondogatták, hogy hát igen, jó lesz ez, ha végre! kész lesz.

Aztán megszületett a fiacskánk, és anyósom megváltozott. Végre jó volt vele beszélgetni, végre nem másokkal, mások életével, pénzügyeivel volt elfoglalva, hanem az unokájával. Ez tartott kb 2 hónapig. Azóta újra a régi:D :S. Amíg 2 óránként evett (anyatejet) a fiam, az volt a baja, hogy miért nem 3-4 óránként eszik. Meg, hogy miért etetem olyan sokáig. Átszoktunk a 3óránkénti evésre, azóta ezt nem tudja fikázni, most az az újabb, hogy miért kell a gyereket 7kor fürdetni, miért nem húzzuk ki 8-9-ig. Mondjuk azért, mert addigra totálisan elfárad, és csak kínzás tovább ébren tartani. Ő a most 8éves lányát annak idején 7kor fürdette. Meg zavarja őket, hogy férjem jön fürdetni. Mert minek kell oda 2 ember. Jobban örülnének, ha ott ülne velük a kertben, és hallgatná a napi rosszindulatot. Ha füvet vág, vagy dolga van kint, akkor sosem hívom fürdetni. De azt elvárom, hogy ha nincs dolga, akkor ne ténferegjen, cigizgessen velük, hanem igenis legyen a gyerekével. Adjon neki jóéjt puszit stb.


Bocs, hogy kicsit off, meg kicsit sok, de jól esett elmondani.

2010. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
tökéletesen átérzem a helyzetedet
2010. júl. 26. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!