Hogy mondanád ki ezt a nevet?
Azért kérdezem, mert az ismerősöm ezt a nevet szeretné adni a gyerekének, és azért ezt választották, mert így külföldi neve lesz. Mind a ketten magyarok, magyar vezetéknévvel.
Szóval szerinte Dzsoelnek fogják mondani. Szerintem meg, Joelnek. Főleg az idősebb korosztály.
Én egyszer egy Richárd nevű embert Ricsárdoztam le (hivatalos ügyintézés során), és kikérte magának. Mentségemre legyen, hogy akkor készültem a nyelvvizsgámra. Azóta méginkább figyelek ezekre, mert iszonyú ciki volt.
* "Ezt mondtam én is. Ő hívhatja Dzsoelnek és szólhat az óvónőknek, tanároknak, hogy Dzsoelnek "becézzék". De hivatalosan mindenhol Joelt fognak mondani és majd magyarázhatja, hogy hogy ejtsék."
Hivatalban 1-1 alkalommal tök mindegy, hogy hogy mondja az ügyintéző.
Pl ha neadjisten mondjuk pl egy szalagavatón egyenként szólítanak ki mindenkit, és akkor mondjuk nem úgy mondják , ahogyan ő szokta kiejteni, hanem ahogyan érzik, még akkor sincs baj. :)
PL ismerek olyat is, akinek mondjuk ch van a vezetékneve végén, és akkor mikor megkérdezik, pl egy tanár, hogy hogy szokta a nevét ejteni, akkor mondja, hogy ő k-val szokta. (Hogy a többi családtagjai hogy ejtik, azt nem firtattuk, szal lehet, hogy ők meg máshogy:) De nekünk ott úgy volt lényeges, hogy ő hogy ejti:) ) De ott mondjuk tudod, akivel napi kontaktusban van, pl egy iskolai közösségben, szal ezeken a helyeken számít, hogy hogy ejtik ki; mert pl egy olyan helyen, ahol mondjuk egyszer kiszólítanak, vagy valami , ott nem kell tudják, mert minek; ott nem kell rendszeresen kijavítgatni az embereket; mert bele is fárad. AHol sokat használják, sokat ejtik ki a nevét, ott kell tudniuk, ahol ez sokat használva van. De mondjuk még ott se baj, ha nem tudják. Tehát aki ügyintézővel pl mondjuk egész életében lehet, hogy egyszer találkozik, szerintem attól az embertől elfogadhatja a tőle szokásostól eltérő kiejtést. Ott nem kell nekiállni elkezdeni magyarázni; egyébkéntis, sor van, tehát ott nem áll neki magyarázni az ügyintézőnek, hogy nem is úgy kell kiejteni a nevét; hanem ő is kiállta a sorát, ő is menne a dolgára; tehát nem fog nekiállni még ott ecsetelni. Különben is, lehet, hogy egy mondjuk rokona pl , aki ugyanabban a városban lakik, ugyanazzal a névvel, és mondjuk akár ismeri az ügyintéző személyesen is; ha ő meg tök máshogy ejti, sé az ügyintéző is a környezetében ahhoz a kiejtéséhez van szokva annak az adott névnek, vagy az neki a kézenfekvő, akkor most minek kekeckedni vele? Hát ott áll még mögötte a sorban egy rakat ember; értékes perceket veszíthetnénk vele, hogyha pl mindenki el kezdené mondani, hogy ő amúgy nem is úgy ejti, ahogy akarja. Ha leírás szerint Joel, akkor szerintem nem fog rajta fennakadni, és elkezdeni kioktatni az ügyintézőt,meg ezzel fárasztani egymást, hogy magyarázza. Ha papíron úgy hívják, hogy Joel, akkor Joel és kész, de attól ő még otthon ejtheti Joelnek. Meg a baráti körében; de egy hivatalnoknak nem kötelessége tudni. Aki nem ismeri személyesen; meg, szal, minek.
#27 de akkor az csak becenév lesz. Ismerősöm Anna és valamiért Anikónak szereti ha becézik. De attól még Anna.
De ilyen a tipikus becenevek. Hivatalosan Éva és nem Vica, lehetne sorolni.
Suliban volt Dávid, akit Dave (Dév)- nek becéztünk. Attól még Dávid.
De a Julianna sem Dzsulianna. Hogy ezen a vonalon maradjunk.
Tehát a Joel is Joel, attól még, hogy angol nyelvterületen Dzsoel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!