Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Sinlacot adok a babámnak...

Ha Sinlacot adok a babámnak (már nem anyatejes sajnos) akkor is kell a napi fél liter (nemtudom pontosan mennyi, de most nem is ez a lényeg) tejalapu kaja neki?

Figyelt kérdés

A doki kiirta a Sinlacot, mert véleménye szerint tejallergiás, mert annyo kijött rajta a tejkiütés... , De nem is ez a lényeg.. A lényeg, hogy szerinte nem kell neki tápszert adni még HA tápot sem. Tuti, hogy elég a sinlac??? Nem pépként adom neki, hanem issza, de nem gondolom, hogy jelen helyzetben ennek van jelentősége.

Előre is köszi a válaszokat.


2010. júl. 20. 12:14
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
A mi háziorvosunk is felirta már az allergia gyanura is igy mi is tök olcsón vesszük, de mennyi idős kortol lehet az allergiát gasztroenterologussal kivizsgáltatni? Én ugy tudtam, hogy ilyen picinek még nem tudják kimutatni. Ezek szerint lehetséges?
2010. júl. 21. 08:12
 12/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, a kisfiam születésétől kezdve tejallergia gyanús volt (amíg szoptattam nem is ehettem tejtermékeket), mégsem vizsgáltak ki minket, csak 1 éves kora után. Pedig fél évesen már volt egy allergiás rohama, ami miatt bevittük az ügyeletre. Ott azt mondta a doki, hogy vizsgáltassuk ki, de a gasztroenterológián nem voltak hajlandók, pedig ugyanabban a kórházban voltunk, ráadásul a gyerekorvosunk előtte telefonon lebeszélte a gasztro-s dokival.

Viszont itt a gyakorin sokszor olvasom, hogy pár hónapos babáknál is igazolták már az allergiát vérvételből (nekünk tejterhelés volt).

Bár ha a ti dokitok is felírja kedvezményesen, akkor nincs jelentősége. Semmi nem változik a vizsgálat után.

2010. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!