Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha Sinlacot adok a babámnak...

Ha Sinlacot adok a babámnak (már nem anyatejes sajnos) akkor is kell a napi fél liter (nemtudom pontosan mennyi, de most nem is ez a lényeg) tejalapu kaja neki?

Figyelt kérdés

A doki kiirta a Sinlacot, mert véleménye szerint tejallergiás, mert annyo kijött rajta a tejkiütés... , De nem is ez a lényeg.. A lényeg, hogy szerinte nem kell neki tápszert adni még HA tápot sem. Tuti, hogy elég a sinlac??? Nem pépként adom neki, hanem issza, de nem gondolom, hogy jelen helyzetben ennek van jelentősége.

Előre is köszi a válaszokat.


2010. júl. 20. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak Sinlacot nem ehet, napi min. 200ml tejalapú folyadékra vagy ételre van szüksége.

Sinlac meg pépként készítendő, hogyhogy itatod vele?

2010. júl. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mivel a Sinlac NEM tejalapú, igy aztán nem értem, miért ne kellene.

Itt is tejallergiás, Sinlacot adok és HA-s tejpépet...

2010. júl. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs, nem ZHA-s tejpépet, hanem HA-s tápszert, csak félrebeszélek...
2010. júl. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt mondta a doki, hogy adhatom neki higabb változatban cumisüvegből.. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy akkor miért mondta azt hogy ne adjak neki HA tápot.Még a tejpépektől is eltiltott minden formában.

Tudom, hogy tejmentes a Sinlac ezért is tettem fel a kérdést.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. júl. 20. 12:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Mert zakkant egy kicsit?!.....

HA-s tápszert ehet nyugodtan és kötelessége felírni! Kérdezd meg tőle, hogyha a gyereknek napi 2-3 dl tejalapú táplálékra van szüksége, és fennáll a tejallergia veszélye, mit adj neki? Kefirt? joghurtot? Aludt tejet?

2010. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg elég a Sinlac is. Én is hígabban adtam neki napi kétszer, pohárból. Ha valóban tejallergiás, HA-s tápszert sem lehet neki adni. Nekünk szójatápszert írt fel a doki és majdnem ugyanazok a vitaminok és ásványi anyagok vannak benne mint a Sinlacban, sőt pl Calciumból kevesebb van benne.

Az egyik válaszoló írta, hogy meg kell lenni a napi fél liter tejalapú étkezésnek, de egy tejallergiás baba egyáltalán nem ehet tejalapú dolgokat, ezért kell nekik speciális tápszert adni. Ilyen a Sinlac is, ez van a tejtermékek helyett.

2010. júl. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A HA tápszer azt jelenti, hogy hipoallergén. A tej azon összetevőit vonják ki belőle, amelyek felelősek a tejallergia kialakulásáért.

Egy vélhetőleg tejallergiás baba HA-s tápszert ehet. A sinlac nem tejalapú és tömény. (Kóstoltátok már, Bitang édes...) Az hogy mi van benne egy dolog, de nem tejalapú.

2010. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kisfiam tejfehérje allergiás és hidd el nekem, nem ehet HA-s tápszert.


Hidrolizátumok (hipoallergén tápszerek - H.A.)

Tehéntejből készül, de a gyártás során a tej fehérjéit részben lebontják. A hipoallergén azt jelenti, hogy az allergiás reakció kockázata csekély, de nem nulla. Nagyrészt semlegesíthető a tehéntej immunérzékenységet előidéző képessége, azonban az allergénmentesítés nem tökéletes, mivel a tejfehérjék egy része ép marad.

Ha valamelyik szülő allergiás (bármire), akkor emiatt a csecsemő is fehérjékkel szembeni allergiára veszélyeztetett. Ilyenkor biztonsági okokból jobb, ha hipoallergén tápszert kap a kisbaba legalább 2 éves koráig (feltéve, hogy szoptatás hiányában kiegészítő táplálékra van szükség). Ha a csecsemő bizonyítottan tejfehérjeallergiás, a hipoallergén tápszer nem alkalmazható. Nem alkalmas a tehéntej-allergia kezelésére, csak a megelőzésére.


Még itt van ez is. [link]

2010. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Na most beszéltem a védőnővel aki azt mondta, hogy ha tejallergiás vagy hajlamos a baba akkor egye csak nyugodtan a Sinlacot mert a benne lévő növényi fehérjék megadják a neki szükséges napi fehérje mennyiséget és kevésbé allergizálhatnak mint az állati fehérjék. Ja és azt is mondta, hogy nyugodtan adhatom higabban ha esetleg éjszaka megéhezne és valami ugye akkor is kell....


Köszönöm a válaszokat és az utolsónak nagyon is igaza van abban, hogy a HA-s tápszer módositott tejfehérjét tartalmaz és az allergiára hajlamos (tehát a családban allergiás van) gyereknek adják.


Most olvastam utánna.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

2010. júl. 20. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Tejallergiás kisfiú anyukája vagyok. Jó lenne a tejallergiát gasztroenterológussal igazoltatni, mert akkor sokkal olcsóbb a speciális tápszer. A mi gyerekorvosunk nagyon rendes volt, szakorvosi vélemény nélkül is felírta kedvezményesen, amíg csak allergia gyanús volt. Most már sajnos bizonyított. A Sinlac így 300 Ft körül van, a szójatápszer 150 Ft.
2010. júl. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!