Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál a sárgarépát...

Hozzátáplálásnál a sárgarépát meg kell párolni? A krumplit csak sűrítőnek használjátok, vagy azt is lehet adni magában a babának? Főzve, párolva? 5 hónapos a kislányom

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hi! Nővérem mindig egybe főzi pl. a répát krumplit és husit, majd leszűri a vizet és összemixeli. ez egy példa- hogy öt hónaposnak mit adhatsz, azt Te tudod...
2010. júl. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi, a nagyobb babáknak már lehet így is adni, de mi még csak most kezdtük el a szilárd ételt, de azért aranyos vagy.

hi

2010. júl. 13. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a krumplit főzve adtam, nem csak sűrítőnek használtam. A répát párold meg, ne add nyersen a babának.
2010. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én lánykám utálta krumplit magában, ezért kevertem mindig valamivel. Pl.reszelt almával, párolt répával, stb
2010. júl. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
5 hósan mindkettőt külön adtam. A répát eleinte habarva,majd később berántva. 4 hósan már elkell kezdeni a lisztes ételek is.
2010. júl. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi
2010. júl. 13. 21:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan lisztes étel??? Habarva, berántva???

Nah, ok, nem szóltam semmit...


Szóval egyszerre mindig egyféle zöldséget, gyümölcsöt adj, 2-3 napig, hogy kiderüljön, nem allergiás-e rá. Később már adhatsz egyszerre kettőt, a már megismertek közül.


A répát úgy adtam nyersen, hogy gyümölcscentrifugában "kifacsartam" a levét. Nem jön túl sok, de isteni finom! Később almához, őszibarackhoz ugyanígy hozzáadtam.


Egyébként nagyon kevés vízben főzöm, azaz inkább párolom. Én úgy szoktam, hogy először felkarikázom a répát, annyi vizet öntök rá, hogy éppen ellepje, így főzöm fedő alatt néhány percig. A krumplit később karikázom hozzá, mert annak kevesebb fővés kell. Aztán vagy áttöröm szitán, vagy villával, vagy turmixolom, és hozzákeverem a saját főzőlevét.


Én próbáltam krumplit magában, de nem volt nagy sikere. Anyatejjel hígítottam, de úgy sem. Úgyhogy inkább sűrítésre használom.

2010. júl. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, és ha most kezditek, első étel az alma szokott lenni. Először csak a leve, aztán pépesítve.
2010. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem adtam a krumplit magában, mi sem esszük, semmi íze.

És az első hozzászóló jól írta, én 6 hónaposan is ugyanúgy csináltam, mint 8 hónaposan: répa karikákra, fehérrépa (mikor már lehet 7 hótól) karikákra és krumpli kockákra. Egyben az egészet főzöm, majd kiszedem és botmixer. Minden zöldésggel így csinálom. Ha el akarom rakni a fagyóba, akkor csak önmagában pl. a brokkolit répával, cukkínit, sóskát stb. és mikor ideje van, krumplit főzök hozzá, + husi. De ez már tényleg később.

Nyugodtan adhatod a főtt krumplit almával is, csak almával ne főzd együtt, azt külön-külön kell.

A fiam nagyon szerette az alma-gesztenye-krumplit, répás-almás krumplit... mostmár nem is kell gyümölcsöt tennem a főzelékbe, mindent megeszik a saját ízével.

2010. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy csinálom, mint ahogy már irták elöttem. egybe főzöm a krumplit és a sárgarépát és utána botmixerrel pépesitem, ha kell adok hozzá főzőlevet is.
2010. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!