Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le fog így szokni a ciciről?

Le fog így szokni a ciciről?

Figyelt kérdés
8 hónapos fiamat úgy etetem, hogy először mindig a szilárdat kapja és ezután jön a cici, mint levezetés, illetve szomjoltó. A napi 5 étkezésből 3 megy így, a reggeli és a vacsora még pusztán tej. Semmi problémánk az ég-világon, imádjuk ezt a rendszert, a fiam is kiegyensúlyozott, csak az a kérdés, hogy ettől még le fog választódni "egyszer"? És az hogy fog történni, ha nálam az ivás mindig előtej? Nagyon szoptatáspárti vagyok, nyugodt vagyok, hogy a fiam csak a legértékesebb innivalót kapja és hogy a tej sohasem árt, csak használ. Be kell vezetni valami mást is innivaló helyett? Mikor? Vagy majd leválasztja magát?
2010. júl. 12. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! én ugyanígy csináltam, ahogy te! Az első étkezést kb. 10 hónapos korára sikerült kiváltani, egyszer csak nem kért evés (gyümölcs) után cicit... Én kínáltam 6 hónapos korától vízzel, de neki is jobban esett az anyatej szomjoltónak, mint bármi más folyadék... Kb. szintén 10 hónapos volt, mikor jelentősebb mennyiséget megivott, kb. fél decit egy nap... Most 22 hónapos, naponta még mindig többször is szopik, sokszor csak szomjoltóként vagy az összebújás miatt, de már mindent eszik, szépen fejlődik (13 kiló? 3-mal született) és nagyon kiegyensúlyozott kislány. Én rábízom az elválasztódást, akár a tesóira... ők 2 éves koruk körül hagyták el a szopit...
2010. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leválasztja majd magát, de jól csináljátok. El fog jutni arra a szintre, hogy a szilárd étel után már nem fog neki kelleni a tej, és kimarad így újra egy cicizés. És így tovább. A reggeli-vacsora sokáig tej, vagy tejalapú lesz. Legalábbis nálunk, 17 hónaposan még az.
2010. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. És mi lesz az étkezések utáni szomjúságérzettel? Ha nem kér cicit, akkor szomjan marad, vagy nem? A szilárd étel után mindenki "kiszárad". Ha szomjas, akkor valamit adni kell neki. Ezért kérdeztem, hogy örökké cicizni fogunk? Ha meg vizet adok neki, annyi erővel adhatom neki a cicit. Jaaaaj, remélem értitek, mit hordok itt össze... :) Kicsit zavaros, de remélem értitek...
2010. júl. 12. 17:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Az anyatej szomjoltó is, de gondolom, ezt te is tudod :)) Egyébként ha szomjas, úgy is jelzi, már nem annyira pici, hogy nem tudná. Esetleg, meg is kínálhatod vízzel pohárból, már nem olyan kicsi, hogy túl sok helyet foglalna a gyomrában és elvenné a helyet a tejcsi elől! Látni fogod, hogy szükséges-e külön itatni vagy megelégszik az anyatejjel :))) mint írtam, az enyémnek elég volt elég sokáig :) Most, hogy már majd' 2 éves, iszik, de napi 2-3 decinél szerintem nem többet... a többit anyatejjel viszi be :)
2010. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, majd "leválasztja magát", amikor úgy érzi. Az én lányom is így tette, pedig ő 9 hónaposan szinte csak anyatejet kapott (a napi 1 gyümölcsön kívül, az ekcéma miatt), mégis 10 hónaposan egyszercsak átállt a reggel és este cici-re, aztán 2 hét múlva a reggeli cicire, majd 11 hósan nem kellett többet a cici. Egyszerűen elfordította a kis buksiját, látszott, h. nem kéri. Érdekes, hogy 4 hós korától kapott tápszer pótlást, és a tápszer a mai napig megy reggel-este. (most 14 hós)
2010. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!