Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Le akar szokni a ciciről?

Le akar szokni a ciciről?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos babám van, 1 hónap után pótolnom kellett tápszerrel is. De még most is 3-4x szopizik.

Ma hajnalban a bal cicimet nem akarta elfogadni, csak a jobbot. Igaz, kicsit kemény volt, lehet, hogy nem tudta bekapni...??? Most délben megszoptattam, elfogadta mindkettőt, de csak keveset evett, és amikor vissza akartam dugni a cicit a szájába, megfogta a bimbómat és nézegette. Utána már nem evett.

Mással is előfordult ez?


2010. febr. 3. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem mindenkivel előfordul, tele lett a pocija és a legelső játékkal amit megismert- a cici- azzal elkezdett kicsit játszani.:))) Ha a következő etetésnél nem akar enni, akkor már lehet alapja a dolognak, de szerintem nem erről van szó.:))
2010. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Remélem....
2010. febr. 3. 17:21
 3/4 xStefix ***** válasza:

Nem hiszem! Nemrég olvastam erről egy szoptatási szakkönyvben. Eszerint gyakori, hogy a 7-8 hónapos babák hirtelen kevesebb érdeklődést mutatnak a szopás iránt. Hogy ez pontosan miért van, arra nem emlékszem a könyvből (kvt-i kölcsönzés volt), de gyanítom, hogy a mozgás- és idegrendszeri fejlődéssel (ugrással) van összefüggésben.

Érdemes ilyenkor (is) türelmesnek lenni és a baba igényeihez igazodni. Kínáld meg őt továbbra is, de ha nem akar vagy nem a korábbi menetrend szerint, ne erőltesd. Akkor és úgy szoptasd, ahogyan kéri, jelzi. Ez is egy átmeneti "megingási" időszak, ami legtöbbször gond nélkül elmúlik, ha most kicsit jobban odafigyelsz a babádra.

2010. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. febr. 5. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!