Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 14 éves gyereknek hánykor...

14 éves gyereknek hánykor kell lefeküdni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 11. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szüleid megmondják, hogy mikor feküdj le akkor lehet akkor is bár az én tesóm suliidőben is 1 órával tovább volt fennt, holott 04:45-kor megy a busza, mindig kialudta magát. Tanácsos úgy lefeküdni, hogy reggelre kipihent legyél meg minimum 8 órát aludj
2014. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én 14 vagyok, tegnap 0:40-ig néztem a Hazafi c. filmet mikor már mindeki aludt, és 8-kor keltem :)Mikor suli van akkor persze nem, de akkor is fenn vok 11-ig..
2014. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

itt ebben az esetben nem az akarat érvényesüléséről van szó vagy annak a megtöréséről-hanem a leglényegesebb-a szervezet igényéről.fejlődésben van-még "nincsen készen"

ezért ne tartsa egy tizenéves sértőnek ha neki javasolják,mikor feködjön.

természetesen eseti kilengések abszolut beleférnek-de nem lehet rendszeres-mert az megbosszulja magát.

szóval ez inkább kényeztetés és megkülönböztető figyelem-mint értelmetlen szigor.

2014. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én nem tartom értelmesnek, hogy meglegyen egy fix időpont, amikor lekell feküdnie egy tininek.

Én 13 vagyok, sose mondták meg, mikor feküdjek le. Most egy másik városban lévő Gimnáziumba tanulok, ami azt jelenti, hogy az utazás miatt hajnali 5-kor kelek.

Magam járok iskolába (vonat+láb), sose visznek, és ebből adódóan akkor kelek/indulok, amikor akarok, persze magamtól is tudom, hogy mikor érdemes.

A lefekvésről annyit mondok, hogy akkor feküdjön le, ha fáradt. Most a legtöbb szülő mondaná, hogy "nem fogja kipihenni magát, és fáradt lesz". Erre azt tudom mondani, hogy ha annyira fáradt lenne, akkor észrevenné magától is, és saját maga megoldaná azzal, hogy felügyelet nélkül is korábban lefekszik. Én általába éjfélkor fekszek (angol ismerőseimmel beszélek, és erre jön az időeltolodás), és ha rendesen kelek akkor ez 5 óra alvást jelent. Nagyon nem visel meg, legfeljebb nulladik órába elbóbiskolok, de nem alszok el.

Persze ha tudom, hogy xy nap zsúfolt lesz, például témazáró vagy ilyen-olyan program, akkor természetesen magamtól is észbentartom, és úgy időzítem az alvást, például 10-11re

2017. nov. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Iskola időben fél 11, szünetben amikor akar.
2019. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
10-10:15 kb. ez az ideális.
2020. febr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!