Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 éves gyereknek napi 6-7 óra...

6 éves gyereknek napi 6-7 óra alvás? Mennyit alszik a te 6 évesed?

Figyelt kérdés
Délután vagy alszik az oviban, vagy nem de inkább nem. Ha alszik is nagyon keveset délután. Este se tud elaludni 10-11-nél hamarabb, reggel meg már van hogy 6 előtt fent van. Tegnap este pl. 9-kor feküdt (eddig 8 volt, gondoltam így hamarabb elalszik), 9-kor lefektettem azt hittem, hogy alszik, aztán hallottam, hogy 11-kor még nyitogatta az ajtaját. Van hogy benézek rá és nyitott szemmel fekszik az ágyában, nem tud aludni azt mondja, reggel meg már korán 6 körül fent van.
2014. jún. 17. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Este 8 tól reggel 6-ig hétköznapokon, hétvégén később fekszik, és valamivel később is kel
2014. jún. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha az oviban alszik, akkor kb. fél 10-10 körül alszik el, reggel 6 után nem sokkal kel. Ha nem alszik az oviban, akkor kb. 9-től van alvás, kelés ugyanakkor. Nekem kevésnek tűnik a 6-7 óra alvás, de az is igaz, hogy minden ember, minden gyerek más, ha egyébként nem fáradt, nem dekoncentrált, akkor szerintem nincs gond. Orvostól nem kérdezted?
2014. jún. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is ennyit aludtam az ő korában. Van akinek kicsi az alvásigénye. Az iskola majd jobban lefárasztja, akkor majd többet fog aludni.
2014. jún. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ, hogy napközben nyűgös-e a kevés alvás miatt vagy sem. Az én öt és fél évesem is ilyen keveset aludt, de rajta látszott is, hogy kialvatlan és morcos egész nap. Aztán rájöttem, hogy túl sok teát iszik, és ugye abban is van koffein, és emiatt nem megy neki az alvás.

Azóta mindig veszek neki koffeinmentes gyerekteát, csak ezt issza, és simán szunyál napi 10-11 órát is. Így megszűnt a probléma. :)

2014. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A lanyom ilyen koraban este 7tol reggel 6ig aludt. Most 10 eves es iskolaidoben 19:30-kor van lampaoltas, es reggel 6kor keles.
2014. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ősszel lesz 6 éves a lányom. Általában 20-20.30-körül kerül ágyba, kb fél óra mire bealszik, reggel fél 7-7 magasságában kel. Most, hogy bejött a vakáció, kicsit később kerül ágyba (fél-max 1 óra), de később is kel ennyivel. Délutánonként alszik 1-1,5 órát, enélkül totál hisztis és hullafáradt egész este. Tehát úgy kb 10-11, de néha 12 órát alszik egy nap.

A fiam 4 éves, ő reggel 5 körül kel, nagy ritkán 6-kor(életében nem aludt még tovább). Ebéd után alszik 1-max 1,5 órát, de néha csak fekszik míg a nővére szunyál, szerintem nemsoká el is hagyja az ebéd utáni alvást. Este a nővérével egyszerre fekszik, kb egy perc alatt el is alszik és meg se moccan hajnal 5-ig. Kb napi max9 órát alszik , pedig hát jóval fiatalabb a tesójánál.

2014. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!