Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor fog már végre jobban...

Mikor fog már végre jobban aludni?

Figyelt kérdés
lassan 7 hónapos a fiam! már kegyetlenül ki vagyok merülve! születésekor hasfájás miatt nem aludtunk majd elmúlt olyan 8-10 hetes kora körül akkor volt 1-2 hét nyugi mikor aludt 6 órákat egyhuzamba, és akkor kezdődött állítólag a fogzás! azóta alig alszom, nincs óra hogy ne kelne fel, ha jó éjszaka van az alatt azt értem hogy minimum 5-ször ébredek hozzá! nem bírom tovább :( már próbáltam mindent, homeos cuccok, itt altatom ott altatom. Akiknek volt ilyen "rossz alvó" babája mikor lett jobb? mindig azt mondták majd meglátom 6 hetes kora körül jobb lesz, majd aztán jöttek a 3 hóval meg a 6-al de jobb nem lett :(
2014. febr. 23. 07:20
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! már én is próbáltam azt hogy nem megyek oda! de nem bírom :( nem tudom ott hagyni sírni, hiszen valami gondja van! illetve sokkal rosszabb nekem, mert akkor még annyit se pihenek mert magához tér majd elkezd játszani stb sokkal rosszabb így meg letudom pár perc alatt! eddig abba bíztam csak elhagyja de sokszor azt érzem hogy egyre rosszabb a helyzet :( kedves 8-as hát le a kalappal! én ezt még egyszer végig nem csinálom az holt biztos! ha nagy ritkán 3 órát alszom másnap úgy pörgök a fél házat ki nagytakarítom stb stb , de ez sajnos nagyon ritka! ilyenkor már kezd gyomorgörcsöm lenni hogy megint jön az éjszaka :( ez a tápszer dolog érdekel majd írd meg légyszi hogy volt-e változás! egy barátnőmnél hasonló a helyzet csak neki nem kel ilyen sokat 3-4 alkalommal max (persze az is megterhelő biztosan) de ő is épp ma mondta hogy vesz tápszert! én igazából nem bízom benne vagyis nem hiszem hogy attól nem fog felébredni , legalább is tudom hogy a fiam nem enni ébred fel, enni előszőr olyan 3-4 fele szokott! az meg szerintem teljesen belefér főleg mikor így kidől 7-kor!
2014. febr. 23. 19:06
 12/62 anonim ***** válasza:
nem akarlak elkeseríteni,de a tesóm kisfia tápszeres és mégis 3-4szer kelt.már másfél lesz,de még mindig 2szer kel..! szerintem ez gyerekfüggő. ráadásul a fogzás is közbeszól..
2014. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
Huhh...a problémám ugyan ez...ebben a percben is! 7 hónapos lesz a jövőhéten, de én TUDOM miért csinálja ezt az én Csöppem! Távfűtésünk van és melege van. Ha huzattal sikerül lehűtenem a szobát 22 fokra és nem öltöztetem túl, akkor szépen alszik. Akkor csak 1X kel szopizni. Ha hulla fáradt vagyok, akkor fázom, didergek a fáradtságtól és hajlamos vagyok vastagabban takarni/öltöztetni, nem nyitni ablakot. Olyankor felsír óránként. Közben nyitott ablaknál sem alhat...tehát nyitom-csukom-kivagyok. Nehéz belőni a fokot és a ruhát. Semmi köze a cicihez....ne írassatok tápszert lányok, szerintem gondoljátok át, hogy fázik e, vagy melege van e a babótoknak. Nálunk most 22kor kapcsolták le a fűtést, lassan lefekhetek....3kor kel szopizni. Kivéve, ha a foga nem jön ismét.... :(
2014. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 xStefix ***** válasza:

Az én fiam is sokat ébredt egészen 20 hós koráig. Addig ritkán aludt egyhuzamban 4-5 órát, ellenben, ha jött a foga, volt, hogy hetekig óránként kelt éjszaka. És nekünk is kemény volt a fogzás ilyen szempontból, mert az elmúlt 8 hónapban jött ki szinte az összes foga. Szóval én is rendesen elfáradtam a végére.

De én nem aggódtam ezen, igaz, ő már második gyerek, és én nagy szopipárti vagyok. Ami nekem sokat segített, az az együttalvás. De nem csak próbaként vagy alkalmanként, hanem születése óta folyamatosan. Így visszanézve kizárt, hogy külön altatással végig tudtam volna ezt csinálni (még így is elég volt a végére). Bármi baja volt, csak odafordultam, szopi és kész. Ugyan ez se mindig működött, de csak visszaaludt egyszer... Sokkal elviselhetőbb volt közben a meleg takaró alatt fekve, mint fázva, dajkálva, hullafáradtan bócorogni a nyűglődő gyerekkel.

Én ezen kívül mást nem próbáltam, párszor kentem még az ínyét Dologéllel, de nem igazán láttam hasznát. Gyógyszer, kúp nem kellett, a borostyánlánc pedig nagyrészt humbuk, ahogy legutóbb olvastam (bár nem vagyok hozzáértő). Nekünk is van ugyan, de csak ékszerként, segíteni nem segített nekünk se.


Én azt gondolom, hogy nincs "rossz alvó" baba, max. ilyen felszínesen alvó típus. Ha pedig okkal ébred, mert baja van, az pláne nem valami rossz szokásból ered. Épp ezért én vagy az okát keresem meg, vagy, ha ez nem sikerül ill. nem releváns, akkor igyekszem a magam számára (is) elviselhetővé tenni az ébredős időszakot, amíg tart. Ezt tudom neked is javasolni, Kérdező. Ha sehogy nem találsz kiutat, akkor ne keress, hanem egyszerűen rendezkedj be a túlélésre. Biztosan létezik olyan variáció, ami még mindkettőtöknek éppen elviselhető. :)

2014. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:
Köszönöm azt próbálom tenni lassan 7 hónapja csak már ki vagyok merülve :( ja és persze fogunk még nincs... azért elképzelhetetlennek tartom hogy a fogzás kínozná már 4 hónapja majdnem minden éjszakát! természetesen próbálom az okot keresni hiszen folyamtosan azt teszem! én is nagy szopi párti vagyok, ha nem lennék már rég átálltam volna tápszerre azért az 90%-ba megoldotta minden hol az alvást amit sosse értek meg miért hiszen nem az éhség miatt kel! egéybként most volt egy jó éjszakánk este 9-től reggel 7-ig 5-ször ébredt! persze én már hajnaltól az ágy szélén ültem majdnem sírva, tegnap ittam egy sört + hogy nem cicizett annyit meg tegnap nappal se evett annyit olyan voltam a melleim mint a kő , szóval ha ő alszik is nehéz :D Ilyen éjszakákat bevezethetne úgy 4 naponta legalább :) de sajnos ezekből elég kevés van! egyszer csak vége lesz :)
2014. febr. 24. 07:28
 16/62 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Megpróbálhatod a tápszert, én is próbáltam, nekem egy az egyben ki köpte és fintorgott, meg kóstoltam én is, hát nem csodálom, h ki köpte :D én próbáltam a hipp-es tejpépeket is, van ilyen ami direkt vacsira van, nekem ezt se fogadta el. Ha evett is pár kanállal akkkkor se volt jobb az éjszaka. Hiába kezdtük el a hozzátáplálást, nem aludt jobban. Nekem 21 hónapos korától alszik jobban ahogy teljesen megszűnt a cici.
2014. febr. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 xStefix ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy a tápszeresek annyival jobban alszanak! Lehet, hogy kicsit jobb az arány náluk, mert a tápszer jobban eltömít - de ez éppen nem az egészségesebb (max. nekünk kényelmesebb). Bár én majdnem ugyanazt látom nálunk, mint a szopisoknál, szóval nem csodaszer az sem, ilyen értelemben.
2014. febr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 A kérdező kommentje:

Ennyi idősen én már nem nyúlok tapszerhez és meggyőződésem hogy nem éhes, nem azért kel. Tejpepet párszor mi is próbáltuk több felét ő is kikopkodte sőt volt hogy kihanyta vagy én nem tudom mit csinált de visszajött akkor mondtam én befejeztem a bohockodast aztán két hete elkezdtük a kaját este jól megtomtem szoptatás stb majd jól fájt a hasa szegennyel jobban kicsesztem még annyit se aludtunk. Hát Stefix akkor lehet én vagyok csak körülvéve tápszerek jó alvó babakkal

:) mindegy én tovább nem kutakodok próbálom túlélni már kezdek beletorodni :(

2014. febr. 24. 20:33
 19/62 anonim ***** válasza:

Én is nagy szoptatáspárti vagyok, 3. babóm, még soha nem kapott egyik sem tápszert, nekem is csak végső elkeseredésembe jutott eszembe. Az a baj, hogy körülöttem is minden tápszeres baba végig alszik éjszaka, ezért gondoltam, hogy teszek egy próbát. Közben meg sűrű lelkiismeret furdalásom van miatta :( Ha elszántam magam a lépésre, majd megírom az eredményt.

A féléves anyuja

2014. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
Rendben, bár gyanítom mire elszánod magad már felesleges lenne adni neki :D én is kb 2 hónapos kora óta minden éjjel ígérem neki hogy elég volt holnap kapsz tápszert! hétfőn lesz 7 hós de még csak cumis üvegje sincs :D amúgy szerintem ha ilyen 4 hóig nem kezdi el az ember már felesleges. legalább is körülöttem akik szoptattak de mondjuk 3-4 -hósan bizonyos okokból áttértek tápszerre azok már jól aszanak, ha ilyen 6 hósan kezdték el pótolni vagy kiegészíteni tápszerrel már nem volt változás , fene tudja miért :/
2014. febr. 25. 10:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!