Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hetes babám nem hajlandó...

1 hetes babám nem hajlandó saját ágyában aludni, sőt úgy sem, ha nem vagyok a közelében. Elnyújtottan szopizik, a melleim is tönkre vannak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 20. 01:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát mért nem tartod a közeledben?

Hogy át tudj nyúlni hozzá. A babaágyak eleve ilyen felnőttágyhoz tolósak, nem?

Legalábbis mikor 1-2 éve nézegettem őket, azokat szúrtam ki magamnak, meg a ringatható bölcsőt. Élesben még nem teszteltem, de ezek vannak betervezve.:)

2013. dec. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Itt van: [link]
2013. dec. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kiságya az ágy mellett van! Nem marad el benne, vagy mellettem kell lennie, vagy az ölemben!
2013. dec. 20. 01:44
 4/12 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy kell neki a testi kontakt!
2013. dec. 20. 01:47
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
A babad viselkedese normalis. Minden ilyen pici elnyujtottan szopizik, es egesz nap csak lognanak a maman. Foglalkozz vele sokat, ez most egy ilyen 24 oras idöszak. De ne tedd be az agyadba, mert mar sok kisgyermeket nyomtak agyon igy veletlenül, alvas közben, az okortol napjainkig rengeteg ilyen baleset volt. Par honap mulva mar megszokja, hogy külön agyacskaja van es az etkezesek is rendszeresebbek lesznek. Ha elalszik szopi közben, tedd a helyere. A kisbabak sokat sirnak, sokszor ok nelkül is, ez sajnos normalis, ki kell valahogy birni ezt a nehez idöszakot. Sok sikert es gratulalok.
2013. dec. 20. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A szoptatás ezzel jár, most szokja a melled, de 1-2 hét, s elmúlik a sebesedés, s már nem lesz fájdalmas a szoptatás. A babák az első 3 hónapban van hogy 1-1 órát is ciciznek, de majd egyre ügyesebb, s egyre gyorsabban szopik, fél éves a fiam 6 perc alatt végez.

Az Pici baba pedig igényli a babusgatást, szeretik ha ringatják őket, ölben szívesebben alszanak.

Egy baba nem csak eszik alszik:)

Ezzel jár az Anyaság!

2013. dec. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám most 3 hetes. Ő sem akart az ágyában aludni , csak mellrttünk. Féltem magam mellé venni , nehogy ráfeküdjek vagy a takaróval letakarjam álmomban. A megoldás az volt hogy a takarójából háromszöget hajtogattam és abból csináltam fészket neki.Aztán rendeltem bugyolát neki. Azóta egyre jobb a helyzet! El van a kiságyában.
2013. dec. 20. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
1 hete az a pici baba még a pocakodban volt, sötétben, melegben, vízben, csendben... Nem csodálkozz, ha igényel téged. :) Majd változik, az első 6 hétben nem lehet elrontani semmit.
2013. dec. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Már tönkre vannak a melleid? Mitől? Mi lesz később?
2013. dec. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem csinálsz rosszul semmit. Még csak most született meg, szokja a külvilágot, te vagy a biztonság neki.

Fiam is ilyen volt, az első hetekben nem lehetett letenni, szó szerint, volt, hogy férjem etetett szoptatás közben (amit nem értek, mert most simán eszem egyedül is közben, de akkor még biztos nagyon kezdő voltam). A mellem 3 hétig fájt, utána egyszercsak azt vettem észre, hogy semmi bajom. Szép lassan megszokja a külvilágot is, és megtanul hatékonyabban szopizni (hozzáteszem, nem csak az étel miatt van rá szüksége). Az én fiam totális cicifüggő volt az első hetekben, aztán egyszercsak elfordult, amikor nem volt éhes, de még mindig kézben szeretett lenni. 3 hónapos kora körül már kicsavarodott a kezemből, ha éppen mozoghatnékja volt. Most lesz 6 hónapos, a cicit elintézi napi 5-6 alkalommal 3 (!) percben (fogalmam sincs, hogy tud ennyi idő alatt jóllakni), ha leteszem, egy órát is elvan a földön zokszó nélkül, pedig az első két hónapban tényleg kétemberes baba volt. Nem tudom, mennyire a személyiségétől és mennyire a bánásmódtól függ a viselkedése, mindenesetre szándékosan sosem várattam vagy hagytam sírni, cumija sincs, rajtam cumizott kezdettől (megpróbáltuk többször, nem vagyok egy szuperanyu, nem fogadta el, így utólag örülök, hogy így alakult).

Szóval, hogy mit tegyél: azt, ami jól esik. Ne hallgass másokra (rám se), mert az csak lelkiismeretfurdalást csinál. És tudd, hogy normálisak a babád igényei.

(A mellemen nagyon sokat segített a medela mellkrém, ami egyébként sima lanolin, ha szerencsétek van, így is kiadja a gyógyszertár, jóval olcsóbb. Fél nap alatt helyrehozta a vérző mellemet. Tejjel bekentem, mikor megszáradt, akkor jött a krém.)

2013. dec. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!