Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Az egyedul elalvas cumival...

Az egyedul elalvas cumival valo elalvast jelent? Anelkul is mehet?

Figyelt kérdés

2013. dec. 17. 10:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Az egyedül alvás azt jelenti, hogy leteszed a kiságyba, és elalszik magában, nem ordít előtte órákig, nem kell ringatni, meg cicizteni közben. a cumi az már mellékes, hogy igényli-e vagy nem. Ha megnyugtatja akkor add neki, ha nem kéri, akkor nem kel adni neki.
2013. dec. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Elkepzelhetetlen szamomra cumi nelkul. Es pedig az is segitseg neki az elalvashoz nem? Csak az anyukanak konnyebb...mint pl.ringatni...

Csecsemonel ilyen letezik? Nagyobb korban tudom elkepzelni vagy ujjszopis babanal. Tapasztalatok?

2013. dec. 17. 11:40
 3/24 anonim ***** válasza:
Létezik. Soha nem ringatgattuk a fiunkat, letettük az ágyba és aludt. Egy idő után megtalálta az ujját, de hát azt nem én adom a szájába, ő akarta bekapni. 1,5 éves most, és elalvás előtt általában (de nem mindig) bekapja az ujját. Egyedül alszik el, mert nem kellek neki hozzá.
2013. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Jol hangzik. Az en kisfiam is elaludt barhol barmikor egy darabig. Aztan nem tudtuk miert sir olyan sokat egyik naprol a masikra es rajottunk h.egyszer csak mar nem tud elaludni magatol segitseg kell neki. Tehat vhol nem rontottuk el csak igenyelte....ezert erdekel ez az egyedul elalvas tema h.en mit csinalhattam rosszul. A problema meg az is h.rettento sokszor ebred es segiteni kell neki visszaaludni. Sirni nem hagyom.
2013. dec. 17. 17:58
 5/24 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol nem rontottátok el, vannak gyerekek, akiknek folyamatosan változnak az igényeik. Az én fiam nem ilyen, ő szerencsére stabilan jó alvó, de ez nem az én érdemem, egyszerűen ő ilyen.
2013. dec. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Koszonom megnyugtatott a velemenyed!
2013. dec. 17. 19:06
 7/24 xStefix ***** válasza:
Az egyedül elalvàs kèpessège nem tanulàs függvènye,hanem az idegrendszer èrettsègèè. Persze rà lehet szoktatni erre egy kisbabàt is,de sok hosszùtàvù kockàzata van,mivel a piciknèl az egyedül (el)alvàs meglehetösen termèszetellenes.
2013. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Azt azért szeretném tisztázni, hogy SOHA nem treníroztam a gyereket az egyedül elalvásra. Ő ilyen, neki nincs igénye altatásra. Nem hiszem, hogy természetellenes lenne, ha egy gyerek nem igényli az altatási procedúrákat, hanem képes szépen nyugalomban egyedül elaludni és átaludni az éjszakát. Ha igényelte volna, akkor természetesen mi is ringattuk volna, de nem így volt.
2013. dec. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Ez teljesen erzheto volt ne aggodj nekem is van ismerosom akinek ujszopival alszik el a babaja. A legtobb esetben viszont azt tapasztalom h.sokan azt mondjak egyedul alszik el ami igaz is csak cumival. Ez a leggyakoribb. En cumit nem adok neki sokaig akarok szoptatni. Igy szopi es ringatas marad es most is a mellkasomon alszik merr annyiszor megebred....orzom a kis almat....de.meddig? ;)
2013. dec. 18. 10:07
 10/24 xStefix ***** válasza:

Az első életszakaszban MUSZÁJ, hogy a baba szopizzon valamit, ez létszükséglet, nem szokás kérdése. Ha a babát nem szoptatják (alváshoz is), akkor cumit szoktak neki adni, vagy ennek hiányában az ujját fogja szopizni. Nagyon ritka, ha egy baba ezek nélkül is könnyen el tudjon aludni, főleg az, hogy ezt hosszú távon is csinálja. És számos szakmai iromány ezt nem is tartja ideálisnak, sőt. (De ez már más történet.)

A szopizás (akár mellen, akár máshogy) nagyon hatékony altató. Szopómozgás közben (illetve szoptatásnál az anyatejen át is) többféle nyugtató hatású hormon és vegyület szabadul fel a baba testében, idegrendszerében, amik segítenek neki ellazulni, megnyugodni, elaludni. Erre a nyugtatásra azért van szükség, mert a baba agya ekkor még nem képes magától "kikapcsolni", gyakran akkor sem, ha egyébként fáradt és nyűgös. (Gondolj a túlfáradt baba visszariadásaira, hánykolódó alvására.)

Éber állapotban az idegsejtek között az információk össze-vissza cikáznak, ezeket felnőttnél béta-, gyerekkorban téta-hullámnak hívjuk. Elalváshoz az idegsejtek szimultán kisülése kell (ezek az alfa-hullámok), de a felnőttekkel ellentétben a baba nem tudja még egyedül megteremteni az ehhez szükséges testi és lelki feltételeket. Illetve, sokkal hamarabb lejut alfába, ha pl. szopizás vagy ringatás vagy simogatás (testközelség) révén segítünk neki ebben.

Nem véletlen ám, hogy a legtöbb pici belealszik a szopiba, ez nem csak az elfáradás miatt van. Ők még pontosan tudják, hogy hogy lettek "kitalálva". ;)

2013. dec. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!