Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kerria kérdése:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, megírnátok? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem igazán kérdés, de mindenképp válaszkeresés. Annyi helyről azt hallom, olvasom, hogy egy 1 éves babának/kisgyereknek át 'kell' aludnia az éjszakát. Ugyanakkor itt is és kislányomon is látom, hogy nem alusszák át.


Akkor most hogy is van ez? Át kell, vagy nem kell? Baj ez?

Nem tudom értitek-e ahogy leírtam, csak engem ez annyira érdekelne, hogy miért 'kell'... persze, nem mondom jól esik amikor átalussza- mert előfordul mostanában- de szerintem nincs azzal sem gond, ha megébred, nem?



2013. júl. 6. 22:46
1 2
 11/11 Disi ***** válasza:
100%
Az én kislányom kb. 2 hetes korától 4,5 hós koráig átaludta az éjszakát, ami azt jelentette hogy simán aludt 10-12 órát egyhuzamban. Most 2 éves és azóta havonta esetleg egy olyan éjszaka van hogy nem ébred fel: először a mozgásfejlődés, aztán fogzás(ez azóta is tart, még 2-nek ki kell bújni), vagy szeparációs szorongás, vagy betegség, vagy meleg esetleg front van... tehát azóta minden éjjel felébred és ő nem tud egyedül visszaaludni mint ahogy elaludni s. Másfél éves kora óta tud kijönni az ágyából, azóta átjár közénk, ha van erőm visszaviszem, ha nincs akkor marad. Viszont nagyon ritkán kell éjszakáznom vele, ha átjön bebújik közénk és már alszik is, tehát nem csinál éjszakai műsort. Sokat beszéltem erről a védőnőmmel, nem tud ő sem mit mondani, ilyen típus és kész. Nemsokára kezdjük a bölcsit, kíváncsi vagyok az hoz-e változást, persze nagyon örülnék neki ha elfáradna annyira, hogy ébredés nélkül pihenne. De reményeim szerint lassan szobatiszta lesz, akkor meg lehet az okoz majd gondot. Egy szónak is száz a vége, minden gyerek más, ezért nincs èrtelme összehasonlitani őket, előbb-utóbb az enyém is megtanul egyedül visszaaludni :). Van egy barátnőm 21 hós a kisfia és nem tudja átállitani napi egy alvásra, és ő éjjel is alszik 9-től reggel 7-8 óráig egyhuzamban. Neki nagyon jó alvókája van :)
2013. júl. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!