Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kíváncsi vagyok a véleményetek...

Kerria kérdése:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, megírnátok? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem igazán kérdés, de mindenképp válaszkeresés. Annyi helyről azt hallom, olvasom, hogy egy 1 éves babának/kisgyereknek át 'kell' aludnia az éjszakát. Ugyanakkor itt is és kislányomon is látom, hogy nem alusszák át.


Akkor most hogy is van ez? Át kell, vagy nem kell? Baj ez?

Nem tudom értitek-e ahogy leírtam, csak engem ez annyira érdekelne, hogy miért 'kell'... persze, nem mondom jól esik amikor átalussza- mert előfordul mostanában- de szerintem nincs azzal sem gond, ha megébred, nem?



2013. júl. 6. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 évesen is állandóan felébredek éjszaka, főleg ebben a melegben, akkor velem nagyon nagy bajok vannak :)
2013. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:) kedves első nem igazán erre gondoltam, de igen, ezek szerint igen, mert mondom mostanában annyi ilyennel találkozom :s
2013. júl. 6. 22:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell átaludnia. A barátnőm kislánya 4 hetes kora óta átalussza. Az enyém 19 hónapos kora óta :)


Ja, nem tudom, azt tudod-e, hogy az átaludt éjszaka az egybefüggő 6 órát jelent. (és nem pld. este 8-tól reggel 7-ig) :)

2013. júl. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek nem olvassák a szakirodalmat és sokszor nem tudják, mit "kellene" csinálniuk. Az ismeretségi körömben is vegyesen vannak, akik átaludták egy évesen az éjszakát.
2013. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem " kell". Miért kellene?

Ha ő még nem akarja/tudja átaludni az is teljesen rendben van.

Nekem 3 hónapos kora óta átalussza a kisfiam az éjszakát( most 6 hós).


A férjem meg itt van 39 évesen és képtelen átaludni. Hihetetlen rosszul alszik, van hogy éjjel 2-kopr megébred és csak leseget.

De van hogy még hajnali fél 4-kor is a tv-t bámulja mert nem jön álom a szemére.


Szerencsére a kisfiam az én jó "alvókámat" örökölte. Mi aztán bárhol-bármikor képesek vagyunk elaludni.


senki sem egyforma.

2013. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez onnan jön, hogy KELL, mint ahogy még pár évtizede (sajnos a begyöpösödötteknél ma is) elvárás volt a kisbabákkal szemben, hogy 3 óránként, majd x hetes koruktól 4 óránként éhezzenek/szomjazzanak meg. Gyakrabban szoptatni/tápszerezni tilos.

Mert amikor bejött a "modern világ" a dolgozó anya, a tápszer, a külön szoba és ehhez hasonlók, úgy "tudományosították" a kisbabákat is. Csakhogy a kisbabák nem gépek, hanem emberek, mind különbözőek, és vannak akik többet alszanak, vannak akik kevesebbet, ki nagyobb, ki kisebb étvágyú.

Szóval ez egy olyan dolog szerintem, hogy elvárják a piciktől, hogy alkalmazkodjanak. Hova alkalmazkodjon mondjuk egy 3 hónapos csecsemő, aki még segítség nélkül megfordulni sem tud? Mert hallani ám olyat is, hogy 6 hetesen már át kell aludni az éjszakát.

Ugyanmár.


Mi felnőttek is van hogy felébredünk éjjelente inni, néha pisilni, mikor milyen napunk volt, nem?

2013. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

jaj, nagyon köszönöm a válaszokat!


Igen, én is így gondolom, hogy nem baj... csupán múltkor a védőnő mondta, hogy ilyen idősen már át kellene aludnia az éjszakát. És ok, mostanában van hogy átalussza, van hogy nem... változó. Csak annyira összezavar amikor ilyet olvasok, hallok...


Kettes válaszoló írta: Ja, nem tudom, azt tudod-e, hogy az átaludt éjszaka az egybefüggő 6 órát jelent. (és nem pld. este 8-tól reggel 7-ig) :)

Nah, hát ezt például még soha nem hallottam, és nem is tudtam. Ha így vesszük, akkor simán átalussza kislányom is az éjjelt...


Ment a zöld kezecske, köszönöm az eszmecserét, várom a továbbiakat is, de megnyugtató volt olvasni a gondolatotokat!

2013. júl. 6. 23:23
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Áhh, én az ilyen védőnőkkel naponta ugyanabban az órában grammra ugyanannyi kaját etetnék meg, akár tetszik nekik akár nem, és hiába nem kívánják vagy ennének még.
2013. júl. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A fiam este fél 8-kor fekszik és reggel fél 8-kor kel, 13 hónapos. Ő is felébred éjszaka, ebben biztos vagyok,mert volt már, hogy bekukkantottam hozzá és éppen felnézett, vagy megfordult az ágyban viszont magától vissza is alszik, nem kell hozzá sem étel, sem ital, sem cumi, semmi. Lehet, hogy tévedek, de szerintem inkább ez a lényeg, hogy vissza tudjon aludni egyedül. Azt, hogy ez mitől függ, hogy sikerül vagy nem, nem tudom.
2013. júl. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, meg a másik ki mit ért ÁTALVÁSON. Múltkor is (nem először) fültanuja voltam egy beszélgetésnek anyukák között a tanácsadóban. Na és Pistik átalussza az éjjelt? ÓÓ igen már 3 hónapos kora óta...beszélgetés folyik tovább, másik anyuka veszettül irigykedik mert azt övé bizony 6 hónapos és nem alussza át...további beszélgetés vége felé Pistike anyukája: Igen átalussza CSAK HAJNALI 4KOR kel fel enni egy kis tápszert...

Na nekem ez pl. NEM átalvás de ő úgy értelmezi.

Úgyhogy igen, kérdés ki mit vesz átalvásnak, ha azt veszem hogy este 8 kor lerakom és legközelebb csak hajnali 2 kor meg 5kor kel szopizni akkor az én gyerekeim is 4 hónaposan átaludták az éjjelt (pontosabban ezt a szakaszt) ha pedig úgy veszem hogy az este bizony 8-9 kor kezdődik és a reggel minimum 6-7 ig tart, akkor ez 2 éves korukra jött el kb.

Nem tudom mit értenek a védőnők vagy orvosok az ÁT KELL aludnia az éjjelt dolgon...talán hogy éjjel már ne egyenek hogy pihenjen az emésztőrendszer? Vagy nem tudom mi lehet a magyarázat rá, de jó felvetés, legközelebb megkérdezem én is a gyerekorvostól:)

2013. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!