Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mik a jelei ha 1 alvásra kell...

Mik a jelei ha 1 alvásra kell áttérni a 2-rol? És mikor a tolódik az alvás így?

Figyelt kérdés

Tehát mikor ell és mikor alszik kb ha csak egyszer alszik 1 nap?


Mennyi idősen kezdett napi 1-et aludni?


szept. 24. 18:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a jel, hogy elkezd tolódni a délelőtti alvás. Egyre többet van fent, egyre később tudod letenni, míg délutáni nem lesz belőle.

Első gyereknél egyéves kora körül volt ez, ő a mai napig kicsi alvásigényű. 2 éves korától már nem is aludt délután, csak ha beteg volt. Oviban se aludt.

Második gyerek még 1,5 évesen is többnyire kétszer aludt. Most 5 és még simán alszik délután.

szept. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem siettetésből kérdezem, hanem pont, hogy mostani viselkedése az elmúlt hetekben már vajon ennek a jelei? nem akarom gyorsan, sőt, most lesz csak 13 hós, de:


- folyamat kihagyja a 2. Alvást: ez eleve csak rövid 30 perc szokott lenni nála kb már.

- az első alvása 11-12 között meghosszabbodott, 2, majd már inkább 2,5 óra a napokban… ma 14:30-ig.


És annyira el akarom altatni 17-17:30 körül az eddigi kis fel órára legalább, de nem megy, mert eddig összesen volt 2,5 óra a napi alvasa mennyiségre, az meg megvolt mostanában egy alvásból…


Pedig fáradtnak tűnik a szokott időben, de nem tudom most még korai-e, csak efelé tartunk épp és ez egy xar időszak míg átszokik, vagy már rendezkedjunk be így..


Azért nem vagyok benne biztos, mert most volt beteg is múlt héten, és iszonyat rosszul aludt mostanában éjjel is forgolodik…


Csak nekem az hogy letolja egy alvással az össz napközbenit (meghosszabbítottidővel mostanában), plusz egyre többször nem alszik el a 2. Alvasnal, ez meg azt jelzi szerintem hogy már készen áll.


De kb mint 10-es. :) most ma pontosan így jött ki ahogy írtad órára! Szóval egyre biztosabb akkor hogy “megérkeztünk” és nem a betegség miatti megborulásrol van még szó.

Köszi mindenkinek a válaszokat!:)

szept. 24. 22:19
 13/14 anonim ***** válasza:
10es vagyok, kicsit hozd előbbre az esti alvást, ha már nagyon fáradtnak látod, és délelőtt is próbáld meg kitolní az alvás idejét, akár csak egy fél órával... Aztán meglatod. Esetleg a 2.alvas helyett válasszatok olyankor valami pihentető dolgot, Pl csak feküdj le vele az ágyra, és nezegessetek könyveket... Nem fog aludni, de lehet kicsit feltoltodik az energiaraktara.
szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!:)
szept. 25. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!