Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mik a jelei ha 1 alvásra kell...

Mik a jelei ha 1 alvásra kell áttérni a 2-rol? És mikor a tolódik az alvás így?

Figyelt kérdés

Tehát mikor ell és mikor alszik kb ha csak egyszer alszik 1 nap?


Mennyi idősen kezdett napi 1-et aludni?


szept. 24. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy a szervezete megkívánja, elalszik.

1,5-2 éves kora között egyéni, ki mikor áll át a délelőtt-délutáni alvásról csak délutánira.

szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne sürgesd! Hagyd a saját, egyeni tempója szerint fejlődni!
szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

14 hónaposan mindkettő.

Az első alvás már nehezen ment napokig és nagyon rövid lett,már csak 20perc az utolsó nap, végül másnap nem sikerült, csak bólogatott.

1 óra múlva gyors ebéd, és egyből alvás. Újra órákig aludtak.

Amíg 5 órát nem bír ki ébren, addig még nem tud átállni.

szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos múlt pár nappal a fiam, pár hete állt át arra fixen, hogy már mindig csak délben alszik, kb 1-1,5 órát általában. Reggel 6-7 körül kel, este 7-8 körül alszik. Magától állt be így.
szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy éves kora óta egyszer alszik. Nem volt megtervezve hogy ekkor és ekkor fogom átszoktatni egy alvásra. Egyszerűen így alakult, erre volt igénye.

Másfél éves, de kb egy hónapja tűztem ki egy fix időpontot az alvásra. Ébresztőóra be van állítva, amikor csörög megyünk aludni. Tökéletesen működik.

szept. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk ez viszonylag gyors volt, egyszeruen csak nem akart aludni delutan ujra es reggel egyre kesobb lehetett elaltatni, 14 honapos volt.


Volt kb 2 nehez hetunk, amikor azert latszott rajta, hogy delutan csak kene meg neki egy plusz alvas, de nyilvan mivel nem aludt el, ezzel nem lehetett mit csinalni.


Ez ugye tulfaradashoz vezetett, este sokat sirt es nehez volt lefektetni.

De vegul csak 2 het volt ez az idoszak, aztan raallt arra, hogy reggel 5-6-kor kel (mindig is ekkor kelt, ez nem valtozott), aztan 11 fele alszik, fel1-ig.


Majd este 7-8 korul alszik el, mikor hogy.

szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11 hónapos kora körül azt vettük észre, hogy elhagyta a délutáni alvásokat és maradt a reggel 10-től délután 1-ig való alvás. S onnantól este 8-ig, ő jól volt.
szept. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a délelőtti alvás maradt el kb. 11 hónaposan.

2-3 napig szenvedtem, hogy a szokott módon altattam volna, de sehogy sem sikerült, aztán mikor nagy nehezen csak kifáradt a "küzdelemben", akkor 10-20 perc múlva ébredt is megint. Feladtam és nem erőltettem, azóta szépen elalszik tele hassal ebéd után 1-fél 2 körül (fèl 6-fél 7 körül kel), és bár változó, hogy 2,3 vagy akár 4 órát alszik délután, 9 körül már mindig igényli az alvást (akkor is, ha nagy ritkán majdnem du 6-kor ébred).

szept. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb fiam nem tudom mikor állt át 1 alvásra, de ő mindig borzasztó rosszul és keveset aludt, 2 évesen már nem mindig lehetett elaltatni délután, ha igen, az az éjszakai rovására ment.

A kisebb most 14 hónapos, ő még simán alszik 2-t. Reggel fixen 6 előtt picivel kel, 9-kor pár perc alatt elalszik, másfél órát minimum szundizik, délután pedig 2-kor ugyanúgy. Aztán este 8-kor altatjuk, legkésőbb fél 9-re alszik. Neki még bőven kell a 2 alvás. Majd ha nem alszik el ilyen könnyen és nem alszik ilyen hosszan, variálunk.

szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálunk 10tol 13 hónapos koráig állt át fokozatosan, először 1-2nap volt a héten, hogy csak 1x aludt, a végén már csak 1-2x aludt 2x egy nap.... 13honaposan stabilan 1x aludt már csak. Addigra délelőtt ki írt 4- 4,5orat ébren, aztán pedig udt 2-3orat... Utána már nem volt "idő" második alvásra. Pl 8kor kelt, 12-12:30tol aludt 14:30-15:00ig, és onnantól már kibirta este 8ig.
szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!