Hosszú távon lehet káros egy erősen fehérjegazdag étrend?
1-es: Biztos, hogy az őseink ennyi szénhidrátot fogyasztottak? Én amúgy nem tudok annyit megenni, amennyit ajánlanak (55 %, ha jól rémlik), ez igazából a kenyér és tészta alapú étrend.
Én viszont sosem igazán kívántam sem a kenyeret, sem a tésztát, édességeket pláne nem. Az én étrendem rengeteg hús és tojás, sok zöldséggel, kevés rizs vagy krumpli.
A zöldségek nagy része tele van szénhidráttal. Az öseink föleg növényeket ettek - amik sok CH-t és vaalamennyi zsiradékot tartalmaztak -, és csak igen kevés húsfélét, azaz a fehérje mennyisége igen alacsony volt.
Ha ilyen szinten fogyasztasz fehérjét, akkor nagy esélyed van arra, hogy a veséd tönkremegy, illetve az érrendszernek sem tesz jót.
Nem kenyeret kell enni, hanem naygrészt növényeket, zöldségeket, gyümölcsöket.
Az őseink az állatoknak minden ehető részét megették, a zsíros részekkel, belsőségekkel, bőrével (már ha az ehető) együtt. Nem válogathattak, nyilván azt ették, amit tudtak, hogy életben maradjanak. A környezeti adottságok erősen befolyásolták, hogy mennyi növényi és mennyi állati eredetű táplálékhoz jutottak, ebben nagy eltérések lehettek. A sok húst evő természeti népek (pl. egyes amerikai indiánok) a leírások szerint kerülték a sovány húsokat (pl. nyúl), mivel ha nem ettek elég zsírt is a hús mellé, az akár halálos is lehetett (ld. rabbit starvation, tünetei: hasmenés, fejfájás, rosszullét).
Vegyes étrenden szerintem felesleges ilyen sok fehérjét enni, de a százalékos számítást nem tartom annyira használhatónak. Testsúlykilogrammonként 1-1,5 g fehérje is elég, mellé ehetsz több szénhidrátot vagy zsírt, ami jólesik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!