Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szerintem függő vagyok,...

Szerintem függő vagyok, hogyan lehet erősíteni a kitartást?

Figyelt kérdés
160g szénhidrát diéta van előírva nekem, inzulinrezisztens vagyok. Évekig minden rendben volt, tartottam, nem volt semmi probléma. Az utóbbi egy évben viszont képtelen voltam tartani. Nem is annyira testi vágyak miatt, sokkal inkább lelkileg érzem, hogy ennem kell. Minden félét. De főleg olyasmit, amit nem lenne szabad. Eleinte csak egy-egy csoki erejéig szegtem meg a szabályokat, ma már szinte nyoma sincs az elhatározásnak. Nagyon bánt. Szinte zugevő lettem. És komoly mennyiségeket is meg bírok enni olyasmiből, amiről tudom, hogy árt nekem. Állandó lelkifurdalás, majd újra és újra félreevés, ezzel telnek a napjaim. Híztam is, de nem annyira a súly zavar, mint inkább az elveim, és hogy nincs meg a régi önuralmam. Mint egy alkoholista. Mennem kell az "anyag" után, mert belső késztetésem van rá. Más is volt így? Mi segített? Meg akarom szüntetni ezt a függést.
2015. szept. 10. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyszer már sikerült elkezdened, sikerülni fog újra. Egy időre ki kell zárni minden finomított ch-t, nekem úgy könnyebb volt. Az alkoholistáknak is könnyebb egyáltalán nem inni mint mértéket tartani.
2015. szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez az elmélet. Amikor csináltam, volt lelki erőm. Ez most más.
2015. szept. 10. 16:39
 3/8 anonim válasza:
Ugyanez volt velem is. Vegul raalltam arra, hogy gombostuvel lyukat szurtam a combomba annyiszor, ahanyszor vetkeztem.. Ot nap alatt lealltam az egesszel, azota sem kivantam meg semmi olyat, amit nem ehetnek..
2015. szept. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nane. Ha ilyen gondolataim lennének orvoshoz mennék.
2015. szept. 10. 18:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem se lenne könnyű ilyen magas szénhidrátkerettel... Ha nem tartom magam 30g körül, egyik szénhidrátos étel hozza magával a másikat... Nekem sok tojás kell itthon, elhatározás és a tudat, hogy sokkal jobban érzem magam kevés szénhidráttal :) S akkor OK. Feltéve, hogy nincs tele a kert körtével, képtelen vagyok ellenállni neki, főleg, hogy nem is akarok, nem tudom rossznak látni eme ízes gyümölcsöt.

Szóval egyrészt az egészségtudatosság s annak érzete, hogy jobb nekem megfelelően enni, másrészt a szénhidrátnak való kezdeti ellenállás segít. Ha elkezdek nem zöldség szénhidrátforrásokat enni, ott már többnyire borul a nap, sokkal egyszerűbb eleve nem elkezdenem.

160 grammal nem tudom, hogyan kell ezt megoldani, de az azért jó lenne, ha önmagad érdekében egyszerűen nem ennél bizonyos, nem előnyös szénhidrátforrásokat. Ha nass kell, az megoldható egészségesebben is. Én pl. sok édességet eszem, ami nem ideális, de legalább nem szénhidrátosak. Élvezet azért kell, nem mintha a normál ételeim ne lennének fantasztikusak. Ja igen, ez is fontos, hogy jókat egyél minden egyes alkalommal. S persze ne egyél túl keveset, éhezve nem csoda, ha nem tud uralkodni magán az ember.

2015. szept. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

semmi gond,majd ha szurkálod az inzulint belejössz a rendszerbe és az időre evésbe,úgyhogy ráérsz.

ja és gombolj le 20-25 évet a várható élettartamodból.

2015. szept. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szét ne vessen az empátia!
2015. szept. 12. 07:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Szenhidratdus, teljes erteku vegan eletmod. Nezd meg ezt a kis elöadast! https://www.youtube.com/watch?v=YyXIqrnSauw&t=184s
2017. ápr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!