Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok, pedig...

Dad bed kérdése:

Miért nem fogyok, pedig mindent betartok? (szerintem)

Figyelt kérdés

83kg, 174kg vagyok. 1200 kcal, 80-130g fehérje, 50-100g szeénhidrát, 40g zsír.


Reggeli(6-7): 100g csirke, 50g krumpli, 100g párolt zöldség light vajon-olivaolaj(kombó:5-5g)


ebéd(11:30): 100g csirke, 50g rizs(főtt), 100g párolt zöldség light vajon-olivaolaj(kombó:5-5g)


uzsi(4-5): 50g csirke, 50g krumpli, 100g párolt zöldség light vajon-olivaolaj(kombó:5-5g)


vacsi(7-8): 100g csirke, 50g rizs(főtt), 100g párolt zöldség light vajon-olivaolaj(kombó:5-5g)


Kedd-csüt-szom: 1óra kondi, utána min 1-max 1,5 óra kocogás-emelkedőséta vegyesen(kb: 50-50%)

Víz: 2 mindig megvan, de jellemzőbb a 3-3,5 liter


2015. máj. 14. 01:19
 1/7 A kérdező kommentje:
A 174 az cm :) Esetleg még annyi infó, hogy 5 éve minden évben januártól-májusig ledobtam 20kg-t és októbertől januárig 15-20at vissza szedtem (nem jojo, sterssz vagy elkalkulált tömegnövelés) Lehet, hogy tönkrecsesztem az anyagcserém? ötlet?
2015. máj. 14. 01:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Elég alacsony kalóriakeretet állítottál be, valószínüleg éhezik a szervezeted, és takarékra kapcsolt.

Nézd meg a kalóriabázis oldalát, regisztrálj be, és az adataidat beírva kiszámolja, hogy mennyi a napi alap kalóriaégeséd.

Én azt használom két hónapja, és -6 kgnál tartok.

Ajánlatos erősítő, súlyzós edzést beikatnod, hogy minnél izmosabb legyél, mivel minnél több az izmod, annál több kalóriát. éget el a szervezeted.

2015. máj. 14. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a rizst kiiktatnám, max. néha ebédre ennék barna rizst a párolt zöldséges köret mellé, de vacsira soha!


Reggelire nekem fura ez az összeállítás, egy tojásrántotta finom csirkemellsonkával és zöldségekkel nem lenne jobb: Minden étkezésre ugyanazt enni ( csirke + zpárolt zöldség + rizs ) eléggé unalmas és egyoldalú táplálkozás.

2015. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Eleinte hagynám én is a rizst, krumplit is. Próbaképpen mehet lejjebb a ch, arányosan feljebb a zsír és..


Kell napi 4 étkezés? Fogyáshoz? Megpróbálhatod napi 2-vel is.


Lehet nézni hormonszinteket is, pajzsmirigynél: ths, anti tpo

2015. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1, 5 éve minden évben diétázok és eddig semmi problémám nem volt vele, csak most. Próbáltam, hogy 1500kcal-re viszem de akkor meg stagnáltam vagy ha feljebb mentem híztam. Amúgy régóta használom a kaló.bázist, tömegeléshez is. könnyen hízó vagyok ezért is írom mindig. De elgondolgodtam ezen is hogy átlépett a raktározó üzemmódba... mondjuk soha nem éhezem mert mindig jól lakom :) Jah és írtam hogy heti 3 szor végzek súlyzós edzést + utána 1óra kardió. + mostanában beiktatok egy kis görkorit is.


2, Igazából napi 100g (főtt) rizst, azaz kb 33g nyers rízst eszem meg 100g krumplit ez összeen 43g szénhidrátot tesz ki sztem ez elenyésző, inkább ízesítő+ nem akartam 0ra vinni a szénhidrátot mert tudtommal kell az agy és testműködéshez is 30-40g. Jó ezt nem így kell elképzelni hogy csak ezt eszem :D+ a napi 40g protein nincs is benne és gy meg már + 150kcal:) csak hogy átlássátok, hogy azért sztem nagyjából rendben kéne hogy legyen (szerintem :) )

szoktam reggelire egy sárgája-kétfehérjés csirkemell sonkás tojást enni:) meg sima könzerves babot persze mindent mértékkel, csirke helyett bélszín. amit leírtam mikrotápanyagot azt tartom persze mindig.


3, Napi 2 étkezés? :D nem koplalok, ha nagyon nincs időm is 3 megvan mindig. szerintem pont a két étkezéstől mégjobban megindúlna a raktározás, de a ch minuszt még kipróbálom és a pajzsmirigyen is elgondolkodtam.


Úgy csinálom, hogy azért cserélgetem forrásokat szűken, nem vagyok túl halas úgy h inkább marha-csirke sok párolt zöldség, bab-kerülöm az egyszerű szénhidrátokat ilyesmi. + napi 1 multivitamin. más fél hetente szénhidrát nap ekkor meghintáztatom 200-300g chra(azt írják a profok, hogy ketogéndiétához ez jó).

Köszönöm szépen az eddigi hozzásólásokat! Még megpróbálkozom egy jó szénhidrát feltöltéssel most utána meg elvonom mindet és csak fehérjepor+ vitamin egy pár napig aztán meg egy keserűsó kúra és ha ettől sem indúl meg akkor doki. :S

2015. máj. 14. 15:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Kevesebb étkezés -> egyenletesebb működés, hormonszintek stb. Kevesebb 'ba sztatás'
2015. máj. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ki próbálom! Viszont az azt jelenti hogy meg kell ennem min.600 kalóriát egyszerre! :O :D és tiszta kajából az nem egyszerű most, hogy össze van szűkülve a gyomrom. Mint mondtam ki fogok próbálni, bár én úgy tanultam, hogy több kisebb étkezést kell tartani és akkor nem érzi a szervezet, hogy nem kap tápanyagot azaz nem kezdi el elraktározni zsír-t. Ezeken lehet elmélkedni, de ez most nem fontos.

Amit még mindig nem értek az az hogy igazából lényegtelen hogy 5szörre eszek meg egy tábla csokit vagy kockánként félóránként az nap végére egy tábla lesz maximum egy minimális felszívódás lehet a kettőközött viszont azt nem magyarázza meg hogy 3 hétig így ment le szépen minden majd megakadtam és az istenért nemtudtam elindítani 90% szárazhús-zöldség arányban nem indúlt meg sőt még fel is jött fél kiló a héten. Gondoltam valaki hátha járt már így vagy hallott ilyenről és megosztja a gondolatait velem mert nyitott vagyok mindenre.

2015. máj. 14. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!