Valaki leírna nekem egy hatékony fogyókúrás étrendet?
Kevesebb kalóriát kell bevinni. Ennyi. Az lesz a hatékony, amit teljesíteni tudsz hosszú távon.
Nem írtad, hogy egészséges is legyen, gondolom ez nem szempont, úgyhogy neked aztán tényleg bármelyik diéta megfelelő lehet! Válassz egy szimpatikusat, és csináld végig!
Írok egyet, de előre szólok nagyon kemény:
Reggeli: 1 szelet teljes kiőrlésű kenyér + kis sonka, sajt
Ebéd: 30 dkg bármilyen súlt hús + friss zöldség
Vacsora 10-15 dkg zsíros sajt, friss paradicsom, paprika
Ami hatékony s figyelmedbe tudom ajánlani az a fehérjediéta ha lehet így nevezni.
A lényege hogy a napi táplálék beviteled nagy része fehérjéből áll, az egyik legkeményebb diéta forma mert viszonylag alacsony a szénhidrátbevitel a megszokotthoz képest, illetve a cukor, finomliszt, élesztő,s a telített zsír abszolút ki van vonva az étrendből. Helyette fehérjék, hosszú felszívódású szénhidrátok illetve telitetlen zsírok teszik ki a táplálkozásodat.S az se mindegy milyen napszakban.
Az egyik sőt mondhatni az első helyen lévő leghatékonyabb diétás étrend. Ez a diéta elég nagy önfegyelmet s tűrőképességet követel így csak sport mellett alkalmazható.
Reggeli: fehérjeturmix, hosszú felszívódású szénhidrátok/ zabpehely,teljes kiörlésű gabonakenyér csirkemell sonka sovány sajt, tojás fehérje/ ezeket kedved szerint varriálhatod/
tízórai: zöldalma, kefír, zabszelet, müzliszelet
Ebéd: párolt csirkemell, párolt hal barnarizzsel, jázminrizzsel, párolt brokkolival
uzsonna vagy edzés előtt: fehérjeturmix, zabszelet vagy banán
Edzés után: 30 percen belül fehérjeshake, vagy fehérjeszelet
vacsora: párolt csirkemell, hal brokkolikörettel/ ilyenkor már nincs szénhidrát beviteled!/
Lefekvés előtt sovány túró simán, vagy cukormentes szörppel izesítve /update/
Az fontos hogy legalább 2-3 óránként étkezz főleg ha mozogsz, illetve ha tejfehérje érzékeny vagy, fehérjepor helyett lehet növényi fehérjeport is kapni az üzletekben.
napi folyadékbeviteled legyen kb 3-5 liter szénsavmentes vagy enyhe bubis ásványvíz.
Cukor helyettesítésére: Xevia,Nyírfacukor
Olaj helyettesítésére: kókuszzsír,pálmazsír, oliva olaj.
Fehérje források: hal/ tengeri halfilék, csirkemell, marha/tojásfehérje
tejtermékek: sovány túró, kefír, sovány joghurt.
Remélem tudtam segíteni :)
A 6 sz válaszadóval teljesen egyet értek.
Nem fogyókúra kell,életmódváltás.
Este 5 után egy falatot sem, ha nagyon éhes vagy 1 pohár víz.
Csokiról édességről lemondani.. helyette sok zöldség gyümölcs
Üdv kérdező.
Amit a #4-es írt, az működik, mert én is csináltam.
Amit pedig a #6-os írt, szerintem az sem rossz.
De azt még nem próbáltam.
Szia!
A téma nagyon nagy körültekintést igényel. Van ezer divatos fogyókúra, némelyik viszont kifejezetten káros.
Mivel minden test másmilyen, a megfelelő fogyókúrák is nagyon különbözőek, ami az egyiknek bevált, az lehet, hogy a másiknak káros, sőt, az is lehet, hogy aki gyorsan leadott valami "csodálatostól" (szándékosan nem mondok módszernevet) egy rakás kilót, lehet, hogy nem sokkal rá visszahízza (jojóeffektus), a másik, veszély pl. a bőr és a test formáinak kedvezőtlen deformálódása. Feltételezem, hogy nő vagy, bár mért ne akarhatna fogyózni pasi is. A hirtelen fogyás eléggé csúnya maradandó nyomot tud hagyni a bőrön, és mellen még akkor is, ha később visszajönnek a kilók. A mellek megereszkedhetnek, "szatyrosodhatnak", amit szintén bánnál, gondolom. Szóval hatékony fogyásnál ne az legyen a szempont, hogy minél előbb minél többet, hanem hogy tartósan, egészségesen, és káros mellékhatásoktól mentesen a megfelelő mennyiséget. Ja és nem árt, ha végig jól érzed közben magad a bőrödben, nem fogcsikorgatva éled a hónapjaidat addig.
A fogyást csakis körültekintően szabad csinálni, és nagy kitartás, akaraterő és türelem kell hozzá. Ha most 120kilós vagy, ne akarj a két hónap alatt 60Kg lenni, mert abból nem lesz köszönet.
Az alábbiakat javaslom:
1. Először derítsed ki, hogy nincs-e egészségügyi magyarázata a túlsúlyodnak.
Menj el a körzeti orvosodhoz, kérj egy általános kivizsgálást nagyrutin labort, pajzsmirigy (TSH) meg ilyesmit. A pajzsmirigyet külön kell kérni, de kis magyarázatra megadják (pajzsmirigy betegség tünete lehet a súlyváltozás, és a depresszió is). A cukorbetegség tünete is lehet hízás, meg még jó pár betegségé. Kérheted, hogy vizsgálja ki, nem vagy-e gluténérzékeny (pl. puffadás a tünete), és allergia beutalóra is jó lenne. Bepróbálkozhatsz egy EKG beutalóval is. Ha van valami egyéb betegséged, ill. a rokonságban sok ember szenved(et) valamilyen betegségben, azt is mondd el neki. Ha szedsz valami gyógyszert, amiről nincs tudomása, azt is mondd el neki.
Ha az eredményekkel visszamész a dokihoz, kérdezd meg, hogy milyen problémák vannak. (reméljük, semmilyenek, de azt is, hogy ha vannak, akkor kiderülnek). Ha találnak valamit a kezelés lehet, hog segít a fogyásban is. Aztán mondd meg neki, hogy fogyókúrázást tervezel, lát-e valami veszélyforrást, pl. sport, szauna, mert az étrend változtatás mellett ilyesmire is szükség van, megint emlékeztesd a gyógyszerekre (vannak gyógyszerek, amiktől rendesen lehet hízni). Ha kaját váltasz, fontos, hogy elkerüld azokat, amikre érzékeny vagy, ezért kell az allergiavizsgálat és a gluténérzékenység vizsgálata. Kérd meg, hogy ajánljon dietetikust, ha tud, ill. mondd el, ha a családban vannak/voltak-e más hasonló problémával küzdő emberek. Kérdezd meg, hogy mi lenne az ideális testsúly a számodra. Az egészséges testalkat mellett legalább olyan fontos maga az egészség is, és ha már ott vagy, akkor csináld alaposan! Szóval ne a hiúságod legyen a szempont, és a divatmagazinok szövegeit is felejtsd el, mert pl. az sem mindegy, hogy milyen ids korban milyen fogyasztó dolgok jöhetnek szóba.
2. Étrendtervezés
A fentiek tudatában (és leletekkel együtt) menj el dietetikushoz, és tőle kérj tanácsot. Ő majd személyre szóló fogyókúrát javasol neked. Ahhoz tartsd magad kitartóan.
Nem mindegy, hogy mikor eszel, erre is kérdezz rá.
3. Edzésterv, stb.
Fent már említettem neked a sportot, azt sem szabad kihagyni, de a melltartót nagyon körültekintően kell választani erre: megfelelő méretű sportmelltartót, különben olyan lógósak lesznek, hogy a BKV ellenőrök szaladnak utána. :) A sportot sem lehet őrült módon csinálni, ott is fontos a személyre szabott tanácsadás. Testalkat és egészségfügg. pl. ha porcsérülésed van, sok dolog kiesik.
4. Tanácsok, ösztönzők
Naponta reggel kaja és ivászat előtt klotyó után mérd le a testsúlyodat. A mérlegek nagyon furcsák tudnak lenni, különböző helyen más eredményt mutathatnak, ezért mindig pontosan ugyanott legyen a mérleg, amikor méregeted magad, és érdemes naponta feljegyezni az adatokat. Ha táblázatkezelőbe írod, akkor könnyen grafikonon is láthatod a súlyváltozást. Akármilyen lelkiismeretesen állsz a dologhoz, akkor sem várható az, hogy egyenletesen csökken a súlyod: pl minden nap x kilót, ez nem így megy! Lesznek idők, amikor átmenetileg lelassul a változás, stb. Bár a nagy kicsapongás nem tesz jót, de azért rendkívüli esetekben adhatsz magadnak szabadságot, pl. amikor utazni mész, kóstold meg a finomságokat, és ne mérgelődj, ha pár kilót hízol. Megkeseredve sokkal nehezebb lenne végigcsinálni.
Kezdetkor javaslom, hogy írd le egy nagy papírra, hogy miért szeretnél lefogyni, milyen előnyökkel járna (jobb állóképesség, egészség, komfortérzet, szépség...), és ha rossz passzban vagy, kezd csökkenni az elszántságod, akkor mindenképpen olvasgasd ezt, hogy ösztönözzön. ilyenkor - pláne, ha van valami eredmény, nézegetheted a kezdetekhez viszonyítva a grafikont.
Nagyon tud ösztönözni az is, ha van egy társad, akivel együtt vágsz bele a fogyásba, vagy legalábbis együtt fogytok, jól tudjátok egymást biztatni, optimális esetben együtt mehettek edzeni is, örömmel újságolhatjátok egymásnak a remek eredményeitekkel, már ha tudtok egymás sikerének örülni - nem mindenki ilyen, vagy beszélhetitek meg a nehézségeket.
Ha éhséget érzel, ne egyél egyből, hanem igyál tiszta vizet. Főleg azoknál, akik nem isznak rendszeresen a szomjúságot felváltja az éhségérzet, és feleslegesen sokat eszik.
Csipeszre, gyorséttermekre rá se nézz (kivéve a zöldségsaláták) kólát, csokit, szalonnát felejtsd el. Lift helyett lépcső, kirándulni, sétálni is hasznos.
Fontos az is, hogy ne nagy lendülettel kezdj bele mindenbe egyszerre, mert az megviseli a szervezetet, és a kitartásra is károsan hathat, úgy kell tervezni mindent, hogy a fenti szempontok szerinti célod elérd, nem versenyfutás ez az idővel, mert akkor egy kudarc esetén hajlamos feladni az ember, pedig kár lenne. Szóval ne dátum legyen a cél, hanem az egészség.
További megjegyzés:
Bizonyos mennyiségű szénhidrátnak az agy megfelelő működéséhez szükség van, anélkül károsodás éri, szóval nem szabad holmi diéta kedvéért szélsőségekbe esni. Ez nem azt jelenti, hogy kétpofára kell zabálni, csak annyit, hogy valamennyit mégis kell enni.
A gyanús fogyasztószereket kezeld mindig fenntartásokkal, és azt is, amit edzőtermekben kínálnak neked. Ezekről mindig kérd ki a dokid véleményét.
És hidd el, ha egy szakember olyasmit mond, ami neked nem tetszik, az nem biztos, hogy azért van, mert rosszat akar neked, érdemes megfontolni a mondandóját.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!