Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szeretnék főzeléket enni, de...

Szeretnék főzeléket enni, de nem akarom liszttel sűríteni! Tudtok a helyettesítésére valami bevált módszert?

Figyelt kérdés
A keményítő nyilván szintén nem játszik, főtt krumpli passzírozva meg nem is sűrít. Van erre megoldás?

#főzeléksűrítés
2013. márc. 27. 09:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ilyen gondom nekem is volt, gugli: paleo+rántás és voila.

Még nem próbáltam ki, mert nem volt itthon alapanyag, de egyes paleósok őrölt szezámot használnak a rántásba liszt helyett (vagy szárazon pirítják és aztán őrlik, valami ilyesmi) :)

2013. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

10-esnek

Nem ésszerű a céljaimért jobb megoldást keresni egy dologra? :)

Ha nem találnék más megoldást megenném a főzeléket a kanál liszttel is. De mint látod, vannak más variációk is, ha egy is működik, nem kell megennem azt a kanál lisztet sem.

2013. márc. 27. 15:59
 13/15 anonim ***** válasza:

Én nagyon egyszerű módot találtam. Mikor kész a főzelék fogok egy botmixert, beledugom a lábasba és párat nyomok rajta. Ez minden főzeléket szépen besűrít liszt és olaj nélkül. Nem tudok olyan főzeléket mondani, aminél nem működik. Nagyon finom így is és pl a habarásba sem kell liszt, hanem natúr yoghurtot vagy zsírzegény tejfölt keverek csak hozzá.

Ez a módszer jobban sürít, mint a liszt(amiből néha kell 2 kanál is), ráadásul elkerülöm azt a kis plusz lisztet is.

Annyi a titka, hogy egy picit kevesebb lével főzd, mint korábban, hiszen amit leturmixolsz az tulajdonképpen a főzelék levévé válik. Ha annyi vízzel főzöd, mint amikor rántod és habarod, akkor sok lében lesz kevés zöldség, mivel leturmixolódik egy része.

Csináltam már így főzeléket olyannak, aki csak hagyományosan ette eddig és nem mondta meg, hogy ez önmagával sürített.

2013. márc. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az ötletet!
2013. márc. 27. 17:45
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Töknél tuti: lyukra húzod, berántod. Házassági évfordulóra kiváló.
2013. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!