Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szeretnék főzeléket enni, de...

Szeretnék főzeléket enni, de nem akarom liszttel sűríteni! Tudtok a helyettesítésére valami bevált módszert?

Figyelt kérdés
A keményítő nyilván szintén nem játszik, főtt krumpli passzírozva meg nem is sűrít. Van erre megoldás?

#főzeléksűrítés
2013. márc. 27. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Teljeskiörlésü rozslisztet használok én sűrítésre.
2013. márc. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Milyen főzeléket szeretnél készíteni?

Én úgy szoktam csinálni, hogy egy kis részét kiveszem a főzeléknek, összeturmixolom és visszakeverem, tehát önmagával lehet sűríteni. Azt hiszem franciák csinálják így. Tulajdonképpen ez a liszttel, olajjal sűrítés eléggé magyar(rossz)szokás.

Én lisztallergiás vagyok egyébként.

2013. márc. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Én rántást sok éve nem használok, tejfölbe vagy tejszínbe szoktam lisztet keverni, így sűrítek. (Habarás)

A teljes kiőrlésű rozsliszt is liszt, ráadásul kevésbé sűrít mint a sima liszt, ezért több kell belőle, tehát nemhogy kevesebb, de még több szénhidrátot pakolok a főzelékbe.

Az önmagával sűrítést még nem próbáltam, mindenképpen ki fogom próbálni.

2013. márc. 27. 10:50
 4/15 anonim ***** válasza:
Útifű maghéjjal is szoktak sűríteni, illetve az előbb leírt önmagával sűrítés is jó.
2013. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kevés tejfölbe kevert tojássárgája.
2013. márc. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát attól a kanál liszttől semmi bajod nem lesz, ha nem vagy lisztérzékeny. Csak akkor kapsz egy normális főzeléket, amúgy egy híg lötty lesz az egész.
2013. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vajon párolva sokkal jobban kijön minden zöldségnek az íze. Muszáj "főzeléket" enni?
2013. márc. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1 kanál liszt már okoz élettanilag káros hatásokat (nem lisztérzékeny egyéneknél).
2013. márc. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem "muszáj" főzeléket enni, de én szeretem a főzeléket, így aztán fogok is. :)


A tojássárgájás verziót is kipróbálom, köszi!


A kanál liszt meg... nem a mennyiség a lényeg. Nem vagyok paleós, egyszerűen nem eszek lisztet és cukrot. Ha el lehet kerülni, akkor egy kanálnyit se.

2013. márc. 27. 12:31
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Mindent el lehet kerülni, de az sem ésszerű, hogy egy kanál liszt miatt ne egyek meg egy jó főzelék. Ráadásul ha csak magadnak csinálod, egy kiskanál is be fogja sűríteni.
2013. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!