Ha vega vagyok és szénhidrátmentesen ill. kevés szénhidráttal akarok téplálkozni akkor mit egyek?
most nem azért első, de a zöldség és gyümölcs is szénhidrát..
Egyél sajtot, túrót, joghurtot, tofut, gombát.
én látom a problémát, höhö.
aki vega, az nem eszik állatot (hiba, de most nem ez a kérdés).
a növények fő tápanyag raktározási formája a keményítő, tehát alapvetően ch források. kivételek az olajos magvak, de növényi zsírokkal nem pont egészséges fedezni a napi energia, zsír szükségletet.
a húsokban van fehérje és zsír, tehát beleillenek a lowcarb táplálkozásba. de neked ezek túl állatok. pedig halakban van omega3 zsírsav - lenmagban is-, ráadásul fehérjékre a sejtjeinknek is szükségük van, nem csak energiát nyerünk fehérjéből és zsírokból.
látszólag minden tápanyagot elzársz magad elől.
maradnak a ch szegény zöldségek, de mivel nem egy kolostorban élsz elvonultan (ott vannak akik hasonlóan esznek, vannak ám érdekes dolgok a világban) így a kritériumaid szerint nem tudsz enni, élni.
a tejtermékek egészségtelenek, még ha az érlelt sajtok kevésbé is, akkor sem lesznek ideálisak.
„aki vega, az nem eszik állatot (hiba, de most nem ez a kérdés).”
Már miért lenne hiba? Embereket sem eszünk, akkor állatot miért? Mert alacsonyabb rendűek nálunk? Ők is ugyanilyen érző lények, nincs jogunk megölni őket csak azért, mert éhesek vagyunk.
Mellesleg növényekben is van elég fehérje, némelyikben több, mint akár egy pulykában. Ajánlott interjú a témában:
A Tóth Gáborral készült, alulról a második (aki egyébként élelmiszeripari mérnök).
Ketteske: Nyilván mindegyik zöldségben és gyümölcsben van egy kevés szénhidrát is, de jóval kevesebb, mint a cukros, fehérlisztes, tömegtermelt pékárukban és egyéb bolti hulladékokban.
élelmiszeripari mérnök, mi?
én is az leszek, semmi értelmeset nem tanulunk táplálkozásról. élelmiszer gyártási technológiáról tanítanak a Corvinus ÉTK-n, és a többi ilyen képzésen is. pont.
az állatok nem alacsonyabb rendűek. szimplán csak szükségünk van a húsukra a létünkhöz. aminek az életemet köszönhetem, nem nevezném alacsonyabb rendűnek.
apropó ember evés: a kannibalizmus a közelmúltban még bizonyos közösségekben bevett szokás volt :)
a szójának magas a fehérje tartalma, de amit nem tudsz:
- nem emberi táplálék.
- nem csak a fehérje mennyisége, minősége is tényező. egy nem teljes értékű fehérjeforrás, pl. a szója egy részt keveset ér, más részt egészségtelen, mint írtam nem emberi táplálék.
szegény állatokat érzelmi okok, ideológiai okok miatt nem megenni lehet, de nem lesz bölcs döntés.
így is túl sok szénhidrátot, gabona glutént, hüvelyest eszünk és meg is van az egészségügyi következménye.
értékrendet kell felállítani: vagy megesszük az állatot, és élhetünk egészségesen, vagy nem esszük, és ez neked tetszik, de még több beteg ember lesz, mert gabonákon ez a sors vár mindenkire.
valószínűleg ha válaszolsz, azt már csak holnap reggel fogom látni.
„élelmiszeripari mérnök, mi?”
Igen, az.
„én is az leszek,”
Úgy látom, helyesírást nem tanítanak, tehát most megírom, hogy a mondatokat nagy kezdőbetűkkel kell kezdeni a magyar helyesírás szabályai szerint.
„szimplán csak szükségünk van a húsukra a létünkhöz.”
Ez egy tévhit, nincs szükségünk a húsukra. Bár az élelmiszeripari mérnököknek is ezt tanítják, de attól még nem igaz. Rengeteg olyan dolgot tanítanak az iskolákban, ami égbekiáltó hazugság, ezt hívják agymosásnak.
„a szójának magas a fehérje tartalma,”
Csak a szója létezik, ami nem hús, és fehérjét tartalmaz?
pont az a gond, hogy élelmiszermérnököket nem képzik táplálkozásból. állati fehérje és zsírok nélkül van élet, de nincs egészség. nem csak a teljesértékű fehérjék hiánya miatt. azok a növények, amikkel ezeket pótolhatjuk, nem egészségesek. sem a szója (de írhatsz más MAGAS fehérje tartalmú növényt), sem a gabonák (alacsony fehérje, ez is részben mérgező -glutén-, lektinek, rostok), sem a tejtermékek (sok kalcium, növekedési hormonok, autoimmun választ kiváltó fehérjék).
tehát a hús az, amivel megfelelően fenntarthatjuk a testünket, egészségünket. na most lehetne másképp, de mivel így is rengeteg beteg ember van, főleg a gabona és tejfogyasztásra visszavezethetően, először a normális mennyiségű hús és zöldség fogyasztást kellene elérni, utána már lehet azzal foglalkozni, hogy s mennyire csökkentsük a hús fogyasztást. felnőtt ember valóban egészen jól elélhet hús nélkül, de ahhoz egy más életmód kellene (pl. egy wudangi kolostorban élni), hús nélkül egészséges növényekkel nem tudjuk biztosítani a tápanyag igényünk bevitelét, de persze várom az ötleteket :)
Szoondiii:
Ha válaszolsz, azt valószínűleg már csak holnap reggel fogom látni. <- Így kellett volna írnod.
„állati fehérje és zsírok nélkül van élet, de nincs egészség”
Érdekes, én pont az ellenkezőjét tapasztalom. A cukorról már régebben leszoktam (a tejről még régebben), a húsról az idén tavasszal, és azóta lehet, hogy fogytam 2-3 kilót, de jobb az állóképességem, a sportteljesítményemről pedig annyit, hogy a Balaton-átúszáson egyéni csúcsot döntöttem (és nem másodszor, de nem is harmadszor úsztam át).
Van egy olyan érzésem, hogy meg se hallgattad az interjút, csak szajkózod tovább az ostobaságaidat.
„én nem használok itt nagy kezdőbetűket”
Akkor a továbbiakban nem olvasom a hozzászólásaidat, de nem csak ezért (lásd egy mondattal feljebb).
ms mazsola:
Valóban van egy súlyos problémám: be vagyok oltva hülyeség ellen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!