Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Erősíteni akarok, de először...

Erősíteni akarok, de először fogyni szeretnék 5kg-t. Mit ajánlatok legjobb módszernek, hogy mielőbb leadhassam? Mind étkezés, mind mozgás terén.

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 22:09
1 2
 1/12 poiu ***** válasza:

Kezd el az erősítést. Az erősítés fogyaszt, ha normálisan étkezel, egyszerre építed az izmodat és égeted a zsírt. A legjobb ha visszafogod a keményítőt (kenyér, krumpli, rizs, tészta) helyettük zöldséget eszel és száraz húst minden mennyiségben.

Mozgás: kezdetben csinálhatsz sokizületes gyakorlatokat nagy ismétlésszámban (12-15).

2012. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

"egyszerre építed az izmodat és égeted a zsírt"

ilyen nincs ilyet, nem lehet csinálni

kíváncsi vagy hogy miért? :D

2012. aug. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz pl. hogy mondjuk 10perces mozgás, 2perces pihi, és ebből 12-15x?
2012. aug. 4. 00:26
 4/12 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok a te véleményedre is 2.:D
2012. aug. 4. 00:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Arra gondolt, hogy vagy kalóriadeficittel kajálsz, akkor fogysz, de izmot nem építesz. Ilyenkor a fehérjedús táplálkozással azt éred el, hogy minél kevesebb izmot veszíts, de valamennyit veszíteni fogsz. A másik lehetőség, ha kalóriaplusszosan étkezel, ilyenkor tudsz izomtömeget növeszteni, de zsírt is felszedsz vele. Persze ki lehet találni egy aranyközéputat, de valamelyik oldalra ilyenkor is átbillen a mérleg egy kicsit. A legjobb, ha először erősítesz néhány hónapot, izmot építesz, majd elkezdesz diétázni.
2012. aug. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, így nem az a lényeg, hogy az izmomat építsem. Csak csinosabb szeretnék lenni, először leakarok fogyni, utána azért szeretnék erősíteni, hogy feszesebb legyen a bőröm, meg hogy "formásabb" legyek :)
2012. aug. 4. 01:33
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól hogy lány vagy, még fontos az izmaiddal foglalkozni. Nem kell 60-as karú testépítőket vizionálni, amit fentebb írtam, az mindenkire igaz, kicsiben is, nagyban is. Az izomzattól leszel csinos, mivel az adja az alakodat. Erősíteni, építeni pedig kell, hogy utána szebben és gyorsabban fogyj. Attól nem kell félni, hogy túlságosan megnőnének az izmaid, ahhoz elég tudatos és fehérjedús táplálkozás kellene, rendes edzéstervvel. És még így is évek munkája lenne. Meg egy kicsit magad ellen is írtál az előbb, nem szeretnél izmot építeni, csak formás alakot és feszes bőrt :) Hát ez egy és ugyanaz a dolog.
2012. aug. 4. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 poiu ***** válasza:
A fogyás azt jelenti, hogy zsírt égetsz (többet, mint amennyi energiát beviszel). Az erősítés azt jelenti, hogy fehérjét építesz be az izmodba. Ez a két folyamat nem zárja ki egymást. A profi testépítő felkészülése más, mert ott extrém izom és extrém alacsony testzsír % a cél. Nyugodtan elkezdheted az erősítést. Ha kezdő vagy ugyis érdemes nagy ismétlésszámmal indulni (12-15), ami az aerob határon van.
2012. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2.vagyok

én azt tanácsolom neked hogy kezdjél el diétázni és utánna izmot építeni hogy azért legyen valami formád is :D

2012. aug. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, hogy van otthon egy olyan gépünk, ami lényegében olyan mint a taposó-, és a futógép ötvözése. Elég jól meg tud izzaztani.:D

Tehát: Csinálnék 15percet intenzíven, utána egy kis comberősítés,utána 15perc, és fenékerősítés, és még 15perc után haserősítés, levezetésnek egy kis nyújtás.

A 15perces gyakorlatok, és az erősítés között 2-3perc pihi.

Étkezés terén gondoltam, h zabkását reggelizek, rendesen ebédelek, és dinnyét vacsorázok, vagy valami hasonlót.


Szerintetek így jó lenne?


Fiatal vagyok, így még könnyebben lefogyok. Koliban is csak nem vacsiztam, és lement 1kg egy hét alatt mozgás nélkül.

2012. aug. 4. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!