Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Aki nem 0-ás vércsoportú, az...

Aki nem 0-ás vércsoportú, az hogy bírja a paleo dietát?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a nullásoknak nem alkalmazkodott a szervezete a civilizációs ételekhez, ezért nekik a legjobb étrend a húst hússal evés.

Én A-s vagyok. Hiába próbálkoztam a paleoval, fájt a hasam, és mindig fáradt voltam. Lehet hogy a vércsoportom miatt?



2014. aug. 29. 21:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Semmi köze a vércsoportodnak hozzá. Csak annyi, hogy a paleo árt a szervezetnek.
2014. aug. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Egyrészt a vércsoportnak semmi köze az étrendhez.


Másrészt a húst hússal evésnek egyetlen eredménye, hoyg tönkreteszed a szevezetedet, mert az embert NEM ragadozó.


Harmadszor a paleo NEM húst hússal evés.

2014. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Fogalmam sincs, milyen a vércsoportom, de hogy a húsevést nem nekem találták ki, az biztos. A paleóval nincs bajom. Elég sokféleképpen lehet csinálni, az a helyzet.
2014. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te hús nélkül paleozol?
2014. aug. 29. 23:50
 5/12 anonim ***** válasza:

Olyasmi, igen (olyan 99% paleo és havi egyszer előfordulhat, hogy húst eszem, ennél több nagyon zavarna).

Most épp ketogénezek :)

2014. aug. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor miből áll az étrended? Mit eszel hús helyett?
2014. aug. 30. 07:46
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nagyon jól bírom a paleot, semmi bajaom. Heti 4x eszek kb húst.
2014. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Julie S ***** válasza:

A vercsoportnak nem hinnem, hogy sok koze lenne a taplalkozashoz. Legalabbis nem a vercsoportdieta alapjan.

En amugy A vercsoportu vagyok, megis vilag eletemben imadtam a hust es lassan 5 eve paleozom es napi rendszeresseggel eszem hust. Persze, eszem melle sok mast is, de olykor sikerul hust hussal enni es attol sincs bajom. Sot, azt is mondhatnam, hogy a hus az egyeduli etel, ami soha nem okozott meg panaszt nalam, ellenben a tul edes gyumolcsokkel, vagy a zoldsegekkel. Ennek ellenere lehet, hogy en egy kiveteles eset vagyok... Es megyek is nemsokara jo kis sult oldalast ebedelni. :)

2014. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hús "helyett" nem eszem semmit. Van egy étrendem, amiben minden benne van, ami szerintem kell, egyelőre a testem se panaszkodott, pedig visszajelzésben most már elég jó.

A fehérjeforrásom: jobbára tojás, olajos magvak és zöldségek. Sok mást nem is eszem, kivéve kókuszzsírt, pár fűszert, kevés gyümölcsöt... Néha sajtot is, de azzal hasonló a helyzet, mint a hússal, szeretem, ha nagyon minimális szerepe van az életemben. Most érdekes, mert nem kapunk tojást, sajtot ugye nem akarok enni... Ma legalább van egy húsos nap (ilyenem még nem volt ketogénben), 22 deka hal, de ennyi is borítja a ketogént, mert hiába zsíros fajta, zsírban sütve, túl sok a fehérje. Kezdem megérteni a húsos igazi ketogénezők problémáit. Hús nélkül sokkal könnyebben megy.

De még itt a vacsora, rengeteg kalória maradt rá, azt kihozom >90%-os zsírtartalmúra és kész. Na ilyen variálás nem kell hús nélkül, minden megfelelő lesz, ha figyelek a zöldségre.

2014. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
De ha úgy értjük, hogy mit eszem hús helyett ebéd keretében... Természetesen zöldséget. Az ebédem zöldségétel (sima paleóban 99%-ban, ketogénben 95%-ban), pl. rántott zöldség nyers zöldséggel, lecsó nyers zöldséggel (ketogénben ezt nem csinálom), zöldségcurry (ami ugye sokféle zöldség), sült zöldség, fajtájától függően nyers zöldséggel vagy magában... A spenótfőzeléket kivételesen nem nyers zöldséggel eszem, ott inkább magkenyér kell vagy rántott zöldség. Ha nem elég a kalória (sültnél és főleg rántottnál azért az is ott van, múltkor egy 2 emberes adag rántott zöldség lazán felvett 10 deka kókuszzsírt, ezen még én is elámultam, lehet, hogy a habbá vert fehérje volt a ludas), akkor ott vannak az olajos magvak és származékaik.
2014. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!