Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Szeretném kipróbálni a paleo...

Szeretném kipróbálni a paleo életmódot, nem örökre, csak pár hónapra. Az idő alatt ehetek olyasmit, mint (lent folyt. )?

Figyelt kérdés

- kefir

- szójaszósz

- zabpehely (natúr)

- natúrjoghurt, tejpormentes

- rizs

- kukorica

- sütőtök

- üvegtészta

- alkalmanként sajt


A szójaszószt ízesítésre használom, persze nem úgy, mint sok ember a majonézt, hogy mindent azzal locsolok, csak tojáshoz és rizshez eszem néha. A lisztről, tésztafélékről, kenyérfélékről, répacukorról le tudok mondani, de a rizsről, alkalmanként a zabpehelyről nem. Ugyanez igaz a kefirre és a joghurtra, bár azokat most sem eszem mindennap. Az üvegtészta rizs vagy borsólisztből van, természetesen azt sem eszem mindennap, csak alkalmanként.


Azoknak, akik kötekedni akarnak, "mer, hogy az ősember se evett joghurtot", azokat mind jelenteni fogom.


2013. jan. 30. 09:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember nem érzékeny semmilyen ételre, csak mégis krónikus betegségekre szednek gyógyszereket.. Ezt a témát hagyjuk későbbre szerintem :)



Ehetsz bármikor bármit, saját belátásod hogy mikor szushizol. És persze, később is belefér ha úgy akarod.


Szerintem a húst készítheted csak tojás + kókusz (vagy amiket írtál) bundával. Esetleg keress recepteket!

Körítésnek egy párolt zöldség igen laktató lehet (na most én nem a vízben gőzölöm, aztán hajj de finom zöldségről beszélek, hanem jó zsíron, szalonnán sok hagymával indított, fűszeres finom kajáról, ami már önmagában is komplett étel, húsok nélkül is).


Olajokat használj nyugodtan a salátára, rövid távon mint észrevetted a liszt (sok keményítő, glutén) elhagyása látványos, illetve ha nem is vagy érzékeny, de a tejfehérjéké.

Méz is mehet, nem ezen múlik a dolog.


Egy kis infó:

"Ezért abban az esetben alkalmazzuk, ha a torok száraz, fájó és szinte lángol. Ilyenkor a MÉZ csodálatos gyógyír. Ha a torok nem fáj annyira és nem száraz, az orr nagyon hígan, vízszerűen folyik, akkor a GYÖMBÉR "


Oké, tehát méz, gyömbér, vagy mézes gyömbér tea (ez az aduász, mert mindkét típusú meghűlésre tartalmazza a megfelelő hatású gyógyírt, itt nevezhetjük a mézet is, a gyömbért is gyógynövénynek illetve.. gyógyírnek, ahogy tetszik.

2013. jan. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
Engem nyugodtan jelenthetsz, de ha minimális ismereted sincs egy témáról, akkor nem fenyegetőznöd kellene, hanem hálásan fogadni minden hozzászólást. A többit már előttem elmondták.
2013. jan. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

"Üvegtészta helyet csíkozott párolt zöldség, rizs helyett van karfiolrizs, szójaszósz helyett só."


Mint mondtam, nagyon ritkán eszem üvegtésztát amúgy is, mondjuk háromhavonta kétszer, és nem is akarok gyakrabban, mert drága. A karfiolrizst nem tudom, milyen, a só ízét meg úgy önmagában nem szeretem, mármint pont az íz miatt használok szójaszószt. (Persze nem minden ételhez, és nem minden nap.)


Andizsuzsi, én szeretem a válaszaidat, ezért nem is értem, miért fortyansz fel. Én nem fenyegetőzöm, és az eddig írt válaszokkal semmi bajom sincs. Ismétlem, azokat jelentem, akik CSAK kötözködni járnak ebbe a témába. És azért írtam ki, mert már találkoztam olyanokkal, ezért mintegy baj megelőzéseképpen.


THarcműves, én tényleg nem vagyok érzékeny semmilyen kajára, és gyógyszert sem szedek, semmilyet. Még fejfájásra is kakukkfűteát iszom.

Most a húsokról ne beszéljünk, mert én szeretem azokat, és nem is akarok lemondani róluk. (Akkor másik témakörbe írtam volna.)

A gyömbérnek örülök, mert a fokhagyma mellett az egyik kedvenc növényem, és gyakran használom.

2013. jan. 30. 11:55
 14/19 Andizsuzsi ***** válasza:
Akkor félreértettük egymást, elnézést. Csak furcsa volt az utolsó mondatod. Aki csak kötözködni jön, azt amúgy is hamar leállítjuk, szerintem.
2013. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2013. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

- kefir - 30%

- szójaszósz - 0%

- zabpehely (natúr) - 40%

- natúrjoghurt, tejpormentes - 30%

- rizs - 80% (a fehér rizs)

- kukorica - 25%

- sütőtök - 100%

- üvegtészta - 40%

- alkalmanként sajt - 50%


kicsit hasraütésszerű xD

tejtermékekből jobb lenne a házi vagy a kecske változat!!

2013. jan. 31. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Miben más a kecskesajt, azon túl, hogy drágább? (Mármint ízben tudom.)
2013. jan. 31. 09:13
 18/19 anonim ***** válasza:
57%

Biztos hogy más fehérje összetétele, alacsonyabb kalcium tartalma van.. Feltételezhetően hiányzik belőle az a TEHÉNtejfehérje, ami bizonyos (nem minden) tehén tejében benne van és rossz nekünk. De mivel számos fehérjéről beszélhetünk, ugyan a kecsketej káros hatásaival foglalkozó tanulmányokat nem ismerek, legyen kecsketej inkább 1-2 hét 'tiszta' időszak után. De így gondolom a rizst, joghurtot is. Nem az a lényeg, hogy rögtön egy kompromisszumos táplálkozást megtapasztaljon az ember, azt lehet bármikor.. hanem legyen egy összehasonlítási alap. Rizs, keményítőevés nélkül van-e erő az izmokban?

Ilyen kérdések tisztuljanak le, és 1-2 hét után meg lehetne a többi dolgot is bevezetni (heti 1-1 rizsfogyasztás ha nagyon kell stb.)


Javaslom ezt, a jó megtapasztalásért.

2013. jan. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lövésed sincs az egészről. Olvass kicsit utána a témának, aztán utána jelentgess. Ostoba agyamputált tanulatlan idióta.
2013. febr. 28. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!